Jak uzyskać próbnik kolorów w systemie Windows 10

Selektory kolorów są podstawową funkcją większości aplikacji do edycji obrazów. Nawet Paint, który jest tak podstawowym edytorem obrazów, jak tylko możesz, ma go. Narzędzie do wybierania kolorów pozwala znaleźć kolor piksela, który klikasz na ekranie, ale gdy te narzędzia są częścią aplikacji do edycji obrazu, rzadko działają poza nią. Jeśli chcesz znaleźć kod koloru dla czegoś na ekranie, musisz to zrobić zrzut ekranu i otworzyć w aplikacji za pomocą próbnika kolorów. Alternatywą jest zainstalowanie samodzielnego próbnika kolorów w systemie Windows, który będzie mógł skopiować kod koloru wszystkiego na ekranie.

Istnieje wiele selektorów kolorów, z których możesz wybierać, ale jeśli chcesz czegoś absolutnie podstawowego i którego możesz używać na dowolnym ekranie, powinieneś spróbować CatchColor.

Próbnik kolorów w systemie Windows 10

Ściągnij i uruchom CatchColor. Jest to aplikacja przenośna, co oznacza, że ​​nie musisz jej instalować, a jej uruchomienie nie wymaga uprawnień administratora. Po uruchomieniu aplikacja przechodzi bezpośrednio do zasobnika systemowego.

Teraz najtrudniejszą częścią jest wymyślenie, jak go używać. Chcesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i przytrzymać ikonę aplikacji na pasku zadań. Ponieważ jest to Windows 10, ikona aplikacji będzie ukryta w przepełnionym menu. Musisz kliknąć małą ikonę strzałki, aby ją otworzyć, a następnie kliknąć i przeciągnąć ikonę aplikacji CatchColor i upuścić ją na zasobniku systemowym z pozostałymi ikonami, które pozostają widoczne.

Gdy ikona będzie wyświetlana w zasobniku systemowym bez znikania, kliknij ją prawym przyciskiem myszy, a następnie przeciągnij i zwolnij ją na części ekranu, dla której chcesz uzyskać kod koloru. Aby to ułatwić, kliknij ikonę CatchColor iz menu przejdź do Opcje> Wyświetl powiększony.

Spowoduje to wyświetlenie małego okna podglądu, w którym znajduje się kursor. Okno podglądu pokaże również kod koloru dla odpowiedniego koloru.

Po zwolnieniu myszy kod koloru zostanie skopiowany do schowka. CatchColor obsługuje różne głębie kolorów, które można wybrać z menu aplikacji. Pozwala także wybrać otrzymane kody kolorów. Domyślnie otrzymujesz wartości szesnastkowe, ale możesz to również zmienić w menu aplikacji.

CatchColor jest lekki i poza aplikacjami pełnoekranowymi, możesz go używać w dowolnym miejscu.