Jak uzyskać pliki na żądanie w OneDrive w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Dyski w chmurze to świetny sposób na tworzenie kopii zapasowych ważnych plików, ale zajmują miejsce na naszych dyskach lokalnych. Niektórzy ludzie mogą pomyśleć, że dysk w chmurze jest dobrym miejscem do przechowywania plików i oszczędzania miejsca na dysku, ale większość dysków w chmurze synchronizuje kopię plików z dyskiem lokalnym. OneDrive nie jest inny, jednak w Fall Creators Update dla Windows 10 dostępna jest nowa funkcja o nazwie File On Demand w OneDrive.

Ta funkcja, gdy jest włączona, pobiera tylko te pliki, których potrzebujesz / do których masz dostęp, na dysk lokalny. Został wdrożony wraz z aktualizacją Fall Creators i jest domyślnie włączony. Niestety, podobnie jak w przypadku większości aktualizacji systemu Windows 10, ta konkretna funkcja ma problemy. Nie pojawia się dla niektórych użytkowników. Oto jak uzyskać pliki na żądanie w usłudze OneDrive.

Uzyskaj pliki na żądanie w usłudze OneDrive

Najpierw otwórz OneDrive z zasobnika systemowego i przejdź do jego ustawień. Na karcie Ustawienia poszukaj opcji „Oszczędzaj miejsce i pobieraj pliki podczas ich używania” i włącz ją. Działa to, jeśli wszystko poszło dobrze z aktualizacją, jednak jak widać na poniższym zrzucie ekranu, brakuje opcji i tak jest w przypadku niektórych użytkowników.

  Jak sprawdzić wersję Bluetooth w systemie Windows 10

Jest prosty sposób, aby to naprawić. Pobierz ponownie OneDrive, korzystając z tego łącza i zainstaluj ponownie. Po aktualizacji do Aktualizacji Fall Creators, możesz zostać poproszony o ponowne zainstalowanie OneDrive. Niezależnie od tego, czy byłeś, czy nie, jeśli nie widzisz plików na żądanie w usłudze OneDrive, musisz ponownie zainstalować aplikację, korzystając z powyższego łącza.

Po zainstalowaniu otwórz ustawienia OneDrive i przejdź do karty Ustawienia. Tym razem zobaczysz opcję „Oszczędzaj miejsce i pobieraj pliki podczas ich używania”. Włącz to i gotowe.

Dlaczego to działa?

System Windows 10 pobiera niewłaściwą wersję aplikacji OneDrive. Sprawdź zrzut ekranu poniżej. Okno właściwości po lewej stronie pokazuje klienta instalacji OneDrive, który system Windows 10 pobrał zaraz po uaktualnieniu do aktualizacji Fall Creators. Wersja to 17.3.6998.830. Ta wersja nie ma funkcji plików na żądanie. Okno właściwości po prawej stronie dotyczy klienta instalacji OneDrive, który pobrałem z powyższego łącza. Wersja aplikacji to 17.3.7073.1013. To jest wersja z funkcją plików na żądanie. Niestety, jeśli przejdziesz na oficjalną stronę pobierania OneDrive, otrzymasz starą, niepoprawną wersję.

  9 sposobów otwierania programu PowerShell w systemie Windows 10

Microsoft prawdopodobnie naprawi to za kilka dni. Mają gotową zaktualizowaną aplikację, ale popełnili błąd podczas łączenia się z nią, więc to tylko kwestia czasu. Jeśli nie możesz się doczekać wypróbowania tej funkcji, rozwiązanie problemu jest dość proste i nie ma żadnych skutków ubocznych.

x