Mac

Jak uzyskać ikony Favicons w Safari na macOS

Udostępnij teraz w social media:

Safari nie obsługuje ikon ulubionych. To dziwne, ale pomimo każdej innej nowoczesnej przeglądarki obsługującej je, Safari nie. Wygląda na to, że to się nie zmieni w najbliższym czasie. Trudno powiedzieć, dlaczego Safari nie obsługuje ikon ulubionych. Nie sprawiają, że interfejs użytkownika wygląda brzydko i mogą być całkiem przydatne. Ikoniczne ikony ulubionych pomagają użytkownikom szybko identyfikować karty w przeglądarce. Ikony ulubionych dla zakładek działają podobnie, ale Safari nie obsługuje ikon ulubionych dla zakładek. Jeśli jednak chcesz uzyskać favicony w Safari, możesz. Wszystko, czego potrzebujesz, to aplikacja o nazwie Faviconographer.

Faviconographer to bezpłatna aplikacja dla systemu macOS, która dodaje ikony ulubionych do kart w Safari. Wszystkie strony internetowe mają ulubione ikony, ale Safari z jakiegoś powodu ich nie wyświetla. Ta aplikacja po prostu wykrywa favicon dla wszystkich odwiedzanych witryn i odpowiednio je ładuje.

  Jak wyłączyć autokorekty dla aplikacji na macOS

Tak zwykle wyglądają zakładki Safari. Zwróć uwagę, że karty pokazują tylko nazwę witryny i jej tytuł, nic więcej.

Ikony ulubionych w Safari

Aby uzyskać ulubione ikony w Safari, zainstaluj Faviconographer. Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do zestawu preferencji Prywatność i bezpieczeństwo. Na karcie Prywatność wybierz Dostępność z kolumny po lewej stronie i zezwól na dostęp do Faviconographer.

To wszystko, czego potrzeba. Domyślnie Faviconographer pokaże ikony ulubionych w zakładkach, ale nie w zakładkach. Możesz włączyć ikony ulubionych dla zakładek w ustawieniach aplikacji.

Oto, jak wygląda Safari z ikonami ulubionych. Ikony ulubionych pojawiają się przy lewej krawędzi karty. Jeśli otworzysz wiele kart w Safari, do tego stopnia, że ​​nie możesz już odczytać tytułu karty, ikony ulubionych będą nadal widoczne. W rzeczywistości pomogą ci łatwiej poruszać się po kartach.

  Jak szybko uzyskać pusty pulpit [macOS]

To nie spowolni działania Safari. Nie będzie to miało żadnego wpływu na czas ładowania strony, ale ułatwi jej przeglądanie. Ikony ulubionych to wizualny sposób rozróżniania kart. W przypadku witryn, które rzadko odwiedzasz, mogą nie być aż tak przydatne, ale w przypadku witryn, które często odwiedzasz, takich jak Facebook, Gmail czy Google, są one szybkim sposobem identyfikacji kart.

Ograniczenia

Według dewelopera ta aplikacja ma swoje ograniczenia. Ikony ulubionych ładują się nieco wolno podczas przełączania się między oknami i nie są wyświetlane, chyba że okno jest fokusem. Podobnie, gdy przeciągasz i zmieniasz położenie kart, ponowne załadowanie ikon ulubionych zajmuje sekundę. W High Sierra, jeśli przywrócisz sesję Safari, będziesz musiał odwiedzić każdą kartę, aby załadować jej favicon.

  Czy na moim Macu można uruchomić macOS Big Sur?

x