Jak uzyskać kropki powiadomień na Androida 8

Android 8 to zbiór drobnych funkcji i drobnych ulepszeń. Wydaje się, że jest to normą w przypadku głównych aktualizacji systemu operacyjnego w tym roku. Zarówno iOS 11, jak i macOS High Sierra mają niewielkie funkcje. Problem z Androidem polega na tym, że nowe funkcje, które dodaje, są często ograniczone w zależności od używanego urządzenia. Na przykład możesz używać zdjęcia YouTube w trybie obrazu tylko wtedy, gdy masz subskrypcję YouTube Red. Podobnie niektóre nowe funkcje Androida 8 nie są dostępne, chyba że masz na telefonie zainstalowany program uruchamiający Pixel. Na przykład kropki powiadomień na Androida 8.

Kropki powiadomień na Androida 8

Notification Dots to nowa funkcja systemu Android 8, która ostrzega o otrzymaniu powiadomień z aplikacji. Jeśli masz na przykład nieprzeczytane wiadomości, zobaczysz kropkę na ikonie aplikacji wiadomości. To mały, subtelny sposób powiadamiania użytkowników, że mają oczekujące powiadomienia.

Aby uzyskać kropki powiadomień na Androida 8, musisz najpierw zainstaluj Pixel Launcher. Jeśli jednak nie masz telefonu Pixel, Sklep Play poinformuje Cię, że Twoje urządzenie nie jest z nim zgodne z aplikacją. To nie jest wielka sprawa. Możesz obejść to ograniczenie, ładując plik APK aplikacji.

Po zainstalowaniu otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Aplikacje i powiadomienia> Zaawansowane> Specjalny dostęp do aplikacji> Dostęp do powiadomień i zezwól programowi uruchamiającemu Pixel na dostęp do powiadomień. Jeśli masz już uruchomiony Pixel Launcher w telefonie, musisz włączyć Notification Dots na Androida.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Aplikacje i powiadomienia> Powiadomienia. Tutaj włącz „Zezwalaj na kropki powiadomień”.

Ukryj kropki powiadomień dla aplikacji

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Aplikacje i powiadomienia> Powiadomienia. Stuknij aplikację na liście aplikacji i włącz lub wyłącz przełącznik „Zezwalaj na powiadomienie”, aby dostosować go do swoich potrzeb.

Ograniczenia

Kropki powiadomień będą widoczne tylko wtedy, gdy nie odrzuciłeś powiadomienia. Jeśli odrzucisz powiadomienie, kropka w odpowiedniej aplikacji zniknie wraz z nim. Jest to z pewnością straszny sposób na wykonanie tej funkcji. Jeśli porównasz to z iOS, nie tylko istnieje podobna funkcja w postaci odznak, ale można nią zarządzać na podstawie poszczególnych aplikacji i pozostaje widoczna niezależnie od tego, czy odrzucisz powiadomienie z aplikacji, czy nie.

W systemie Android 8 możesz ukrywać kropki powiadomień tylko dla poszczególnych aplikacji, ale reszta to słaba implementacja tej funkcji. Kropki powinny pozostać widoczne, o ile masz nieprzeczytane wiadomości, e-maile lub alerty z aplikacji.