Jak uzyskać program Microsoft Movie Maker w systemie Windows 10

Dawno temu Microsoft miał pakiet niesamowitych, bezpłatnych aplikacji o nazwie Windows Live Essentials. Miał tam kilka wspaniałych perełek, takich jak Live Writer, Microsoft Writer i Movie Maker. Podobnie jak wszystkie wspaniałe rzeczy, które robi Microsoft, pakiet Windows Live Essentials został wycofany. Przez jakiś czas był nadal dostępny w witrynie Microsoftu, jeśli można było znaleźć link do niego, ale to też zniknęło. Użytkownicy nadal tęsknią za aplikacjami z tego pakietu, a Movie Maker znajduje się na szczycie listy najczęściej pomijanych aplikacji. Do dziś jest to lepsze niż przeciętne funkcje edycji w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10. Jeśli chcesz Movie Maker na Windows 10, nadal możesz go pobrać z archiwów online.

Aplikacja Movie Maker może nadal działać w systemie Windows 10. Zgodność nie stanowi problemu, a dostępność tak. Program Windows Live Essentials jest dostępny w niezliczonych repozytoriach oprogramowania online, ale nie wszystkie są godne zaufania. Każdy, kto chce zainfekować systemy, może dołączyć do niego pakiet Windows Live Essentials ze złośliwym kodem i udostępnić go niczego nie podejrzewającym użytkownikom.

Movie Maker w systemie Windows 10

Jedno bezpieczne repozytorium, gdzie możesz pobierz Windows Live Essentials jest Archive.org. Możesz pobrać plik Wlsetup EXE lub pobrać dla niego torrent. Oba są bardzo wolne, aby pobrać plik 128 MB, więc zalecamy użycie Torrenta, więc istnieje opcja wznowienia, jeśli coś pójdzie nie tak.

Po pobraniu uruchom plik o nazwie wlsetup-all.exe. Po rozpoczęciu instalacji zobaczysz następujący ekran. Kliknij „Wybierz programy, które chcesz zainstalować”, a na następnym ekranie odznacz wszystko oprócz Movie Maker.

Instalator nie zainstaluje nic oprócz Movie Maker, ale jeśli chcesz, aby niektóre inne aplikacje były częścią Windows Live Essentials, możesz je sprawdzić podczas instalacji, a one również zostaną zainstalowane.

Windows Movie Maker działa bez żadnych problemów w systemie Windows 10. Nie jest to bogata w funkcje aplikacja do tworzenia filmów, która może zastąpić profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo, ale może wykonywać wiele podstawowych czynności edycyjnych. Możesz przyciąć wideo, nagrać wideo kamerą internetową, dodać kartę tytułową, dodać kartę kredytową, dodać narrację głosową i wiele więcej.

Może nie pozwolić na dodanie fantazyjnych efektów, jednak jeśli tworzysz podstawowy film, który zamierzasz opublikować w Internecie, ta aplikacja jest nie tylko w pełni wyposażona, ale także niezwykle łatwa do nauczenia się obsługi tylko w tym celu. Najważniejsze jest to, że może zapisać go w niskiej, średniej i jakości HD, w zależności od tego, jak chcesz go używać. Jest powód, dla którego wszyscy pokochali tę aplikację.

x