Jak uzyskać tryb ciemny dla witryn internetowych w Microsoft Edge w systemie Windows 10

Użytkownicy naciskają na tryb ciemny na wszystkim, od komputerów stacjonarnych po smartfony. Nie jest tajemnicą, że te urządzenia są używane w nocy, często w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub pod osłonami. Jak dotąd tryb ciemny był nieuchwytny we wszystkich oprócz macOS, ale jeśli chodzi o przeglądarki, istnieją rozszerzenia i dodatki, które wypełniają lukę. Night Eye to rozszerzenie, które włącza tryb ciemny dla stron internetowych w Microsoft Edge.

Night Eye działa praktycznie na wszystkich witrynach internetowych i oferuje dwa różne tryby do wyboru.

Tryb ciemny dla witryn internetowych – Microsoft Edge

Zainstaluj Night Eye ze sklepu Microsoft Store. Po zainstalowaniu otwórz przeglądarkę Microsoft Edge, zaakceptuj uprawnienia wymagane do uruchomienia rozszerzenia i włącz je.

Po włączeniu kliknij ikonę rozszerzenia obok paska adresu URL. Wybierz tryb ciemny lub filtrowany i odśwież bieżącą witrynę.

Night Eye jest bogaty w funkcje; umożliwia zastąpienie określonych kolorów w witrynie dowolnym innym wybranym kolorem. Jest to przydatne w przypadku, gdy tryb ciemny utrudnia czytanie serwisu.

Sprawia również, że obrazy wydają się nieco ciemniejsze, dzięki czemu obrazy, które są w większości białe lub które mają dużo bieli lub jasnych kolorów, mają również ciemny odcień i są łatwiejsze do obejrzenia. Jest dedykowany suwak jasności, który umożliwia ręczną regulację jasności. Domyślnie jest ustawiony na 50%. Istnieją podobne ustawienia kontrastu, nasycenia, niebieskiego światła i poziomu przyciemnienia.

Istnieje kilka rozszerzeń, nawet dla przeglądarki Firefox, które są tak bliskie zapewniania tak wszechstronnej kontroli nad kolorem i jasnością strony internetowej. To, co sprawia, że ​​rozszerzenie jest jeszcze bardziej imponujące, to to, jak dobrze działa na prawie każdej stronie internetowej. Możesz oczekiwać, że witryna przejdzie w tryb ciemny odpowiedni dla witryn takich jak YouTube, Twitter czy Facebook, ale w przypadku mniej znanych witryn może to być trafione lub pominięte.

Szkoda, że ​​rozszerzenie nie może, ze względu na ograniczenia techniczne, zmienić koloru zakładki w Microsoft Edge. Nieco minimalny, prawie śmiesznie zły ciemny motyw, który ma Windows 10, nie robi nic z interfejsem przeglądarki, aby ułatwić korzystanie z niego w nocy. Jedyną rzeczą, którą system Windows 10 robi dobrze, jeśli chodzi o pracę w słabo oświetlonym pomieszczeniu, jest funkcja Night Light, która redukuje niebieskie światło.

Krążą pogłoski, że w systemie Windows 10 pojawi się tryb ciemny, ale plotki te krążą już od dłuższego czasu. W tym czasie macOS zdołał uzyskać odpowiedni tryb ciemny, a użytkownicy Windowsa 10 wciąż na niego czekają.