Jak uzyskać kod QR do swojego profilu na LinkedIn

Kody QR były kiedyś dość popularne do szybkiego udostępniania informacji. Nie wyszły z mody, ale nie znajdziesz popularnych aplikacji, które je obsługują. Zamiast tego aplikacje takie jak Facebook Messenger i Snapchat mają własne markowe kody. Zasadniczo te markowe kody to fantazyjne kody QR, które ułatwiają dodawanie osób. LinkedIn dodał nową funkcję, która umożliwia udostępnianie kodu QR dla swojego profilu LinkedIn i skanowanie kodu QR dla profilu innej osoby.

Kod QR dla Twojego profilu LinkedIn

Ta funkcja została dodana jako aktualizacja aplikacji. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji LinkedIn.

Otwórz aplikację LinkedIn i dotknij paska wyszukiwania. Zobaczysz opcję „Zeskanuj kod, aby się połączyć”. Dotknij go.

To przeniesie Cię bezpośrednio do skanera kodów. Być może najpierw trzeba będzie przyznać aplikacji dostęp do aparatu. Gdy znajdziesz się na ekranie skanera kodów, możesz skierować swój telefon na kod QR profilu LinkedIn. Jeśli masz to zapisane w rolce z aparatu, dotknij opcji „Skanuj ze zdjęć”.

Aby uzyskać kod QR dla swojego profilu LinkedIn, przejdź do zakładki Mój kod. Tutaj możesz udostępnić swój kod QR lub zapisać go jako zdjęcie w rolce z aparatu.

Chociaż LinkedIn mógł wprowadzić kody QR dla profili, aby łatwiej było dodawać osoby, szczególnie podczas wydarzeń sieciowych, jest rzeczą oczywistą, że te kody zastąpią łącze do profili LinkedIn, które ludzie zwykle dodają do swoich CV.

W przeszłości ludzie zwracali się do generatorów kodów QR, aby tworzyć podobne kody QR, aby wskazać potencjalnym pracodawcom ich profile. Kody te są używane na stronach internetowych, wizytówkach, CV i innych materiałach promocyjnych. LinkedIn po prostu nadrabia zaległości w tym, jak użytkownicy udostępniają swoje profile.

Ponieważ kody są o wiele łatwiejsze do skanowania na telefonach i musisz przeskakiwać przez obręcze, aby zeskanować kod QR na komputerze, ta funkcja jest dostępna tylko w aplikacjach na smartfony LinkedIn. Nie możesz zobaczyć własnego kodu QR ani zeskanować go z poziomu interfejsu internetowego. Część skanowania ma sens, ale użytkownicy powinni mieć możliwość zapisania kodu QR w swoim profilu LinkedIn z Internetu. Wyobraź sobie, że pracujesz nad swoim CV na komputerze i musisz importować kod QR z telefonu. Kopiowanie obrazu z rolki aparatu nie jest takie trudne, ale irytujące jest podłączanie urządzenia tylko po to, aby to zrobić.

x