Mac

Jak uzyskać ostrzeżenia o niskim poziomie baterii iPhone’a w systemie MacOS

Udostępnij teraz w social media:

Apple naprawdę dobrze integruje produkty ze wszystkimi innymi produktami. Wciąż udaje mu się przegapić kilka sztuczek. Przykładem; nie możesz wyświetlić poziomu baterii swojego iPhone’a na komputerze Mac. Możesz być w tej samej sieci Wi-Fi, używając tego samego Apple ID i nie możesz zobaczyć poziomu baterii. Możesz podłączyć go do komputera Mac i sprawdzić poziom naładowania baterii, ale to strasznie restrykcyjne. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii iPhone’a w systemie MacOS, a także wyświetlać poziom naładowania baterii iPhone’a z Centrum powiadomień, potrzebujesz aplikacji o nazwie Widget Baterii dla komputerów Mac.

Potrzebujesz alertów dotyczących baterii na komputerze Mac? Jest aplikacja, która spełnia swoje zadanie.

  Jak wyświetlać naciśnięcia klawiszy na ekranie w systemie macOS

Alerty baterii iPhone’a w systemie macOS

Podłącz iPhone’a do komputera Mac i otwórz Finder (na Catalinie). Wybierz iPhone’a w obszarze Lokalizacje w kolumnie po lewej stronie. W okienku po prawej stronie przewiń w dół i upewnij się, że opcja „Pokaż to urządzenie w sieci Wi-Fi” jest włączona. Możesz odłączyć iPhone’a od komputera Mac, ale upewnij się, że jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, w której jest włączony komputer Mac.

Nie widzisz iPhone’a w Lokalizacjach? To prosta poprawka.

Pobierz widżet Baterie dla komputerów Mac i uruchom go. Upewnij się, że przenosisz aplikację do folderu Aplikacje. Otwórz preferencje aplikacji i upewnij się, że Powiadomienia są dla niej włączone. Wybierz iPhone’a, dla którego chcesz otrzymywać alerty.

Widżet baterii dla komputerów Mac jest widżetem, więc musisz go włączyć w Centrum powiadomień. Kliknij przycisk Centrum powiadomień w prawym górnym rogu paska menu. Kliknij przycisk Edytuj na samym dole, wybierz widżet Baterie dla komputerów Mac, aby dodać go do Centrum powiadomień. Poczekaj chwilę, a widżet pokaże Ci aktualny poziom naładowania baterii Twojego Maca i Twojego iPhone’a.

  Jak ustawić opóźnienie uśpienia systemu w systemie macOS Mojave

Jeśli chodzi o alerty o niskim poziomie baterii, otrzymasz je, gdy bateria Twojego iPhone’a spadnie do 20%, a następnie do 10%. Nie możesz ustawić niestandardowych alertów poziomu baterii.

Widget Baterie dla komputerów Mac nie jest darmowy. Kosztuje 2,99 USD, ale ma czternastodniowy okres próbny. To dwa tygodnie na wypróbowanie aplikacji, a jeśli to działa, cena aplikacji jest tego warta.

Widget Baterie dla Maca będzie działał z iPhone’ami, AirPodami, gładzikami i klawiaturami. To nie zadziała na Apple Watch i to wszystko zależy od Apple. Wersja iOS na Twoim iPhonie nie ma znaczenia w tej aplikacji, jednak będzie działać tylko na Mojave lub Catalina.

  Jak sprawić, by Linux wyglądał jak macOS

x