iOS

Jak uzyskać widżet czatu Bing AI na iOS i Androida: wyjaśniono

Chcesz zwiększyć swoją kreatywność i produktywność w pracy lub szkole podczas korzystania ze smartfonów? Możesz korzystać z czatu Bing AI na telefonie iPhone, iPadzie lub urządzeniu mobilnym z systemem Android.

Od czasu odsłonięcia ChatGPT 30 listopada 2022 r. technologia informacyjna we wszystkim staje w obliczu transformacji AI. Obecnie każda firma informatyczna bada możliwości włączenia sztucznej inteligencji do swoich zwykłych operacji. Pojedyncze osoby nie są pozostawione same sobie. Możesz także skorzystać z bezpłatnej lub płatnej wersji ChatGPT lub Bard do nauki, tworzenia treści i produktywności.

Korzystanie z chatbota AI może stać się wygodniejsze, jeśli uda Ci się wprowadzić te AI do swoich smartfonów. Chociaż ChatGPT i Bard są oparte na przeglądarce internetowej, istnieje lepsza alternatywa, którą możesz wypróbować. To jest Bing AI Chat od Microsoft. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać tę sztuczną inteligencję w swoim smartfonie.

Bing AI Chat: wschodzący konkurent ChatGPT i Bard

Bing AI Chat to inteligentny chatbot opracowany przez firmę Microsoft jako część wyszukiwarki Bing w przeglądarce internetowej Microsoft Edge. Wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i algorytmy uczenia maszynowego do symulacji rozmów przypominających ludzkie.

Ta wyszukiwarka AI i chatbot to zasadniczo wersja Microsoft ChatGPT (edycja 4) Large Language Model (LLM) z OpenAI. Oferuje podobne odpowiedzi do tego, jak ty i ja będziemy odpowiadać na pytania.

Co więcej, narzędzie nie ogranicza się do odpowiedzi tekstowych, ponieważ sztuczna inteligencja integruje się również z modelem DALL-E z OpenAI w celu generowania odpowiedzi z obrazami. Więc oprócz odpowiedzi w tekstach, możesz także tworzyć obrazy generatywne, opisując to, czego potrzebujesz na Bing AI Chat.

Nowy Bing zyskuje coraz większą uwagę z następujących powodów:

 • W porównaniu do ChatGPT, Bing AI Chat jest bardziej aktualny. Działa z wykorzystaniem najnowszej wersji konwersacyjnej sztucznej inteligencji OpenAI: GPT-4. Dlatego jego modele uczenia maszynowego są znacznie bardziej aktualne niż ChatGPT. Należy zauważyć, że ChatGPT nie zawiera wiedzy o wielu rzeczach po wrześniu 2021 r.
 • ChatGPT nie może przeszukiwać Internetu, podczas gdy Bing AI Chat może przeszukiwać Internet w poszukiwaniu treści, których szukasz. Następnie przetwarza wyniki przy użyciu własnych modeli uczenia maszynowego, aby dostarczać wyniki w tonie konwersacyjnym.
 • Bing AI Chat i Google Bard są podobne, ponieważ oba mogą przeszukiwać Internet. Jednak Bard jest mniej dostępny niż nowy Bing. Czat Bing AI jest zawsze dostępny w przeglądarce internetowej Edge. W przypadku Google Bard musisz uzyskać dostęp do dedykowanego portalu internetowego. Tym samym Bard nie jest domyślnie zintegrowany z żadną przeglądarką internetową.
 • Eksperci spodziewają się, że Bing AI Chat zyska większą popularność, ponieważ ma dedykowane aplikacje mobilne.

Cechy i funkcjonalności Bing AI Chat

Poniżej znajdziesz ekscytujące nowe funkcje, które nowy Bing wprowadził do ekosystemu chatbotów z generatywnym modelem językowym:

Możesz rozmawiać z usługą Bing, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania, tak jakbyś zadał pytanie komuś, kto jest ekspertem merytorycznym (MŚP). Po prostu wpisz swoje pytanie, a Bing dostarczy wyniki w konwersacyjnym tonie. Jeśli potrzebujesz szczegółowego wyniku, możesz zadać mu dodatkowe pytania.

Wspaniałą rzeczą w Bing AI Chat jest wyszukiwanie treści na różne sposoby. Możesz wyszukiwać za pomocą tekstów, obrazów i filmów. Bing przeanalizuje dane wejściowe za pomocą modeli AI i ML i wygeneruje dokładne odpowiedzi.

#3. Spersonalizowane wyniki

Bing będzie teraz generować spersonalizowane sugestie treści na karcie Bing Insights. Przekonasz się, że sugestie treści są ściśle powiązane z tym, czego szukasz w wyszukiwarce Bing lub rozmawiasz w nowym Bing.

#4. Bardziej dokładne wyniki

W większości przypadków Bing precyzyjnie tworzy treść tekstową, obrazową i wideo na podstawie wyszukiwanego hasła. Oznacza to, że możesz od razu korzystać z treści tworzonych przez sztuczną inteligencję. Treść należy jednak dopracować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi publikacji firmowych lub osobistych.

Ponadto możesz dodać instrukcje dla Bing, takie jak tworzenie opisu w 100 słowach, rysowanie obrazów na białym tle, nie odsyłanie do niektórych adresów internetowych itp., aby udoskonalić treść generowaną przez sztuczną inteligencję.

#5. Kreator obrazów Bing

Bing AI Chat jest dostarczany z modelami głębokiego uczenia DALL-E. W związku z tym nowy Bing może przekształcić dane tekstowe w obrazy cyfrowe.

Chatbot zaoferuje również opcje dostosowania utworzonego obrazu, takie jak uczynienie go modelem 3D, dodanie osoby w pojeździe generatywnym i tak dalej.

#6. Komponuj Bing

Tuż obok zakładki Bing AI Chat znajduje się karta Compose. Funkcja tworzenia umożliwia tworzenie treści tekstowych ze słów kluczowych, krótkich fraz lub długich opisów. Możesz także dostosować generatywny model przetwarzania języka w następujących parametrach, aby uzyskać treści generowane przez sztuczną inteligencję z personalizacją:

 • Ton: profesjonalny, przyczynowy, entuzjastyczny, zabawny i informacyjny
 • Format: Pomysły, Post na blogu, E-mail i Akapit
 • Długość: krótka, średnia i długa

#7. Historia czatu Bing

Nowy Bing przechowuje wszystkie rozmowy z nim w sekcji Ostatnia aktywność. W ten sposób możesz wrócić do dowolnego poprzedniego czatu i stamtąd rozpocząć przedłużanie rozmowy. Nie ma potrzeby zapisywania wyników lub treści internetowych generowanych przez sztuczną inteligencję w innej aplikacji do robienia notatek.

#8. Wsparcie mobilne Bing

Środowisko Bing AI Chat jest teraz dostępne dla głównych urządzeń mobilnych w ekosystemach sklepów z aplikacjami Apple lub Google. Dlatego w przeciwieństwie do Google Bard i ChatGPT nie potrzebujesz komputera, aby uzyskać dostęp do generatywnego chatbota językowego. Możesz wykonywać całą swoją naukę, przeszukiwać Internet i tworzyć treści ze swojego smartfona.

Bing AI Chat Widget dla telefonów komórkowych to potężne narzędzie AI, które może pomóc Ci w różnych zadaniach. Jeśli szukasz sposobu, aby wydobyć więcej ze swojego smartfona, zdecydowanie polecam spróbować. Oto główne powody, dla których warto używać go na smartfonie:

 • Asystent AI jest zawsze dostępny, gdy dojeżdżasz do biura, idziesz na zakupy spożywcze lub podróżujesz za granicę.
 • Możesz użyć wbudowanego wyszukiwania głosowego w New Bing, aby uzyskać dokładne wyniki wyszukiwania miejsc, rzeczy i teorii.
 • Otrzymujesz wszystkie funkcje aplikacji Bing AI Chat w przeglądarce Microsoft Edge na komputerze PC i telefonie komórkowym. Telefon komórkowy jest tańszy niż komputer. Dzięki temu widżet New Bing jest przystępnym cenowo sposobem na wykorzystanie chatbota AI.
 • Możesz dodać widżet do ekranu głównego smartfona. W ten sposób możesz szybko uzyskać rozszerzony opis kreatywnego pomysłu, który przyjdzie Ci do głowy. Alternatywnie uzyskaj wyniki ekspertów dotyczące wyszukiwanych haseł w połączeniu treści wizualnych i tekstowych.
 • Nowy Bing pomaga zachować porządek. Może tworzyć dla Ciebie listy zakupów. Możesz także wykorzystać tego chatbota AI do śledzenia postępów projektu lub ustawiania przypomnień o zbliżającym się spotkaniu na Zoomie lub Google Meet.
 • Możesz tłumaczyć teksty z języków obcych na swój pierwszy język, ponieważ Bing AI Chat obsługuje tłumaczenia.

Wymagania wstępne dotyczące korzystania z usługi Bing AI Chat na urządzeniach mobilnych

Znajdź poniżej wymagania systemowe, aby dowiedzieć się, czy Twój telefon będzie rzeczywiście obsługiwał działanie Bing: Czat z aplikacją AI i GPT-4, czy nie:

 • W przypadku urządzenia z systemem Android musisz mieć system Android 7.0 lub nowszy, aby zainstalować i używać nowego Bing.
 • Jeśli jesteś w ekosystemie Apple, potrzebujesz systemu iOS 14.0 lub nowszego na iPhone’a, iPada i iPoda Touch.
 • Aplikacja Bing AI Chat do działania wymaga konta Microsoft. Dlatego przed zainstalowaniem usługi Bing: Chat with AI i GPT-4 należy ją utworzyć i dodać do smartfona.
 • Nowa aplikacja Bing jest w pełni oparta na Internecie. Musisz więc pozostać online przez mobilny Internet lub Wi-Fi, aby narzędzie Bing AI mogło wykonać swoją pracę.
 • Jeśli chcesz korzystać z wyszukiwania głosowego i czatu w nowym Bing, musisz zezwolić narzędziu na korzystanie z mikrofonu smartfona.
 • W przypadku wyszukiwania opartego na obrazach należy przyznać narzędziu dostęp do menedżera plików lub pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego.
 • Wystarczająco dużo wolnego miejsca na smartfonie. Na przykład na Androidzie co najmniej 200 MB, a na iOS co najmniej 300 MB.
 • Teraz, gdy znasz wymagania systemowe aplikacji Microsoft AI Bing Chat, przyjrzyjmy się poniżej, jak uzyskać ją na różnych urządzeniach mobilnych:

  Firma Microsoft udostępniła bezpłatnie aplikację Bing: Chat with AI & GPT-4 dla każdego iPhone’a, iPoda Touch i iPada ze sklepu App Store. Znajdź poniżej instrukcje instalacji aplikacji i ustaw szerokość ekranu głównego:

  • Przejdź do App Store i poszukaj aplikacji Bing: Chat with AI & GPT-4.
  • Stuknij ikonę Pobierz w aplikacji i potwierdź proces instalacji za pomocą kodu Touch ID, Face ID lub Apple ID.
  • Po zainstalowaniu aplikacji dotknij przycisku Otwórz, aby uruchomić aplikację.
  • Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja poprosi Cię o zgodę na różne uprawnienia, takie jak Powiadomienia i śledzenie aktywności w aplikacjach i witrynach internetowych. Zezwól na te uprawnienia.
  • Wchodzisz teraz na ekran powitalny, na którym możesz dowiedzieć się, jak poruszać się po aplikacji. Stuknij Pomiń w prawym górnym rogu.

  • Teraz faktycznie wchodzisz do drugiego pilota Bing AI na swoim iPhonie lub iPadzie.

  • Zminimalizuj aplikację i przejdź do ekranu głównego iOS.
  • Stuknij i przytrzymaj dowolne puste miejsce na ekranie głównym, aż ikony aplikacji zaczną się poruszać.

  • Stuknij ikonę plusa (+) w lewym górnym rogu i przewiń w dół, aby znaleźć aplikację Bing.

  • Stuknij Bing w widżetach i wybierz między widżetem wyszukiwania, który Ci się podoba, w stylu ciemnym i góry lodowej.

  • Stuknij przycisk Dodaj widżet, aby wyświetlić go na ekranie głównym.

  Dowiedz się, jak zainstalować i ustawić widżet Nowa aplikacja Bing w systemie Android:

  • Przejdź do Google Play na swoim telefonie komórkowym i znajdź aplikację Bing: Chat with AI & GPT-4.
  • Stuknij przycisk Instaluj, aby pobrać i zainstalować. Po zainstalowaniu dotknij przycisku Otwórz, aby uruchomić aplikację.
  • Na ekranie powitalnym dotknij Może później.
  • Teraz jesteś na ekranie głównym Bing AI Chat.

  • Zminimalizuj aplikację i przejdź do ekranu głównego Androida.
  • Dotknij i przytrzymaj dowolne miejsce na ekranie głównym, aby otworzyć menu dostosowywania ekranu głównego. Wybierz Widżety z tej listy.

  • Na ekranie Widżety powinna być widoczna aplikacja Bing. Stuknij w to.

  • Przytrzymaj dowolny widżet wyszukiwania i czatu i przeciągnij go na ekran główny.

  • Stuknij pole wyszukiwania Bing, aby otworzyć okno czatu AI.

  Użyj czatu Bing AI przez SMS

  • W widżecie Bing AI Chat stuknij ikonę Bing, aby otworzyć interfejs czatu.

  • W wyskakującym okienku Wybierz styl konwersacji wybierz dowolny spośród opcji Kreatywny, Zrównoważony i Precyzyjny.

  • Teraz dotknij pola Zapytaj mnie o cokolwiek… i wpisz swoje pytanie.
  • Na przykład wpisałem „Co to jest model GPT?” i otrzymałem następujący wynik:

  • W razie potrzeby możesz zadawać dodatkowe pytania, aby uzyskać więcej treści.
  • Jeśli musisz zacząć od nowa, stuknij ikonę Miotła po lewej stronie pola wyszukiwania.

  Wykorzystaj czat Bing AI za pośrednictwem obrazu

  • Aby skorzystać z wyszukiwania grafiki, wróć do aplikacji Bing.
  • Dotknij ikony wizjera w polu wyszukiwania u góry.

  • Na ekranie Uzyskaj dostęp do kamery zezwól jej na dostęp do kamery.

  • Teraz użyj aparatu i wizjera, aby umieścić obiekt na ekranie wewnątrz kwadratu.
  • Gdy ostrość obrazu jest prawidłowa, dotknij przycisku wyszukiwania na środku, aby uzyskać odpowiedzi wygenerowane przez sztuczną inteligencję.

  • Przesuń w górę ekran Pokrewne treści, aby wyświetlić wyniki wyszukiwania.

  Korzystaj z czatu głosowego Bing AI

  • W nowym widżecie Bing dotknij ikony mikrofonu.
  • Gdy w aplikacji Bing pojawi się ekran Słucham, wypowiedz zapytanie.

  • Bing AI Chat również odezwie się, aby poinformować Cię o wynikach.
  • Aby zatrzymać głos, dotknij oscylogramu wyświetlanego u dołu ekranu.

  Podsumowanie

  Więc teraz wiesz, czym jest Bing AI Chat i dlaczego jego wprowadzenie w telefonach komórkowych robi szum w świecie chatbotów AI. Możesz zastosować powyższe metody, aby bez wysiłku zainstalować widżet New Bing na urządzeniach z Androidem i iOS. Później możesz postępować zgodnie z sugerowanymi przypadkami użycia, aby jak najlepiej wykorzystać tego najlepszego chatbota AI.

  Możesz także polubić narzędzia AI do tworzenia chatbotów.

  x