Jak uzyskać dynamiczną wyspę na dowolnym iPhonie (bez Jailbreak)

Dynamiczna wyspa to najważniejsza funkcja serii iPhone 14 Pro. Nowe podejście Apple do wycięcia w iPhonie zamienia notoryczne wycięcie w funkcję użytkową. Niestety, jest on dostępny wyłącznie dla iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max, ale podobno dotyczy wszystkich modeli z iPhone’em 15. Chociaż widzieliśmy kilka ulepszeń jailbreak, które wprowadzają funkcjonalność Dynamic Island do iPhone’ów z wycięciem, nie każdy może jailbreakować swoje urządzenia. Jednak programista iOS Matteo Zappia wymyślił nową aplikację, która nie wymaga jailbreakowania iPhone’ów, aby uzyskać funkcje Dynamic Island. Ta aplikacja, nazwana „DynamicCow”, może wprowadzić pigułkę Dynamic Island do każdego iPhone’a, który już ma wycięcie. W tym przewodniku przyjrzymy się, jak zainstalować aplikację DynamicCow.

Uzyskaj funkcje dynamicznej wyspy na dowolnym iPhonie (2023)

Będziesz musiał zainstalować AltStore na iPhonie bez jailbreaka, aby zainstalować aplikację DynamicCow i wprowadzić funkcjonalność Dynamic Island do iPhone’a z wycięciem. Najpierw wyjaśnimy, jak działa ta aplikacja, a następnie przejdziemy do procesu instalacji krok po kroku.

DynamicCow: Jak działa aplikacja?

Aplikacja DynamicCow wykorzystuje błąd „MacDirtyCow” (CVE-2022-46689) na urządzeniach z systemem iOS 15 – iOS 16.1.2 i macOS 13.0.1, co pozwala każdemu modyfikować wszystkie pliki, które może odczytać aplikacja w trybie piaskownicy. Na szczęście te zmiany są tymczasowe, ponieważ piszesz do danych z pamięci podręcznej w pamięci RAM.

Choć brzmi to ekscytująco, proces ten nie jest tak prosty, jak pobranie aplikacji z App Store. Będziesz musiał podłączyć iPhone’a do komputera Mac lub PC z systemem Windows, aby pobrać AltStore w celu bocznego załadowania aplikacji DynamicCow. Ale warto się męczyć, jeśli chcesz korzystać z tych fajnych funkcji i animacji Dynamic Island na telefonach z serii iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 lub iPhone 14. Co więcej, uzyskanie Dynamic Island jest możliwe tylko na iPhone’ach z systemem iOS 16.0 – iOS 16.1.2, ponieważ Apple załatało błąd MacDirtyCow na iOS 16.2.

Obecnie aplikacja jest w fazie eksperymentalnej, a deweloper ma obiecał w celu dalszego udoskonalenia go w przyszłości. Dlatego zalecamy wypróbowanie tego na własne ryzyko. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a 11, przygotuj się na duży czerwony pasek wokół wycięcia, który blokuje czas, ikony i procent baterii. Twórca aplikacji DynamicCow nie znalazł jeszcze rozwiązania tego problemu.

Wymagania wstępne do zainstalowania DynamicCow

Mając już podstawy, oto wymagania wstępne do zainstalowania aplikacji DynamicCow i korzystania z Dynamic Island na swoim iPhonie:

  • Po pierwsze, potrzebujesz iPhone’a z systemem iOS 16.0 – iOS 16.1.2. Nie pobieraj najnowszej aktualizacji iOS 16.2, jeśli chcesz korzystać z funkcji Dynamic Island w swoim telefonie.
  • Do zainstalowania AltStore na iPhonie potrzebny będzie komputer Mac lub komputer z systemem Windows. Tak, możesz zainstalować iTunes w systemie Windows, aby sideload AltStore na swoim iPhonie.
  • Na koniec potrzebujesz kabla błyskawicy, aby podłączyć iPhone’a do komputera Mac lub PC z systemem Windows.

Jak zainstalować AltStore na swoim iPhonie

Przede wszystkim przyjrzyjmy się, jak możesz pobrać i zainstalować aplikację AltStore na swoim iPhonie, która jest niezbędna do działania aplikacji Dynamic Island. Oto jak to działa:

Uwaga: pokazaliśmy ten proces na komputerze Mac, ale możesz go odwiedzić ten link aby zapoznać się z instrukcjami dla systemu Windows.

1. Pobierz AltServer na swój komputer Mac, odwiedzając stronę ten link tutaj.

2. Po pobraniu uruchom AltServer, a następnie uruchom aplikację Mail na komputerze Mac.

3. W aplikacji Poczta przejdź do „Poczta -> Preferencje” z paska menu u góry. Następnie wybierz opcję „Zarządzaj wtyczkami” w zakładce „Ogólne” i włącz opcję „AltPlugin.Mailbundle”. Kliknij opcję „Zastosuj i uruchom ponownie pocztę”.

4. Następnie podłącz iPhone’a do urządzenia MacBook lub Mac.

5. Jednocześnie odblokuj iPhone’a i kliknij „Zaufaj”, gdy na Twoim iPhonie pojawi się wyskakujące okienko „Zaufaj temu komputerowi”.

6. Teraz otwórz „Finder” na komputerze Mac, wybierz swój iPhone z lewego paska bocznego, a następnie włącz opcję „Pokaż ten iPhone podczas połączenia Wi-Fi” w prawym okienku.

7. Następnie przejdź do paska menu komputera Mac u góry ekranu i kliknij ikonę AltServer. Następnie kliknij „Zainstaluj AltStore” (używany do instalacji aplikacji Dynamic Island) i wybierz podłączonego iPhone’a.

8. Wprowadź swój Apple ID i hasło, a po kilku sekundach otrzymasz powiadomienie „AltStore został pomyślnie zainstalowany na twoim urządzeniu”.

9. Następnie wróć do swojego iPhone’a i przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> VPN i zarządzanie urządzeniami”, a następnie dotknij „Zaufanie [Your email ID]”.

10. Następnie przejdź do „Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo” i przewiń w dół, aby znaleźć Tryb programisty. Tutaj włącz tryb programisty na swoim iPhonie.

Sideload DynamicCow App na Twoim iPhonie

Pomyślnie zainstalowałeś AltStore na swoim iPhonie. To powiedziawszy, nadszedł czas, aby odłożyć aplikację DynamicCow i uzyskać funkcję Dynamic Island na swoim iPhonie. Oto jak to zrobić:

1. Otwórz AltStore na swoim iPhonie i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.

2. Następnie odwiedź Strona GitHub dla DynamicCow na Twoim iPhonie. Następnie przewiń w dół do sekcji „Wersje” i pobierz najnowszy plik „.ipa” dla DynamicCow.

3. Następnie otwórz AltStore i przejdź do zakładki „Moje aplikacje”. Tutaj dotknij ikony „+” i wybierz DynamicCow.ipa, aby zainstalować aplikację.

4. Po zainstalowaniu otwórz aplikację DynamicCow i wybierz układ iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Max, w zależności od modelu iPhone’a i rozmiaru ekranu. Następnie dotknij przycisku Włącz. Jeśli posiadasz iPhone’a innego niż Pro, sugerujemy wybranie iPhone’a 14 Pro Dynamic Island.

5. I voila! Twój iPhone z nacięciem ma teraz interfejs Dynamic Island UI i funkcje, takie jak nowy iPhone 14 Pro i 14 Pro Max.

Dynamiczna wyspa na iPhonie 12 Pro

Uwaga: Pamiętaj, aby wyłączyć Dynamic Island przed odinstalowaniem aplikacji DynamicCow lub AltStore z iPhone’a. W przeciwnym razie będziesz musiał ponownie zainstalować aplikację lub całkowicie zaktualizować iPhone’a, aby się go pozbyć.

Dynamiczna wyspa: zamień dowolnego iPhone’a w iPhone’a 14 Pro

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak uzyskać funkcjonalność podobną do Dynamic Island na dowolnym iPhonie, nadszedł czas, aby przetestować tę funkcję. Możesz sprawdzić nasz artykuł, aby zobaczyć listę aplikacji obsługiwanych przez Dynamic Island. Alternatywnie możesz zacząć bawić się nową funkcją, instalując kilka fajnych aplikacji do użytku z Dynamic Island. Zgadzam się, że interfejs Dynamic Island, który otrzymujesz za pomocą aplikacji DynamicCow, nie jest tak estetyczny, jak w przypadku iPhone’a 14 Pro, a natywne wycięcie zasłania ikony czasu i sygnału komórkowego, ale warto zdobyć nową funkcję bez wydawania pieniędzy 1000 $.

x