01/18/2022

Jak uzyskać nowe alerty o aktywności sieciowej w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Systemy stacjonarne zwykle pozostają podłączone do sieci WiFi. Dzięki sieci Wi-Fi tak naprawdę nie musisz się martwić o przekroczenie limitu wykorzystania danych, ponieważ mają one zwykle duże limity danych, które nie są łatwe do przekroczenia. To powiedziawszy, z systemem, który jest zawsze online, gdy jest włączony, istnieją inne zagrożenia. Jeśli w Twoim systemie jest zainstalowane złośliwe oprogramowanie, może przesłać Twoje dane na swój własny serwer lub pobrać więcej złośliwej zawartości do Twojego systemu. Jeśli podejrzewasz, że aplikacja jest aktywna, możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji o nazwie GlassWite, aby uzyskać nowe alerty o aktywności sieciowej w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do kontroli dostępności z paska menu i centrum sterowania na komputerze Mac

Nowe alerty o aktywności sieciowej

GlassWire to niesamowicie potężna, bogata w funkcje aplikacja, która istnieje od lat. Większość ludzi, którzy potrzebują narzędzia sieciowego, w pewnym momencie wpadnie na tę aplikację. Ma darmową wersję z pewnymi ograniczeniami, która jest idealna do kontrolowania aktywności sieciowej.

Ściągnij, zainstaluj i uruchom GlassWire. Domyślnie będzie w stanie pokazywać aktywność sieciową dla każdej aplikacji. Teraz, w przeciwieństwie do monitora zasobów w systemie Windows 10, GlassWire zapewnia użytkownikom znacznie bardziej przyjazne spojrzenie na aktywność sieciową. Co ważniejsze, domyślnie zaczyna śledzić aktywność.

Za każdym razem, gdy aplikacja musi uzyskać dostęp do sieci, otrzymasz powiadomienie o tym. Powiadomienia nie są ograniczone do aplikacji, które są aktywne na pierwszym planie. Śledzona jest również każda aplikacja działająca w tle i każdy proces systemowy łączący się z serwerem online. W rzeczywistości możesz nawet zobaczyć typ ruchu sieciowego, który jest wysyłany / odbierany.

Sprawdź -   Jak dodać program Photoshop do opcji nowego menu kontekstowego w systemie Windows 10

Jeśli przejdziesz do karty Alerty, możesz uzyskać podsumowanie całej aktywności sieciowej w systemie i zobaczyć, z której aplikacji pochodzi. Będziesz mógł zobaczyć, do której witryny uzyskano dostęp i kiedy.

Najlepsze jest to, że wszystko to jest skonfigurowane po wyjęciu z pudełka. Jeśli martwisz się o skonfigurowanie aplikacji przed jej użyciem, nie musisz. Instalacja aplikacji to naprawdę wszystko, co musisz zrobić.

GlassWire to świetny sposób, aby sprawdzić, które aplikacje nie tylko działają w tle, ale także uzyskują dostęp do serwera online. Spodziewałbyś się, że aplikacje takie jak Dropbox i Steam będą co jakiś czas łączyć się z serwerem, ale wkrótce zobaczysz, że istnieją połączenia sieciowe nawiązane przez Cortanę, Skype, a nawet od czasu do czasu standardową aplikację TV i Filmy na Windows 10 .

Sprawdź -   Jak przejść do ostatniego aktywnego okna z paska zadań w systemie Windows 10

x