Jak uzyskać przejście do zamykania w systemie Windows 10

Windows 10 jest przeznaczony zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Interfejs użytkownika systemu Windows 10 różni się w przypadku komputera stacjonarnego i tabletu, ale wprowadzono również kilka zmian funkcjonalnych, które mają ułatwić pracę na tablecie. Jedną z takich różnic jest to, że system Windows 10 na tablecie ma zgrabną funkcję przesuwania do zamykania. Po prostu przesuwasz ekran w dół, aby zainicjować zamknięcie systemu i wygląda to całkiem niesamowicie. Jeśli chcesz go używać na pulpicie dla przyjemności lub ponieważ masz ekran dotykowy, oto, jak możesz go uzyskać za pomocą skrótu na pulpicie.

Przejdź na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w pustym obszarze. Z menu kontekstowego wybierz Nowy> Skrót. W polu „Wpisz lokalizację towaru” wprowadź następujące informacje;

%windir%System32SlideToShutDown.exe

i zapisz to.

Po prostu kliknij dwukrotnie ten skrót, aby go uruchomić, a zobaczysz tapetę ekranu blokady jako rozwijaną tapetę. Kliknij i przeciągnij na dół, aby rozpocząć zamykanie. Jeśli masz ekran dotykowy, możesz przeciągnąć tapetę w dół palcem wskazującym.

przesuń do wyłączenia

Możesz poprawić wygląd skrótu, zmieniając ikonę. Aby uczynić go bardziej funkcjonalnym w użyciu, możesz przypiąć go do menu Start, w którym wystarczy jedno dotknięcie / kliknięcie, aby go wykonać.

Alternatywnie możesz po prostu przejść do C: WindowsSystem32, poszukać SlideToShutdown.exe i kliknąć go prawym przyciskiem myszy, aby utworzyć skrót do niego na pulpicie. Możesz również przypiąć go do menu Start z tego folderu.

Jeśli nie masz laptopa / komputera stacjonarnego z ekranem dotykowym, ten mały mechanizm zamykania będzie czymś zabawnym, a nie praktycznym. Ta funkcja jest zasadniczo dostępna dla tabletów, ale będzie działać równie dobrze z ekranami dotykowymi. Oczywiście chcielibyśmy, aby istniała również opcja „ Przesuń, aby odblokować ”, ale Apple ma opatentowaną tę konkretną frazę i funkcję, więc Microsoft nie będzie mógł dodać jej jako opcji systemowej.

x