Jak uzyskać tryb ciemny w Minecraft na Windows 10

Windows 10 ma tryb ciemny, ale nie wszystkie aplikacje UWP dodały do ​​niego obsługę. Standardowe aplikacje UWP mają tryb ciemny, ale wiele aplikacji UWP innych firm, a wszystkie aplikacje komputerowe nadal nie mają takiej. W przypadku niektórych aplikacji nie ma sensu mieć trybu ciemnego, np. Minecraft. To gra, bardzo kolorowa gra, a zamienianie wszystkiego w ciemność odbierze to doświadczenie. To powiedziawszy, nadal istnieją części interfejsu użytkownika, które mogą obsługiwać tryb ciemny, np. widok ekwipunku, widok Ustawienia i ekran wyboru świata. Oto jak uzyskać tryb ciemny w Minecraft.

Tryb ciemny w Minecraft

Aby uzyskać tryb ciemny w Minecraft, użyjemy pakietu tekstur. Ten, którego używamy, jest dla wersji Bedrock / UWP, a pakiet dla wersji Java jest w przygotowaniu. Jeśli posiadasz wersję Java gry Minecraft, możesz mieć oko na ten pakiet. Ostatnia aktualizacja pakietu miała miejsce pod koniec grudnia 2019 r.

Pobierz Dark Mode dla Minecraft. Zostanie pobrany jako plik MCPACK.

Aby zainstalować ten pakiet tekstur, otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji. Zamień „YourUserName” na rzeczywistą nazwę użytkownika.

C:UsersYourUserNameAppDataLocalPackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangresource_packs

Skopiuj plik MCPACK do tej lokalizacji. Jeśli masz Minecraft otwarty, zamknij go i otwórz ponownie. Na ekranie głównym kliknij Ustawienia. Przewiń w dół do sekcji Globalne zasoby w kolumnie po lewej stronie i kliknij ją. Pod My Packs zobaczysz pakiet Dark Mode. Kliknij i kliknij przycisk Aktywuj. Wróć do ekranu głównego, a pakiet zostanie zastosowany.

Po zastosowaniu zmieni ekran główny, wszystkie panele ustawień w grze Minecraft oraz widoki ekwipunku i tworzenia w grach. Nie zmieni wyglądu innych bloków, np. Trawa będzie tak zielona, ​​jak zawsze, a niebo będzie jasnoniebieskie. Jeśli chcesz zmienić wygląd tych bloków na coś ciemniejszego, musisz poszukać pakietu tekstur, który spełnia te wymagania.

Istnieje wiele, wiele pakietów zasobów, tekstur i shaderów, które mogą dać ci ciemniejsze kolorowe bloki, ale to, jak ciemne możesz być, jest subiektywne, dlatego żaden pakiet tekstur nie jest w stanie sobie z tym poradzić i nadal daje ci grę to jest łatwe do grania dla wszystkich.

x