Jak uzyskać tryb ciemny dla wszystkich witryn internetowych na komputerze Mac

Teraz, gdy macOS Mojave ma tryb ciemny, czy nie byłoby fajnie, gdyby wszystkie strony internetowe automatycznie przełączały się w tryb ciemny wraz z interfejsem systemu? Jest to możliwe przy użyciu Dark Reader rozszerzenie dla Safari, Chrome i Firefox.

Chociaż mówimy o tym samym rozszerzeniu, implementacje różnią się w Safari i Chrome (razem z Firefox). Poniżej omówimy obie wersje.

Jak korzystać z Dark Reader w przeglądarce Chrome i Firefox

Rozszerzenie Dark Reader dla Chrom i Firefox jest prosty i łatwy w użyciu. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z rozszerzenia w przeglądarce, poczujesz się jak w domu.

Po zainstalowaniu rozszerzenia Dark Reader do przeglądarki Chrome lub Firefox (linki powyżej) kliknij ikonę rozszerzenia „Dark Reader”.

Kliknij ikonę rozszerzenia Dark Reader w przeglądarce Chrome

Kliknij przycisk „Włącz”, aby włączyć tryb ciemny. Wszystkie otwarte witryny internetowe natychmiast przełączą się na ciemny motyw.

Kliknij, aby włączyć tryb ciemny w Chrome

Cały czarny tekst i białe tło zostaną odwrócone. Jeśli chodzi o kolory i obrazy, nic nie zostanie dotknięte.

Rozszerzenie Dark Reader w akcji w Google Chrome

Aby wyłączyć tryb ciemny na danej stronie, kliknij rozszerzenie, a następnie wybierz przycisk „Przełącz bieżącą witrynę”.

Na karcie „Filtr” znajdziesz ustawienia trybu ciemnego. W tym miejscu możesz przełączyć się na tryb światła i zmienić współczynnik kontrastu. Możesz również dodać filtr sepii lub skali szarości.

Dostosuj tryb ciemny w Chrome

Aby zarządzać czarną listą, kliknij kartę „Witryny”. W tym miejscu możesz dodawać lub usuwać witryny internetowe, które zawsze będą wyświetlane w trybie uproszczonym.

Dostosuj listę witryn w Chrome

Interfejs Chrome obsługuje wygląd systemu Mac. Dlatego po włączeniu trybu ciemnego na komputerze Mac interfejs użytkownika Chrome również przełączy się w tryb ciemny. Ale to nie dotyczy rozszerzenia Dark Reader.

Chrome ma również wbudowany tryb ciemności brutalnej siły. Możesz przejść do sekcji Flagi i włączyć flagę „Wymuś tryb ciemny dla treści internetowych”, aby uzyskać tryb ciemny na wszystkich stronach internetowych. Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące włączania flagi.

Jak korzystać z Dark Reader w Safari

Safari obsługuje rozszerzenia inaczej niż Chrome i Firefox. Rozszerzenia Safari są teraz dystrybuowane jako aplikacje w App Store. Jest to jeden z powodów, dla których Dark Reader kosztuje 4,99 USD w Mac App Store, podczas gdy jest dostępny bezpłatnie w Chrome i Firefox.

Wersja Safari ma jedną główną zaletę: synchronizuje się z globalnym trybem ciemnym w systemie macOS. Więc kiedy włączysz tryb ciemny w macOS (łatwo to zrobić za pomocą Nocna sowa Utility), wszystkie strony internetowe natychmiast przestawią się na ciemny motyw.

Po zakupie Rozszerzenie Dark Readerotwórz aplikację. W oknie aplikacji kliknij przycisk „Aktywuj dla Safari”.

Kliknij Aktywuj dla Safari

Spowoduje to otwarcie panelu Rozszerzenia w Safari. Kliknij znacznik wyboru obok „Dark Reader”, aby aktywować rozszerzenie.

Kliknij Dark Reader, aby włączyć rozszerzenie

Zobaczysz teraz ikonę Dark Reader na pasku narzędzi Safari. Kliknij przycisk „Dark Reader”, aby zobaczyć wszystkie opcje i ustawienia.

Kliknij ikonę rozszerzenia Dark Reader na pasku narzędzi Safari

Aby włączyć tryb ciemny dla wszystkich witryn internetowych, kliknij przycisk „Włącz”. Przełącz się w tryb „Auto”, aby automatycznie przełączać tryb ciemny na podstawie preferencji systemowych komputera Mac.

Kliknij, aby włączyć rozszerzenie Dark Reader w Safari

Jeśli obrazy i ikona nie wyglądają dobrze, upewnij się, że włączony jest „Tryb dynamiczny” (jest znacznie lepszy niż tryb filtru).

Rozszerzenie Dark Reader w akcji w Safari

Jeśli chcesz wyłączyć tryb ciemny dla bieżącej witryny, kliknij przycisk „Włączono dla bieżącej witryny”. Możesz zmienić jasność i kontrast za pomocą suwaka w menu rozszerzenia.

Dostosuj tryb ciemny w Safari

Kliknij przycisk „Ustawienia”, aby uzyskać więcej opcji. Z tego miejsca możesz domyślnie wyłączyć tryb ciemny dla wszystkich witryn internetowych. Opcja „Motyw” umożliwia skonfigurowanie niestandardowego motywu dla każdej witryny.

Ustawienia Dark Reader w Safari

Teraz, gdy masz już systemowy tryb ciemny na komputerze Mac, dowiedz się, jak włączyć go na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 13, iPadOS 13 lub nowszym.