12/08/2021

Jak uzyskać narzędzie do oznaczania zrzutów ekranu Androida P w dowolnej wersji Androida

Udostępnij teraz w social media:

Dostępna jest wersja zapoznawcza programisty Androida P, a Google zrezygnowało z obsługi urządzeń Nexus. Jest to również skopiowana funkcja, którą Apple dodał w iOS 11; znaczniki zrzutu ekranu. Ta nowa funkcja umożliwia oznaczanie zrzutów ekranu podczas ich wykonywania. Oszczędza to kłopotów z otwieraniem ich w edytorze. Użytkownicy systemu iOS 11 uważają, że narzędzie jest niezwykle pomocne i prawdopodobnie zostało skopiowane. Jedynym problemem jest to, że Android P jest obecnie ograniczony do bardzo niewielu urządzeń, a to narzędzie jest przydatne dla każdego, niezależnie od używanej wersji Androida. Na szczęście możesz teraz pobrać narzędzie do oznaczania zrzutów ekranu Androida P na swój telefon. Jest to możliwe dzięki plikowi port aplikacji opracowany przez użytkownika XDA Quinny899.

Sprawdź -   Jak zdobyć PowerToys na Windows 10

Aplikacja Sideload na Androida

Pobierz Google Markup dla Androida P. Zostanie pobrany jako plik APK, który musisz załadować na telefon z Androidem. Ładowanie aplikacji jest proste, ale przeprowadzimy Cię przez to. Po pierwsze; pobierz plik APK, podłącz telefon z Androidem do komputera i skopiuj plik APK do pamięci urządzenia.

Następnie otwórz aplikację Ustawienia na telefonie z Androidem. W sekcji Bezpieczeństwo poszukaj opcji, aby włączyć Nieznane źródła. Jeśli korzystasz z Androida Oreo, będzie trochę inaczej. W Androidzie Oreo musisz zezwolić niektórym aplikacjom na instalowanie innych aplikacji z nieznanych źródeł. Na przykład aplikacja taka jak Twoja przeglądarka może pobrać i zainstalować aplikację. Jeśli korzystasz z Androida Oreo, najlepiej przejść do aplikacji Ustawienia i wybrać opcję Pamięć. W tym miejscu dotknij Pliki i przejdź do folderu, do którego skopiowałeś plik APK. Stuknij plik APK, a początkowo poinformuje Cię, że aplikacji nie można zainstalować. Przekieruje Cię do miejsca, w którym możesz włączyć pobieranie aplikacji, tj. Instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Włącz ją i zainstaluj aplikację.

Sprawdź -   Jak dodać opcje grupowania i sortowania w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Narzędzie Android P Screenshot Markup Tool

Po zainstalowaniu możesz otworzyć zrzut ekranu do edycji po jego zrobieniu, dotykając powiadomienia o zrzucie ekranu w obszarze powiadomień i wybierając Udostępnij. Możesz też otworzyć dowolne zdjęcie w aplikacji Zdjęcia, dotknąć przycisku z trzema kropkami u góry i wybrać „Edytuj w znacznikach”. Spowoduje to otwarcie zdjęcia w narzędziu do oznaczania, w którym masz narzędzia do przycinania, pióra i pędzla do rysowania na nim.

Narzędzie do oznaczania w systemie Android P jest podstawowe. Nie może konkurować z narzędziami, które Apple ma w iOS 11. Ponieważ to narzędzie zadebiutowało w pierwszej wersji zapoznawczej programisty, a do ostatecznej wersji pozostało trochę czasu, możemy liczyć na poprawę.

Sprawdź -   Jak szybko ponownie zainstalować wszystkie zainstalowane aplikacje w Fedorze

x