Udostępnij teraz w social media:

IPhone ma z boku przyciski głośności. Służą do kontrolowania głośności dzwonka, a także wszelkich odtwarzanych multimediów. Przyciski nie zapewniają użytkownikom precyzyjnej kontroli głośności, tj. Nie można jej ustawić na 33% lub 45%. Zwiększają głośność na zaprogramowanych poziomach. Oto, jak możesz uzyskać precyzyjne sterowanie głośnością w systemie iOS.

Regulacja głośności na iOS

Istnieją dwa sposoby uzyskania lepszej, bardziej precyzyjnej regulacji głośności w systemie iOS. Pierwsza pochodzi z aplikacji Ustawienia. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Dźwięk i dotyk. W tym miejscu możesz zobaczyć tylko dźwięk. Ta opcja będzie się różnić w zależności od posiadanego modelu iPhone’a.

Sprawdź -   Rysuj zdjęcia, zanim udostępnisz je przez Facebook Messenger [iOS]

Ustawienie Dźwięk ma suwak głośności i możesz go używać do swobodnej zmiany głośności. Nie poda wartości liczbowej, ale jest dokładniejszy niż przyciski z boku.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę, wypróbuj aplikację Volume Control Pro. Jest to bezpłatna aplikacja, której brakuje w projekcie, ale pozwala ustawić głośność urządzenia z systemem iOS na wartość od 1 do 100.

Ściągnij i uruchom aplikację. Zobaczysz przyciski dla każdej liczby od 1 do 100, a dotknięcie przycisku ustawi głośność na ten poziom. Tak to w zasadzie działa. Aby ułatwić ustawianie głośności, możesz dodać ulubione. Dotknij przycisku więcej opcji w prawym górnym rogu i dotknij „Zarządzaj ulubionymi”. Wprowadź nazwę poziomu głośności i wybierz żądany poziom.

Sprawdź -   Uzyskaj iOS podobny do Assistive Touch na telefonie z Androidem

Ta aplikacja może zmieniać głośność zarówno dzwonka, jak i multimediów. Zwykle nie widać elementów sterujących głośnością multimediów, chyba że coś jest odtwarzane, ale aplikacja może je również zmienić.

Aplikacja będzie kontrolować głośność, ale nie może zastąpić przełącznika wyciszenia z boku urządzenia (lub góry, jeśli jest to iPad). Możesz go użyć do zwiększenia głośności do 100, ale jeśli urządzenie jest wyciszone, pozostanie wyciszone. Twój telefon nie będzie dzwonił, a zamiast tego będzie tylko wibrował. Media będą miały jednak głośność. Niektóre aplikacje nie odtwarzają dźwięku, chyba że dotkniesz filmu, który chcesz odtworzyć, ale inne po prostu grają bez pytania o dodatkowe potwierdzenie. To jest coś, czego musisz być świadomy, jeśli próbujesz być cicho.

Sprawdź -   Jak długo koronawirus może żyć na smartfonie?

Apple od lat ma takie same regulatory głośności. Dopiero w iOS 13 zostały ulepszone i przez ulepszenie, oznacza to, że monit o regulację głośności nie zajmuje już całego ekranu.