Jak uzyskać dynamiczną wyspę iPhone’a na Androida?

Największa na świecie firma technologiczna zaprezentowała nową serię iPhone’ów 14. 7 września 2022 r. Apple wypuściło cztery nowe modele iPhone’a: ​​iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Tym razem Apple szeroko wykorzystuje wycięcie w kształcie pigułki, kolejną oszałamiającą i przyciągającą uwagę funkcję, którą wprowadziła firma. Nazywa się „Dynamiczną Wyspą”.

Brzydkie wycięcie wprowadzone w serii iPhone 13 nadal występuje w iPhone 14 i iPhone 14 Plus, chociaż rozmiar wycięcia został zmniejszony w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Dynamic Island to funkcja, którą Apple wprowadził wraz z pojawieniem się wycięcia w kształcie pigułki w iPhone 14 Pro i Pro Max. Oznacza to, że Dynamic Island zapewni wsparcie tylko dla tych dwóch odmian iPhone’a.

Co to jest funkcja dynamicznej wyspy?

Celem tej funkcji jest pokazanie przydatnych informacji, na przykład kiedy AirPods są podłączone lub kiedy urządzenie się ładuje. Gdy używany jest Apple Pay lub gdy włączony jest tryb „nie przeszkadzać”, pojawi się mała miniatura okładki albumu z Apple Music.

Te ikony wyglądają, jakby wyrastały z obu stron czujników. Animacje wyglądają bardzo płynnie, ponieważ piksele pasują do czarnych czujników. Ale Dynamic Island może również urosnąć, aby dopasować się do bardziej wszechstronnego ekranu iPhone’a 14 Pro. Na przykład baner wystający z czujników pokazuje połączenia przychodzące i uruchomiony stoper.

Jakie są rozbudowane funkcje Dynamic Island?

Jeśli korzystasz z Apple Pay lub odblokowujesz aplikację, wskaźnik Face ID również przesuwa się w dół z Dynamic Island zamiast pozostawać na środku ekranu. Jest również interaktywny, więc możesz go dotknąć, aby się rozwijać. Na przykład, jeśli chcesz sprawdzić ładunek na AirPods lub zatrzymać nagrywanie głosu, możesz to wszystko zrobić. Wystarczy jedno dotknięcie i przytrzymanie, by zobaczyć więcej bieżących wydarzeń, takich jak wskazówki w Mapach lub wyniki sportowe.

Jeśli przesuniesz palcem w górę, aby usunąć okładkę albumu Apple Music, gdy skończysz, aktywność wróci jako ikona na Dynamic Island. Apple zachęca również aplikacje innych firm do przyłączenia się. Oznacza to, że będziesz mógł wchodzić w interakcję z nadchodzącą jazdą Lyft. Działa z nimi interfejs Live Activities API, który pojawi się później w 2022 roku.

Apple pokazało kilka na imprezie, ale to nie jest pełna lista. Do tej pory widzieliśmy funkcje Dynamic Island w aplikacjach Telefon, Muzyka, Mapy, Portfel, Notatki głosowe, Zegar i Lyft.

Inne funkcje obejmują podłączanie słuchawek (może tylko AirPods), tryb „nie przeszkadzać”, tryb cichy, stan ładowania i inne. Dzięki logo drużyn po obu stronach czujników pokaże Ci również wyniki sportowe Twoich ulubionych drużyn.

Wszystko to jest możliwe dzięki zaktualizowanemu sprzętowi iPhone’a 14 Pro. Sprzęt składa się z dwóch części: po pierwsze, wyświetlacz jest integralną częścią opowieści. Wycięcie zostało przesunięte, dzięki czemu wygląda czyściej niż wcześniej, a Apple po raz pierwszy przeniosło czujniki zbliżeniowe z tyłu ekranu.

To pierwszy raz dla firmy. Drugim powodem jest to, że jest to możliwe dzięki procesorowi A16 Bionic, który jest tylko w iPhonie 14 Pro. Te urządzenia są jedynymi, które mogą to zrobić.

Tylko iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą korzystać z nowej Dynamic Island. Jest to możliwe dzięki nowemu rozmieszczeniu przedniego aparatu i czujników Face ID, które są teraz wbudowane w ekran, a nie wycinane z górnej części telefonu.

Korzystanie z Dynamic Island na dowolnym smartfonie z systemem Android

Tak, dobrze to przeczytałeś! Zaledwie kilka dni po inauguracji linii iPhone’ów firmy Apple, programiści stworzyli wiele klonów tegorocznej kluczowej cechy charakterystycznej iPhone’a, popularnie znanej jako „Dynamic Island”. Możesz pobrać jedną z poniższych aplikacji na swój smartfon, aby cieszyć się Dynamic Island na Androidzie.

Dynamiczna wyspa – dynamicSpot

dynamicSpot ma jedne z najcenniejszych aspektów Dynamic Island firmy Apple, ale oprócz tych możliwości zapewnia również możliwości dostosowywania. Będziesz mógł skonfigurować alerty pojawiające się na ekranie, a także będziesz mieć możliwość zmiany wyglądu dynamicSpot, w tym jego lokalizacji na ekranie, rozmiaru i stopnia zaokrąglenia jego rogów.

Oprócz tego klienci będą mieli możliwość wyświetlenia dwóch wyskakujących alertów za każdym razem, gdy pojawią się nowe informacje.

Wersja pro dynamicSpot, która kosztuje 4,99 USD, jest dostępna dla konsumentów zaniepokojonych funkcjonalnością oprogramowania. Wersja premium aplikacji zapewni użytkownikom dostęp do dodatkowych funkcji i funkcji, takich jak opcja wyświetlania dynamicSpot nawet przy zablokowanym ekranie oraz możliwość wykonywania akcji za pomocą jednego dotknięcia, a także długiego naciśnięcia.

Należy pamiętać, że aplikacja jest nadal w fazie beta, co oznacza, że ​​nie wszystko będzie bezbłędne. Deweloper wspomniał, że istnieje możliwość, że animacje nie zawsze będą płynne i że mogą wystąpić problemy z kompatybilnością. W tej chwili możesz przetestować wersję beta za pośrednictwem Sklepu Google Play.

Dynamiczna wyspa – iOS 16

Grice Mobile wydała bezpłatną aplikację mobilną Dynamic Island, którą można pobrać ze sklepu Google Play. Zaprezentuje Ci czarne ruchome wycięcie, które jest podobne do tego z iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max, ale będzie miało możliwość przekształcenia się w okrąg.

Można go wykorzystać do zwiększenia głośności i procentów ładowania. Potrzebujesz dwóch kliknięć, aby zrobić zrzut ekranu, przejrzeć ustawienia lub zrobić cokolwiek innego. Aplikacja wyświetla dynamiczny widok, dzięki czemu notch smartfona jest bardziej przyjazny dla użytkownika i wartościowy.

Korzystanie z Dynamic Island nada Twojemu aparatowi skierowanemu do przodu żywszy wygląd. Podczas odtwarzania utworów informacje o utworach pojawią się na ekranie dzięki Dynamic Island. Naciśnięcie przycisków Pauza, Dalej i Wstecz również daje kontrolę nad tym.

W widoku Dynamic Islands sprawdzanie alertów i podejmowanie niezbędnych działań jest proste. Robienie zrzutu ekranu, blokowanie ekranu i zmniejszanie głośności można wykonać, przesuwając palcem. Możesz także wykonać te zadania w układzie Menu pokazanym na Dynamic Island.

Dynamiczna wyspa RoshaniApps

Spraw, aby powiadomienia na smartfonie z Androidem wyglądały bardziej jak na iPhonie 14, zmieniając wygląd. Korzystając z Dynamic Island firmy RoshaniApps, możesz uzyskać dostęp do funkcji Dynamic Island widocznej na telefonie iPhone 14 Pro na telefonie z Androidem!

Nie można dostosować Dynamic Island na iPhonie. Jednak za pomocą tego oprogramowania można dostosować ustawienia interakcji, wybrać, kiedy wyświetlać lub ukrywać dynamiczne miejsce/wyskakujące okienko oraz wybrać aplikacje, które mają być wyświetlane.

Ponieważ korzysta z systemu powiadomień Androida, jest kompatybilny z praktycznie każdą aplikacją, w tym z oknami odpowiedzi na czacie, powiadomieniami o wiadomościach, aplikacjami timera, a nawet aplikacjami muzycznymi! Musisz dotknąć małej czarnej dynamicznej wyspy lub wyskakującego okienka, aby uruchomić wyświetlaną aplikację.

Dodatkowo możesz pozbyć się zawiadomienia przez długie kliknięcie małej pigułki. Twoja przednia kamera będzie wyglądać jak dynamiczna wyspa po włączeniu widoku dynamicznego. Łatwo jest sprawdzić alerty i przewinąć widok małej wyspy. Możesz rozszerzyć ten widok, klikając widok małej wyspy, aby zobaczyć większą dynamiczną wyspę.

Poniżej znajduje się lista niektórych dodatkowych funkcji, takich jak aplikacje dla timerów: Wyświetla aktualny licznik czasu pracy, Bateria: Wyświetla wartość procentową, wyświetla odległość na mapach, Aplikacje muzyczne, w tym sterowanie muzyką, Blask powiadomień, Ładowanie, Cichy i Wibracje, zaprojektowane w stylu iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Max.

W odtwarzaczu muzycznym pojawia się wyskakujące okienko połączenia, a także informacje o tym, co jest odtwarzane w odtwarzaczu muzycznym, takim jak Spotify.

Maska krawędzi autorstwa Uno.kim

Edge Mask to nowo wydana aplikacja na Androida, która umożliwia użytkownikom wykonywanie zadań na urządzeniach mobilnych. Świetnie replikuje alerty z niedawno wydanej wersji iOS 16.

Premiera tej aplikacji nastąpiła niedługo po pierwszych dniach sprzedaży nowych iPhone’ów i będzie nadal rozwijana w kolejnych wydaniach. Możesz zastąpić powiadomienia systemowe tym, które działa na razie w sposób identyczny z Dynamic Island na Androida.

Ta aplikacja Edge Mask nie tylko wprowadza modyfikacje w wyskakującym okienku powiadomień, ale także dodaje ruch do dziurkacza. Jeśli twój telefon ma dziurkę w górnej części, to etui będzie ładnie pasować.

Z drugiej strony, jeśli dziurkacz znajduje się gdzie indziej, możesz odpowiednio przesunąć animację. Alerty i wpływ dziurkacza można dostosować na różne sposoby, korzystając z dostępnych ustawień aplikacji.

Jest to nie tylko replika Dynamic Island, ale także wiele innych form sztuki. Dostępna jest szeroka gama układów wyskakujących powiadomień do użytku i dostosowywania na smartfonach z systemem Android. Najważniejszą rzeczą jest to, że nie musisz rootować swojego urządzenia.

Wszystko, co musisz zrobić, aby aplikacja zaczęła działać od razu, to ją zainstalować. Następnie zostaniesz poproszony o nadanie mu pewnych uprawnień. Jednak darmowa edycja oprogramowania zawiera reklamy wśród opcji konfiguracyjnych.

Ograniczenia tych aplikacji

Na początek wyświetlacze w telefonach z Androidem są już dostępne w wielu różnych konfiguracjach, w tym w rozmiarze, kształcie, rozdzielczości oraz obecności lub braku wycięć. Jest to jeden z powodów, dla których prawdopodobnie nie zobaczysz tego samego poziomu wsparcia programistów dla aplikacji innych firm, które dostarczają powiadomienia i inne informacje za pośrednictwem nowego elementu interfejsu użytkownika.

Wyobraź sobie, że potrzebujesz Spotify, Otter lub Snapchata do stworzenia zupełnie nowego interaktywnego rozszerzenia interfejsu użytkownika dla niewielkiej liczby telefonów; nie zrobiliby tego.

Różne smartfony z Androidem mają wycięcie w górnej części wyświetlacza wyśrodkowane i zaprojektowane dla przedniego aparatu. Interfejsy użytkownika wokół tego wycięcia i akceptowanie częstych danych wejściowych prawie na pewno spowodowałyby zarysowania przedniej kamery. Będzie to wymagało dodatkowego wysiłku związanego z wyczyszczeniem aparatu za każdym razem, gdy chcesz zrobić selfie.

Panel powiadomień w Androidzie ułatwia dostęp do powiadomień.

Mimo że tylko dwa modele iPhone’a 14 obsługują Dynamic Island, to wciąż połowa całej oferty. Dynamic Island prawdopodobnie będzie funkcją, którą zobaczymy w przyszłych iPhone’ach.

Implementacja jest łatwiejsza na urządzeniach Apple, ponieważ istnieje mniej wariantów ekranu iPhone’a niż na Androidzie. Z tego powodu deweloperzy iOS powinni poświęcić część swojej pracy na wsparcie funkcjonalności.

Obecny, wysokiej jakości panel powiadomień Androida został zaktualizowany, aby pomieścić dynamiczne widżety, takie jak odtwarzacz muzyki Spotify.

Te aktualizacje zostały udostępnione użytkownikom. Łatwiej jest obsługiwać panel powiadomień Androida jedną ręką niż interfejs użytkownika, który wyskakuje z wycięcia. Dzieje się tak, ponieważ dostęp do środkowych i dolnych obszarów wyświetlaczy jest łatwiejszy niż do górnych części.

Jeśli rozwiniesz panel powiadomień na telefonie z Androidem, zobaczysz, że interaktywne powiadomienia zostały przesunięte niżej.

To znacznie ułatwia dostęp do tych alertów za pomocą kciuka. Możesz także umieścić na panelu wiele interaktywnych alertów jednocześnie i przełączać się między nimi. Tymczasem Dynamic Island firmy Apple może obsługiwać maksymalnie dwie aplikacje.

Last but not least, nie zapominajmy, że Apple musiał w pierwszej kolejności uwzględnić notch w wyświetlaczu, a notch wymusza na nich rozwijanie takich interaktywnych funkcji, jak Dynamic Island.

Z drugiej strony nie ma potrzeby ani wycięcia u góry ekranu, ani otaczającego go interfejsu użytkownika w przypadku telefonów z systemem Android. Dzieje się tak, ponieważ większość telefonów z Androidem polega na czujnikach linii papilarnych do identyfikacji.

Wniosek

Jest mało prawdopodobne, że wycięcia i wycięcia dziurkacza staną się standardem w Androidzie w przewidywalnej przyszłości. Oczekiwanie na szerokie zastosowanie wciąż rozwijającej się technologii może być przedwczesne. Na przykład kamery pod wyświetlaczem. Producenci OEM systemu Android mogą tworzyć aplikacje podobne do Dynamic Island, jeśli istnieje wystarczający popyt.

Ponieważ Android jest tak dostępny, nadal jest najlepszym miejscem do wypróbowania takich koncepcji. Oznacza to, że nie musisz kupować iPhone’a 14 Pro, aby zobaczyć, jak wygląda Dynamic Island. Jeśli nie masz jeszcze telefonu z wycięciem do dziurkowania, wiele z najdoskonalszych telefonów dostępnych obecnie na rynku jest wyposażonych w niezbędny sprzęt i czeka, aż je odbierzesz.

Możesz także zapoznać się z niektórymi najlepszymi aplikacjami przypominającymi na Androida i iPhone’a.