Udostępnij teraz w social media:

PowerShell jest domyślnie instalowany w Windows 10. Microsoft powoli wypychał PowerShell na centralne miejsce. Prawdopodobnie PowerShell ostatecznie całkowicie zastąpi wiersz polecenia. Zostało jeszcze trochę czasu, zanim to się stanie, ale zaczęło się. Po aktualizacji twórców system Windows 10 zastąpił wiersz polecenia w menu zaawansowanych użytkowników programem PowerShell. Usunięto również opcję „Otwórz tutaj okno poleceń” w Eksploratorze. W starszych wersjach systemu Windows i aż do rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10, jeśli przytrzymałeś klawisz Shift i kliknąłeś prawym przyciskiem myszy w folderze, w menu kontekstowym pojawiła się opcja „Otwórz tutaj okno poleceń”. Został zastąpiony przez PowerShell, ale możesz go odzyskać. Oto jak.

Sprawdź -   Jak ponownie włączyć wskaźniki aplikacji w podstawowym systemie operacyjnym

Otwórz okno poleceń tutaj

Aby uzyskać opcję Otwórz okno poleceń z powrotem w menu kontekstowym Eksploratora, musisz zmodyfikować rejestr systemu Windows. Będziesz potrzebować uprawnień administracyjnych, aby zmodyfikować rejestr. Jest mało prawdopodobne, aby cokolwiek zepsuło, ale mimo to należy wykonać kopię zapasową rejestru systemu Windows.

Otwórz Notatnik i wklej następujące elementy do pliku. Zapisz go z rozszerzeniem REG.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshellcmdprompt]
@="@shell32.dll,-8506"
"Extended"=""
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshellcmdpromptcommand]
@="cmd.exe /s /k pushd "%V""

[HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryBackgroundshellcmdprompt]
@="@shell32.dll,-8506"
"Extended"=""
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryBackgroundshellcmdpromptcommand]
@="cmd.exe /s /k pushd "%V""

[HKEY_CLASSES_ROOTDriveshellcmdprompt]
@="@shell32.dll,-8506"
"Extended"=""
"NoWorkingDirectory"=""

[HKEY_CLASSES_ROOTDriveshellcmdpromptcommand]
@="cmd.exe /s /k pushd "%V""

Uruchom ten plik. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Scal” z menu kontekstowego. Jeśli zostanie wyświetlony monit, wprowadź hasło administratora.

Sprawdź -   Jak zresetować Launchpad w systemie macOS

Pojawi się kilka ostrzeżeń, ale nie są one niczym niezwykłym. Po scaleniu pliku rejestru przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym folderze.

Opcja Otwórz tutaj okno poleceń pojawi się ponownie w menu kontekstowym. Opcja Otwórz tutaj okno PowerShell jest nietknięta. Możesz użyć jednego z nich.

Dodaj wiersz polecenia, aby wygrać + X Menu

Aktualizacja twórców usunęła również wiersz polecenia z menu Win + X. Ponownie, odzyskanie go nie jest niemożliwe. W rzeczywistości łatwiej jest go odzyskać niż opcja Otwórz okno polecenia tutaj.

Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Ustawienia paska zadań z menu kontekstowego. Otworzy się aplikacja Ustawienia i przeniesie Cię do Personalizacja> Pasek zadań. Przewiń w dół i wyłącz opcję „Zamień wiersz polecenia na Windows PowerShell w menu, kiedy klikam prawym przyciskiem myszy przycisk Start lub naciskam klawisz Windows + X”. Zmiana zostanie zastosowana od razu.

Sprawdź -   Jak utworzyć plik rmskin w celu spakowania skórek Rainmeter

To tylko jeden z niewielu problemów związanych z rozwojem, które towarzyszą aktualizacjom systemu Windows 10. Aktualizacja Creators usunęła również opcję zmiany czcionki systemowej dla różnych elementów, ale istnieje aplikacja, która umożliwia ręczną zmianę rozmiaru czcionki systemowej.