01/26/2022

Jak uzyskać klucz produktu Windows 10 z wiersza polecenia

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli kupisz komputer stacjonarny lub laptop z preinstalowanym systemem Windows 10, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po uruchomieniu komputera, jest sprawdzenie, jaki jest twój klucz OEM. Firma Microsoft kiedyś umieszczała klucz produktu Windows na naklejce u dołu / z tyłu komputerów stacjonarnych i laptopów, ale porzuciła tę praktykę po systemie Windows 7. Klucz produktu, jeśli jest to klucz OEM, powinien zostać automatycznie wykryty po wyczyszczeniu instalacji systemu Windows 10. nadal powinieneś wykonać kopię zapasową dla bezpieczeństwa. Możesz użyć aplikacji takiej jak ProduKey lub możesz uzyskać klucz produktu Windows 10 z wiersza polecenia.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać wiele typów plików w Eksploratorze plików

Klucz produktu z wiersza polecenia

Jeśli jesteś na pulpicie, użycie ProduKey jest najlepszą opcją. Niezawodnie znajdzie Twój klucz i wyświetli go. Zapisz go w pliku tekstowym i zapisz poza witryną.

Jeśli zapomniałeś wykonać kopię zapasową klucza i wykonujesz nową instalację systemu Windows 10, klucz OEM powinien zostać wykryty. Tak dzieje się w dobry dzień. Jeśli klucz nie zostanie wykryty i nie możesz uruchomić komputera z pulpitu, nadal możesz uzyskać klucz produktu OEM systemu Windows 10 z wiersza polecenia.

Aby przejść do wiersza polecenia, gdy nie masz zainstalowanego systemu Windows 10, podłącz nośnik instalacyjny i użyj opcji naprawy / rozwiązywania problemów, aby przejść do wiersza polecenia.

Sprawdź -   Popularna aplikacja do przesyłania treści na Androida Pushbullet pojawia się w systemie Windows

Po otwarciu wiersza polecenia uruchom następujące polecenie. Zwróci klucz produktu. Zapisz go i wznów instalację systemu Windows 10. Po wyświetleniu monitu o wprowadzenie klucza zrób to, a instalacja powinna przebiegać bezproblemowo.

wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

Oprócz ręcznego tworzenia kopii zapasowej klucza OEM należy również podłączyć go do swojego konta Microsoft. Jest to znacznie łatwiejszy sposób aktywacji systemu Windows 10 za każdym razem, gdy wykonujesz czystą instalację. Po połączeniu klucza z kontem wystarczy zalogować się na konto, a system Windows 10 zostanie aktywowany.

W przypadku kluczy detalicznych nie można użyć powyższego polecenia, aby je odzyskać. Do Ciebie należy upewnienie się, że nie zgubisz klucza detalicznego, ale połączenie go z kontem Microsoft powinno zapewnić jego bezpieczeństwo. Możesz później usunąć klucz sprzedaży detalicznej z konta Microsoft, jeśli zajdzie taka potrzeba, i użyć go w innym systemie.

Sprawdź -   Jak przenieść menu Start w systemie Windows 11 w lewo?

Chociaż możesz pobrać klucz OEM z wiersza polecenia, nawet jeśli system Windows 10 nie jest zainstalowany, mimo to należy wykonać jego kopię zapasową, gdy tylko możesz. Powinieneś także uruchomić następujące polecenie, aby upewnić się, że zakupiony klucz detaliczny jest legalny i prawidłowo aktywował system.

slmgr /xpr

x