Jak uzyskać sprawdzanie pisowni i gramatyki w systemie iOS

Sprawdzanie pisowni i gramatyki to podstawowa funkcja każdego edytora tekstu. Pages, Google Docs i Word mają sprawdzanie pisowni i gramatyki. W rzeczywistości aplikacje zwiększające produktywność, które nie są edytorami tekstu, również oferują tę funkcję. Na przykład programy Outlook, OneNote i PowerPoint mają funkcję sprawdzania pisowni i gramatyki. Jeśli używasz tekstu predykcyjnego w systemie iOS, wiesz, że pomaga to poprawić pisownię. Jeśli odczyta błędnie napisane słowo, podświetli je na czerwono. Przewidywanie poprawnego słowa nie jest zbyt dobre, gdy je wpiszesz. Jeśli szukasz lepszego, inteligentniejszego sprawdzania pisowni i gramatyki w systemie iOS, zainstaluj Klawiatura gramatyczna.

Grammarly to bardzo stare, bardzo znane narzędzie do pisania. Jest szczególnie popularny wśród pisarzy, ale wiele osób spoza tej niszy również go używa. Niektórzy uważają nawet, że jest to lepsze niż sprawdzanie pisowni w całym systemie w systemie MacOS i Windows 10. Usługa nieustannie uczy się na podstawie tego, jak użytkownicy piszą, i jest całkiem inteligentna. Właśnie wydali klawiaturę dla iOS, która może sprawdzać pisownię i gramatykę dowolnego tekstu, który wpisujesz podczas pisania na iPhonie lub iPadzie.

Włącz klawiaturę Grammarly

Zainstaluj aplikację klawiatury Grammarly i zaloguj się. Po zalogowaniu się musisz włączyć klawiaturę. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i przejdź do Ogólne> Klawiatura. Stuknij Dodaj klawiaturę i wybierz Grammarly. Po dodaniu Grammarly jako klawiatury stuknij ją ponownie i włącz Pełny dostęp.

Sprawdzanie pisowni i gramatyki

Otwórz dowolną aplikację, którą możesz wpisać, na przykład aplikację Notatki. Przełącz się na klawiaturę Grammarly; dotknij i przytrzymaj ikonę kuli ziemskiej na klawiaturze ekranowej. Z małego menu, które się pojawi, wybierz Grammarly. Zacznij pisać. Za każdym razem, gdy popełnisz błąd, G na pasku przewidywania pokazuje czerwoną plakietkę i zaczyna liczyć błędy w tekście. Przy każdym błędzie klawiatura daje alternatywę, która go naprawia.

Aby zamienić nieprawidłowe słowo na zaproponowane przez Grammarly, po prostu dotknij sugestii. Jeśli później zmienisz zdanie, możesz dotknąć przycisku cofania. Grammarly radzi sobie z wieloma błędami naraz, np. Możesz wpisać całe zdanie lub akapit, a klawiatura zapisze listę wszystkich błędów. Gdy skończysz pisać, możesz wrócić i przejrzeć sugestie Grammarly.

Klawiatura jest dość sprytna, ale trochę powolna, więc najlepiej jest wpisać to, czego potrzebujesz, a na końcu przejrzeć błędy ortograficzne i gramatyczne. Do tego czasu Grammarly znajdzie je wszystkie i zrozumienie kontekstu, w jakim zostały użyte, zajmie trochę czasu.