Jak uzyskać obraz maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 dla VirtualBox i VMware

Udostępnij teraz w social media:

Maszyny wirtualne umożliwiają użytkownikom uruchamianie różnych wersji różnych systemów operacyjnych. Jest to przydatne, jeśli chcesz testować aplikacje, które są w fazie rozwoju i brakuje Ci zasobów, aby kupić oddzielny system dla każdej platformy, na której chcesz testować. Dla tych, którzy szukają dodatkowego bezpieczeństwa, maszyna wirtualna jest często wymieniana jako dobry sposób na zachowanie prywatności, jeśli VPN nie odpowiada Twoim potrzebom.

Uruchamianie maszyny wirtualnej jest łatwe. Darmowe aplikacje, takie jak VirtualBox firmy Oracle, i aplikacje komercyjne, takie jak VMware, sprawiają, że uruchomienie maszyny wirtualnej jest dość proste. Jedyną trudną częścią jest uzyskanie obrazu maszyny wirtualnej dla maszyny wirtualnej. Jeśli potrzebujesz obrazu maszyny wirtualnej z systemem Windows 10, masz jedną z dwóch opcji.

Obraz maszyny wirtualnej Windows 10 firmy Microsoft

Uzyskanie obrazu maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 jest w rzeczywistości dość łatwe. Firma Microsoft udostępnia obrazy maszyn wirtualnych dla programistów, którzy chcą testować aplikacje lub rozszerzenia w przeglądarce Internet Explorer lub Microsoft Edge.

Możesz pobrać obrazy maszyn wirtualnych tutaj. Obrazy maszyn wirtualnych są dostępne dla systemów Windows 7, Windows 8 / 8.1 / i Windows 10. Nie możesz wybrać, czy otrzymasz obraz maszyny wirtualnej dla systemu Windows 10 Home czy Windows 10 Pro. Zamiast tego musisz wybrać wersję Microsoft Edge, którą chcesz przetestować i odpowiednio pobrać obraz maszyny wirtualnej.

Następnie musisz wybrać platformę VM, której będziesz używać. Microsoft obsługuje VirtualBox, Vagrant, VMware i Parallels.

Obraz maszyny wirtualnej jest pobierany jako plik zip chroniony hasłem. Hasło jest podane na stronie pobierania. Maszyna wirtualna będzie ważna tylko przez 90 dni, ponieważ jest przeznaczona do testowania, a nie do długotrwałego użytkowania.

  Jak naprawić pusty ekran podczas rozruchu w systemie Windows 10

Obraz maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 z komputera z systemem Windows 10

Jeśli powyższa opcja nie pasuje i chcesz mieć obraz maszyny wirtualnej z systemem Windows 10 w wersji 32-bitowej lub który nie wygasa po 90 dniach, będziesz potrzebować dostępu do rzeczywistego komputera z systemem Windows 10 z wersją systemu Windows 10, która chcesz utworzyć maszynę VM dla. Gdy już to zrobisz, użyj Narzędzie Disk2vhd firmy Microsoft aby utworzyć obraz maszyny wirtualnej z systemem Windows 10.

Uruchom narzędzie, wybierz dysk, na którym masz zainstalowany system Windows 10 (zwykle jest to dysk C), i wybierz miejsce, w którym chcesz go zapisać. Jeśli tworzysz obraz maszyny wirtualnej systemu Windows 10 z używanego systemu, będziesz potrzebować więcej miejsca na obraz maszyny wirtualnej. Jeśli masz nowy system, nie będzie zbyt wielu plików użytkownika, a obraz będzie mniejszy. Będziesz potrzebował sporo miejsca na dysku twardym lub na dysku zewnętrznym, aby zapisać obraz maszyny wirtualnej.

  Jak oznaczyć kogoś w wiadomości e-mail w aplikacji pocztowej w systemie Windows 10

Plik generowany przez Disk2vhd ma rozszerzenie pliku VHD i można go załadować bezpośrednio do VirtualBox i VMware.

x