Jak uzyskać pasek dotykowy MacBooka na telefonie z Androidem

Touch Bar to dotykowy panel wejściowy dodany do najnowszej linii MacBooków. Spotkało się z mieszaną reakcją. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co wydaje Apple, programiści szybko się z tym pogodzili. Dla paska dotykowego opracowano kilka aplikacji, ale to nadal nie oznacza, że ​​jest to innowacyjna funkcja. W większości ten dodatek sprzętowy do jednego z najdroższych komputerów na rynku jest rozczarowujący. To powiedziawszy, jeśli uważasz, że pasek dotykowy to wygodny sposób na dostęp do funkcji aplikacji, wypróbuj TouchBar. To bezpłatna aplikacja na Androida, która zapewnia pasek dotykowy MacBooka na telefonie z Androidem.

Pobieranie TouchBar z laboratoriów XDA i zainstaluj. TouchBar dodaje panel u dołu ekranu urządzenia z systemem Android. Panel zawiera niektóre przełączniki systemowe, które pojawiają się w Szybkich ustawieniach. Możesz go używać między innymi do zarządzania głośnością, jasnością lub orientacją urządzenia.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji musisz przyznać jej uprawnienia do dodawania nakładki do ekranu, zmiany ustawień systemu i zarządzania nie przeszkadzać. Po nadaniu aplikacji tych trzech zestawów uprawnień włącz ją za pomocą przełącznika „Aktywuj pasek dotykowy”.

Wróć do ekranu głównego i przesuń palcem w górę od dołu, aby wyświetlić pasek dotykowy. Pasek ma elementy sterujące do zarządzania głośnością, jasnością i nie przeszkadzać, a także wyszukiwarkę Google. Przesuń palcem w prawo na pasku, aby wyświetlić dodatkowe przełączniki Wi-Fi, Bluetooth i orientacji urządzenia. Zniknie automatycznie po jednej sekundzie, jeśli nie użyjesz żadnego z przełączników.

TouchBar naśladuje wygląd paska dotykowego MacBooka aż do litery T, ale jeśli nie lubisz kolorów, możesz je zmienić. Aplikacja TouchBar umożliwia zmianę koloru tła i koloru uchwytu, pod warunkiem, że masz kod HEX, ponieważ aplikacja nie ma wbudowanego próbnika kolorów. Możesz także dostosować wysokość paska.

TouchBar jest dość stabilny, mimo że jest w wersji beta. Jest to tak blisko klon paska dotykowego MacBook, jak można oczekiwać na telefonie z Androidem. Pod względem użyteczności aplikacja nie oferuje niczego nowego poza unikalnym sposobem dostępu do przełączników systemowych. To niekoniecznie jest złe. TouchBar może być całkiem przydatny na tablecie z Androidem, a nawet telefonie z Androidem z dużym ekranem. Dostęp do przełączników z dołu ekranu jest znacznie łatwiejszy niż dostęp do nich z obszaru Szybkich ustawień.

x