Windows 10 ma tryb ciemny, ale nie wszystkie aplikacje UWP dodały do ​​niego obsługę. Standardowe aplikacje UWP mają tryb ciemny, ale wiele aplikacji UWP innych firm, a wszystkie aplikacje komputerowe nadal nie mają takiej. W przypadku niektórych aplikacji nie ma sensu mieć trybu ciemnego, np. Minecraft. To gra, bardzo kolorowa gra, a zamienianie wszystkiego w ciemność odbierze to doświadczenie. To powiedziawszy, nadal istnieją części interfejsu użytkownika, które mogą obsługiwać tryb ciemny, np. widok ekwipunku, widok Ustawienia i ekran wyboru świata. Oto jak uzyskać tryb ciemny w Minecraft.

Tryb ciemny w Minecraft

Aby uzyskać tryb ciemny w Minecraft, użyjemy pakietu tekstur. Ten, którego używamy, jest dla wersji Bedrock / UWP, a pakiet dla wersji Java jest w przygotowaniu. Jeśli posiadasz wersję Java gry Minecraft, możesz mieć oko na ten pakiet. Ostatnia aktualizacja pakietu miała miejsce pod koniec grudnia 2019 r.

Sprawdź -   Jak trwale odkryć folder User Library na macOS

Pobierz Dark Mode dla Minecraft. Zostanie pobrany jako plik MCPACK.

Aby zainstalować ten pakiet tekstur, otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji. Zamień „YourUserName” na rzeczywistą nazwę użytkownika.

C:UsersYourUserNameAppDataLocalPackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangresource_packs

Skopiuj plik MCPACK do tej lokalizacji. Jeśli masz Minecraft otwarty, zamknij go i otwórz ponownie. Na ekranie głównym kliknij Ustawienia. Przewiń w dół do sekcji Globalne zasoby w kolumnie po lewej stronie i kliknij ją. Pod My Packs zobaczysz pakiet Dark Mode. Kliknij i kliknij przycisk Aktywuj. Wróć do ekranu głównego, a pakiet zostanie zastosowany.

Po zastosowaniu zmieni ekran główny, wszystkie panele ustawień w grze Minecraft oraz widoki ekwipunku i tworzenia w grach. Nie zmieni wyglądu innych bloków, np. Trawa będzie tak zielona, ​​jak zawsze, a niebo będzie jasnoniebieskie. Jeśli chcesz zmienić wygląd tych bloków na coś ciemniejszego, musisz poszukać pakietu tekstur, który spełnia te wymagania.

Sprawdź -   Jak sprawić, by Ubuntu Linux był lżejszy

Istnieje wiele, wiele pakietów zasobów, tekstur i shaderów, które mogą dać ci ciemniejsze kolorowe bloki, ale to, jak ciemne możesz być, jest subiektywne, dlatego żaden pakiet tekstur nie jest w stanie sobie z tym poradzić i nadal daje ci grę to jest łatwe do grania dla wszystkich.