Jak uzyskać kolor paska zadań za pomocą motywu Light w systemie Windows 10 1903

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 1903 jest dostępny z nowym motywem Light i jest okropny. Jasny motyw jest bardziej biały, gdzie wszystko, wszystko jest białe i oślepia. Nie możesz ustawić koloru paska zadań, jeśli wybierzesz jasny motyw. Opcja po prostu staje się nieaktywna. Oczywiście, jeśli chcesz uzyskać kolor paska zadań z jasnym motywem, będziesz potrzebować aplikacji. Oto dwa prawdopodobne rozwiązania, które załatwią sprawę.

Klasyczna skorupa

Klasyczna skorupa to aplikacja, do której zwracają się użytkownicy systemu Windows 10, gdy Microsoft zepsuł interfejs systemu operacyjnego. Aplikacja Classic Shell umożliwia wymuszenie koloru paska zadań z motywem Light w systemie Windows 10. Pobierz i zainstaluj aplikację, uruchom ją i przejdź do zakładki Pasek zadań.

  Jak zmierzyć wartość nitów na ekranie w systemie Windows 10

Kliknij przycisk więcej obok pola koloru paska zadań i wprowadź wartość RGB dla koloru, który chcesz umieścić na pasku zadań. Powinieneś także zmienić lub rozważyć zmianę krycia, chociaż nie jest to konieczne.

Zastosuj zmianę i uzyskasz kolor paska zadań z jasnym motywem.

Półprzezroczysty pasek zadań

Translucent Taskbar to bardzo popularna aplikacja, w której zakochaliśmy się, gdy pojawiła się po raz pierwszy. Nie ma opcji dodawania koloru do paska zadań, jednak jeśli chcesz trochę więcej wysiłku z ustawioną tapetą, jest to całkiem dobry sposób na uzyskanie koloru na pasku zadań.

Ściągnij i uruchom pasek zadań Translucent i ustaw go na wyczyszczenie lub rozmycie. Ikony na pasku zadań natychmiast staną się prawie niemożliwe do sprawdzenia, czy tapeta jest ciemna. Zmień to na coś, co jest lekkie lub lżejsze na dole i gotowe.

  Jak uruchamiać aplikacje i gry na Androida w systemie Windows 10

Alternatywnie możesz dodać pasek kolorów u dołu używanej tapety. Możesz to zrobić w większości prostych edytorów graficznych. Powyższa tapeta z kolorowym paskiem na dole po edycji wyglądałaby tak.

A po zastosowaniu jako tapeta z paskiem zadań ustawionym na „wyczyść” wygląda tak. Można go ulepszyć, tj. Można użyć jaśniejszego koloru paska zadań, aby ikony były lepiej widoczne.

Ta metoda wymaga trochę więcej wysiłku, ponieważ musisz edytować tapetę, której będziesz używać, ale ma tę zaletę, że ustawia inny kolor akcentu i zapewnia lepszy wygląd pulpitu. Wreszcie, Translucent Taskbar jest znacznie lżejszy niż Classic Shell i nie wprowadzi żadnych innych zmian w systemie operacyjnym.

  Jak odblokować system Windows 10 za pomocą Mi Band 2

W firmie Microsoft musi być co najmniej jeden komputer Mac, którego zespół UI / projektowy może użyć, aby zobaczyć, jak dobrze wykonać jasny i ciemny motyw.

x