Jak uzyskać niestandardowe motywy w systemie Windows 10 (z zasłonami Stardock)

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zmienić wygląd i sposób działania systemu Windows 10, możesz to łatwo zrobić dzięki Zasłony Stardock, nowe płatne narzędzie od twórców Fences i WindowBlinds. Oto jak to skonfigurować.

Co to jest zasłony Stardock?

Zasłony to narzędzie programowe, które umożliwia dostosowanie wyglądu systemu Windows 10 za pomocą stylów zmieniających wygląd obramowań okien, przycisków interfejsu i paska zadań z różnymi motywami. Na przykład możesz sprawić, by system Windows 10 wyglądał bardzo podobnie do innych systemów operacyjnych, takich jak Windows XP lub OS / 2, albo możesz zainstalować zupełnie nowy motyw, który pasuje do Twojego gustu.

Wybór stylów dostępnych w Stardock Curtains

W chwili pisania tego tekstu Curtains jest komercyjnym oprogramowaniem, które kosztuje 9,99 USD, ale także Stardock oferuje bezpłatną 30-dniową wersję próbną co pozwala na jazdę próbną. Jest również dołączony do droższego pakietu Object Desktop firmy Stardock, który oferuje inne przydatne narzędzia, takie jak Fences do organizowania ikon na pulpicie.

Od lat jesteśmy fanami narzędzi Stardock. Narzędzia firmy są świetne, jeśli chcesz wydać trochę pieniędzy na bardziej konfigurowalny pulpit systemu Windows.

Co możesz zrobić z zasłonami Stardock

Jeśli chcesz zmienić domyślny wygląd i styl systemu Windows 10, Zasłony to bardzo łatwy w użyciu niezawodny sposób, aby Twój pulpit wyglądał na nowy (lub stary!).

Curtains zawiera wiele nowości, ponieważ może sprawić, że Windows 10 z pozoru będzie przypominał przestarzałe systemy operacyjne, takie jak Windows XP, IBM OS / 2, Amiga Workbench, klasyczny Mac OS i inne.

Stardock Curtains IBM OS / 2 Style

Każdy styl często ma wbudowaną tapetę pulpitu. Na przykład styl Windows XP zawiera zdjęcie „zielonych wzgórz”, podobne do tego, które zostało dostarczone z XP, a także logo Windows XP.

Stardock Curtains Motyw Windows XP

Jest też naprawdę schludny monochromatyczny styl Macintosha, który wywołuje wiele nostalgii dla każdego, kto dorastał z klasycznym komputerem Mac.

Zasłony Stardock Klasyczny styl Macintosha

Dzięki pełnej wersji oprogramowania Curtains możesz pobierać style stworzone przez innych lub samodzielnie tworzyć własne style i udostępniać je innym online. Bardzo schludny.

Edytor stylów kurtyn Stardock

Jak to dostać?

Jeśli jesteś zainteresowany, pobierz Zasłony ze strony Stardock i zainstaluj go. Jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu i działa z Chrome i Edge, a także z wieloma innymi standardowymi aplikacjami Windows. Najpierw będziesz mieć 30-dniowy okres próbny, ale możesz go kupić w dowolnym momencie.

I wreszcie: zasłony kontra żaluzje

Stardock sprzedaje również podobny produkt do skórowania systemu Windows 10 o nazwie WindowBlinds. Co za różnica? Zasłony współpracują z natywną funkcją skórowania systemu Windows 10, która włącza tryb ciemny. To sprawia, że ​​motywy utworzone za pomocą kurtyn są łatwiejsze do tworzenia i potencjalnie kompatybilne z większą liczbą aplikacji.

Istnieją jednak pewne wady: w przeciwieństwie do WindowBlinds, przyciski paska tytułu muszą pozostać na swoich zwykłych miejscach, a pasków przewijania nie można zmienić skórki.

WindowBlinds całkowicie przejmuje renderowanie okien, dzięki czemu może renderować bardziej złożone motywy – ale motywy są również bardziej skomplikowane w tworzeniu, a każdy element interfejsu musi być utworzony od podstaw, aby mieć spójny motyw. Z drugiej strony motywy WindowBlinds mają większą władzę nad sposobem wyświetlania okien aplikacji, więc lokalizacje przycisków tytułowych można zmieniać, a paski przewijania można obcinać.

Miłej zabawy w dostosowywaniu systemu Windows!