Jak uzyskać reakcję dotykową paska dotykowego na MacBooku Pro

Jeśli kupiłeś MacBooka Pro, zapisałeś się na nowy panel dotykowy nad klawiaturą, czyli Touch Bar. Niezależnie od tego, czy kupiłeś nowego MacBooka Pro, ponieważ musiałeś uaktualnić laptopa, czy też dlatego, że pomysł paska dotykowego wydawał się atrakcyjny, utknąłeś z nim. Jeśli uznasz to za przydatne, są to dobrze wydane pieniądze, niezależnie od tego, co ktoś ma do powiedzenia na ten temat. Jeśli nie jesteś fanem, wypróbuj Haptic Touch Bar przed opuszczeniem paska Touch Bar. Jest to aplikacja warta 4,99 USD, która dodaje haptyczne sprzężenie zwrotne do paska dotykowego, a także wyświetla alert dźwiękowy po dotknięciu przycisku.

Reakcja na dotyk dla paska dotykowego

Pobieranie Haptic Touch Bar. Dostępna jest wersja próbna, którą możesz pobrać, aby zobaczyć, jak działa aplikacja, zanim wydasz na nią pieniądze. Uruchom aplikację, pozwól jej na dostęp do ułatwień dostępu po wyświetleniu monitu, a po dotknięciu klawisza programowego, dowolnego klawisza programowego na pasku Touch Bar, otrzymasz zarówno informację dotykową, jak i dźwiękową.

Jak to działa?

Pasek dotykowy nie ma wbudowanej funkcji dotykowej, więc logiczne pytanie, które należy zadać, brzmi: „Co się dzieje?” Chociaż Apple nierozsądnie zdecydował się nie włączać dotykowego sprzężenia zwrotnego do paska dotykowego, w 2015 r. Dodał siłę do swojego gładzika. Ta sama technologia została zastosowana w nowszych modelach MacBooka Pro. Ta aplikacja wykorzystuje ten sam silnik do przekazywania informacji zwrotnych po dotknięciu jednego z klawiszy programowych na pasku Touch Bar.

Jeśli chodzi o to, dlaczego może cię to rozgrzać do paska dotykowego, to dlatego, że klawisze programowe mogą wydawać się bardziej realistyczne dzięki dotykowej reakcji zwrotnej. Wiesz, że nacisnąłeś klawisz, a zarówno dotykowe sprzężenie zwrotne, jak i alarm dźwiękowy ułatwiają korzystanie z niego.

Choć pomysł polega na posiadaniu klawiszy programowalnych, a być może nawet pewnego dnia mieć laptopa, który działa całkowicie z podobną klawiaturą, funkcjonalność nie jest taka prosta. Stukaliśmy w fizyczne klawisze od dawna, odkąd laptopy stały się dostępne. Niektórym osobom, które przechodzą z jednego laptopa na inny, trudno będzie dostosować się do nowych klawiszy. Już samo to powinno dać ci wyobrażenie, jak nienaturalne może wydawać się używanie klawiszy programowalnych.

Mimo wszystko ekrany dotykowe stają się obecnie popularne. Jasne, Apple nie dodał ekranu dotykowego do żadnego ze swoich laptopów ani komputerów stacjonarnych, ale są już czymś, a ludzie przyzwyczajają się do pisania na wirtualnych klawiaturach, których nie ma na urządzeniu przenośnym, tj. Telefonie. Pomysł na klawisze programowalne może w końcu odejść.

x