Jak uzyskać więcej filtrów na Snapchacie?

Snapchat stał się czymś znacznie więcej niż uproszczoną aplikacją do natychmiastowego udostępniania zdjęć, którą kiedyś była, która dodawała tymczasowe zdjęcia i filmy do udostępniania znajomym. Snapchat dodał do swoich usług wbudowaną technologię wizualną, której powinieneś używać, aby tworzyć najlepsze Snapsterpieces, jakie możesz dla swoich znajomych i obserwatorów.

Oprócz klasycznych filtrów, które istniały od początku, Snapchat zawiera geofiltry (oparte na Twojej lokalizacji), filtry kontekstowe (takie jak czas lub temperatura) oraz filtry rzeczywistości rozszerzonej (AR), zwane również soczewkami. Te filtry przenoszą świat wokół Ciebie i cyfrowo je ulepszają. Możesz umieścić animowane formy życia i zabawne projekty na swoim wyświetlaczu.

Jeśli regularnie korzystasz ze Snapchata, być może znasz wiele poprawek i wskazówek zawartych w tym przewodniku. Ale dla tych, którzy są nowicjuszami w Snapchacie, może to być trudna aplikacja w użyciu, ze stromą krzywą uczenia się niektórych bardziej zaawansowanych funkcji. Na szczęście, gdy już wiesz, co robisz w aplikacji, możesz łatwo skorzystać z ich filtrów, funkcji, map Snap i wszystkiego, co oferuje aplikacja. Do tego czasu spójrzmy, jak używać filtrów i uzyskać jeszcze więcej filtrów niż początkowo.

Włącz filtry

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć filtry na Snapchacie, jeśli jeszcze nie są. Jest to dość prosty proces i bez względu na to, czy korzystasz z Androida, czy iOS, włączenie filtrów (lub zapewnienie ich włączenia) jest prostym zadaniem, o ile wiesz, gdzie szukać.

 • Otwórz menu ustawień w Snapchacie, przesuwając w dół z górnej części interfejsu aparatu lub, w nowszych wersjach aplikacji, dotykając ikony Bitmoji w lewym górnym rogu.
 • Gdy znajdziesz się na stronie profilu, zobaczysz link do ustawień w prawym górnym rogu ekranu. Dotknij go.
 • W ustawieniach przewiń menu w dół, aż dojdziesz do kategorii „Usługi dodatkowe”. Dotknij „Zarządzaj preferencjami”, aby otworzyć opcje Snap.
 • Upewnij się, że „Filtry” są włączone ze znacznikiem wyboru. Jeśli nie widzisz tej opcji, oznacza to, że Twoje filtry są domyślnie włączone i nie można ich wyłączyć.
 • Opcjonalnie: włącz „Tryb podróży”, który nie będzie miał wpływu na filtry, ale oszczędzi czas pracy baterii telefonu i zużycie danych, nie ładując zdjęć w tle podczas mobilnej transmisji danych. To dobra opcja, aby zachować aktywację dla zwykłych użytkowników Snapchata.
 • Korzystanie z filtrów

  W przypadku Snapchata niektóre filtry są trwałe. Inne, takie jak geofiltry, opierają się na lokalizacji i obecnie dostępnych filtrach AR — będą się zmieniać i zmieniać w zależności od tego, co oferuje Snapchat w określonym czasie. Możesz przełączać się między filtrami, przesuwając palcem w lewo i w prawo po zrobieniu zdjęcia do filmu. Przyjrzyjmy się każdemu filtrowi.

  Filtry kolorów Snapchata

  Filtry kolorów są najbardziej podstawowym rodzajem filtrów i zawsze są włączone w Snapchacie. Istnieją cztery różne opcje zmiany wyglądu zdjęcia.

  Pierwsza z nich wygładza koloryt skóry, sztucznie usuwając przebarwienia i trądzik, a także rozjaśniając zdjęcie.

  Drugi to filtr w stylu sepii, który nadaje Twojemu zdjęciu wygląd spieczony słońcem.

  Trzecia wzmacnia niebieskie poziomy obrazu, jednocześnie przesycając określone kolory, aby stworzyć niepowtarzalny wygląd.

  Czwarty to prosty czarno-biały filtr.

  Filtry nakładki Snapchata

  Przez lata filtry nakładkowe podawały pewne informacje kontekstowe dla Twojego przystawki na podstawie Twojej lokalizacji i aktywności. Chociaż nadal można je aktywować, każdy filtr nakładki został przetłumaczony na naklejkę, aby ułatwić korzystanie.

  Filtr czasu aktywnie wyświetla czas wykonania zdjęcia.

  Filtr temperatury wyświetli temperaturę w Twoim obszarze na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji.

  Filtr prędkości wykrywa, jak szybko się poruszasz, gdy robisz zdjęcie.

  Filtr wysokości wyświetla Twoją aktualną wysokość od poziomu morza. Jeśli bateria jest w pełni naładowana lub wkrótce umrze, otrzymasz szczęśliwą lub smutną ikonę baterii dostępną do użycia. Ten filtr staje się dostępny lub niedostępny na podstawie Twojej geolokalizacji.

  Powyższe filtry zostały przeniesione z ich pierwotnej lokalizacji do zakładki naklejek, aby były bardziej elastyczne. Dzięki naklejce możesz teraz przesuwać temperaturę lub czas, zamiast umieszczać je na stałe na środku ekranu. To niewielka zmiana, ale sprytna. Jeśli więc zastanawiasz się, dokąd trafiły Twoje filtry, zostały one przeniesione do menu naklejek.

  Geofiltry Snapchata

  Geofiltry są w całości oparte na Twojej aktualnej lokalizacji i działają dla miast i miasteczek, dużych i małych. Nie każde miasto ma lokalny geofiltr, a niektóre miasta mogą domyślnie wybierać miasto, w którym się znajdują. Inne miasta, takie jak poszczególne dzielnice Nowego Jorku lub Los Angeles, mają wiele geofiltrów do śledzenia Twojej lokalizacji w zależności od części miasta, w której się znajdujesz.

  Filtry dnia tygodnia Snapchata

  Filtry dnia tygodnia są bardzo podobne do filtrów nakładek, ale wszystkie są zaprojektowane w unikalny sposób i, w zależności od Twojej lokalizacji, zmienią się, wypowiadając poniżej nazwę miasta lub miasta. W przeciwieństwie do zwykłego białego wzoru zegara lub temperatury, są one kreskówkowe i zabawne w projektowaniu.

  Sponsorowane filtry Snapchata

  Filtry sponsorowane oferują wszystko, od filmów i sklepów, takich jak Walmart, po wszelkie inne produkty sprzedawane masowym odbiorcom. Reklama to sposób, w jaki Snapchat zarabia większość swojej gotówki, i możesz się założyć, że te filtry regularnie pojawiają się w Twoim kanale.

  Jeśli jesteś ciekawy, czy filtr jest sponsorowany — poza faktem, że jest to zazwyczaj dość oczywiste — poszukaj słowa „Sponsorowane” gdzieś w przystawce. Ta funkcja nie będzie widoczna na Twoim obrazie, gdy go wyślesz, i zniknie po kilku sekundach, ale Snapchat wyraźnie i wyraźnie pokazuje, co jest, a co nie jest sponsorowanym filtrem.

  Filtry Snapchata Bitmoji

  Filtry Bitmoji pierwotnie rozpoczęły życie przez niezależną firmę o nazwie Bitstrips. Możesz pamiętać konfigurowalne komiksy; były niezwykle popularne na Facebooku, Snapchat ostatecznie przejął firmę w 2016 roku, po roku integracji z samą aplikacją.

  Jeśli nie utworzyłeś jeszcze Bitmoji na urządzeniu z Androidem lub iOS, nie zobaczysz tych opcji, dopóki Twoje konta nie zostaną połączone. Po utworzeniu cyfrowego awatara możesz się dobrze bawić z Bitmoji w Snapchacie.

  Podczas gdy większość użycia Bitmoji pochodzi z naklejek w aplikacji, czasami istnieją filtry Bitmoji, które zawierają własny awatar umieszczony w filtrze. Podobnie, gdy odpowiadasz znajomemu, możesz również uzyskać dostęp do filtra Bitmoji, który zawiera oba Bitmoji razem.

  To są podstawy, jeśli chodzi o filtry, które można uzyskać na Snapchacie, ale jest jeszcze kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

  Dodatkowe opcje filtrowania

  Snapchat oferuje znacznie więcej filtrów i efektów niż tylko filtry kolorów, nakładek, lokalizacji geograficznych, dni tygodnia, sponsorowanych i Bitmoji. Masz również rozszerzone filtry, filtry AR i niestandardowe opcje geofiltrów. Wszystkie trzy z tych filtrów oferują kreatywne opcje rozszerzania świata Snapchata.

  Rozszerzone filtry Snapchata

  Rozszerzone filtry Snapchata zapewniają możliwość dodania więcej niż jednego filtra do przystawki. Na przykład filtry kolorów i geofiltry nie kolidują ze sobą, ale przesuwanie przez filtry zmienia wygląd pojedynczo. W tym miejscu rozszerzone filtry pomagają ulepszyć twoje snapy, ale możesz używać tylko dwóch naraz.

  Snapchat nie czyni tego niesamowicie jasnym, ale filtry można przesuwać, zachowując istniejący filtr. Użyj jednego palca, aby wybrać jeden filtr, a następnie naciśnij i przytrzymaj kciukiem ekran, jednocześnie przesuwając palcem po dodatkowych nieużywanych filtrach. Chcesz czarno-biały filtr, który pokazuje również godzinę? Nie ma problemu. Co powiesz na wygładzający filtr do skóry, który pokazuje dzień tygodnia? Absolutnie.

  Istnieje kilka ograniczeń dotyczących rozszerzonych opcji filtrowania. Filtry zajmujące tę samą przestrzeń — na przykład czas i temperatura — nie będą działać razem, ponieważ używają tego samego miejsca. Jednak inne filtry, takie jak filtry baterii i filtry dnia tygodnia, będą się nakładać, mimo że używają tego samego ogólnego obszaru. Z reguły drugi filtr jest nieco bardziej ograniczony niż pierwszy. Możesz używać tylko jednego filtra nakładki lub filtra koloru w mgnieniu oka naraz. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja pozwala dostosować przystawkę tak, jak chcesz.

  I nie zawracaj sobie głowy próbą dodania trzeciego filtra trzema palcami. Z wyjątkiem filtrów AR, Snapchat to gra z dwoma filtrami naraz.

  Dodatkowe filtry Snapchata do naklejek nakładki

  Jest jeszcze jedna sztuczka z filtrami, którą Snapchat ukrywa przed użytkownikami i jest prawdopodobnie jeszcze fajniejsza niż możliwość używania dwóch filtrów naraz. Naklejki nakładek (czas, temperatura i prędkość) oferują dodatkowe filtry po ich dotknięciu, dostarczając nowe lub dodatkowe informacje lub zmieniając format samego filtra.

  Filtr Czas może dodatkowo stać się datą w dwóch osobnych stylach: na przykład „16.04.2019” lub „16 kwietnia 2019”. Ten dodatkowy filtr jest przydatny, gdy próbujesz zapisać przystawkę z konkretną datą wydarzenia, a nie z godziną.

  Filtr Pogoda może również stać się prognozą godzinową, prognozą trzydniową lub innym pomiarem temperatury (od Fahrenheita do Celsjusza). Opcja zmienia się w zależności od Twojej lokalizacji i standardowych ustawień dla Twojego kraju. Z reguły Fahrenheit dotyczy Stanów Zjednoczonych, podczas gdy Celsjusz dotyczy prawie wszystkich innych krajów. Po przełączeniu się na inny pomiar możesz użyć prognoz godzinowych i trzydniowych w alternatywnej jednostce miary.

  Filtr prędkości może również stać się twoją jednostką miary od mil na godzinę do kilometrów na godzinę lub odwrotnie. Ta funkcja zależy również od Twojej lokalizacji. Ponowne dotknięcie filtra prędkości zmieni go z powrotem.

  Nie wspomnieliśmy również o dodatkowych efektach tekstowych i rysunkowych, których można używać w Snapchacie, ale są to opcje wymienione w prawym górnym rogu ekranu. Możesz także używać emotikonów, naklejek i bitmoji (awatara, który tworzysz za pomocą zewnętrznej aplikacji) w Snapchacie. Jednak te opcje działają mniej jako filtry, a bardziej jako efekty lub dekoracje.

  Filtry AR Snapchata

  Nowszy Snapchat skupił się na rozszerzonej rzeczywistości, czyli filtrach AR (zwanych przez Snapchata „soczewkami”). Wyrażenie „rzeczywistość rozszerzona” stało się nieco modnym hasłem w ostatnich latach, zaczynając od wykorzystania AR przez Snapchat w filtrach i eksplodując wraz z wydaniem i popularnością Pokemon Go, który używał AR do pokazywania Pokemona w twoim aparacie tak, jakby był w prawdziwym świecie.”

  Rzeczywistość rozszerzona stała się również swoistą konkurencją dla maszyn VR, takich jak Oculus Quest2 firmy Facebook Technologies, LLC i Vive Cosmos firmy HTC. Rzeczywistość rozszerzona odnosi się do używania aparatu wraz z informacją o lokalizacji i czujnikach, aby umieścić na ekranie cyfrowy obiekt, który „wydaje się” znajdować w prawdziwym świecie, ale w rzeczywistości nie jest.

  W przeciwieństwie do rzeczywistości wirtualnej, do rzeczywistości rozszerzonej nie są potrzebne gogle ani zestaw słuchawkowy. Potrzebujesz tylko telefonu z dobrym aparatem i odpowiednią obsługą sensora. Podczas gdy firmy takie jak Samsung i Google inwestują w zestawy słuchawkowe do mobilnej rzeczywistości wirtualnej, Apple przygotowuje się do wejścia na całość z rzeczywistością rozszerzoną, ogłaszając AR Kit na konferencji dla programistów w czerwcu 2017 roku.

  Tymczasem Google powoli wprowadzało obsługę rozszerzonej rzeczywistości, ARCore, przez cały 2018 r. na flagowe urządzenia, takie jak seria Pixel i Galaxy S.

  Jeśli korzystasz ze Snapchata przez dłuższy czas, prawdopodobnie wiesz dokładnie, czym są filtry AR. Od wzrostu i spadku popularności „filtra psów” po absolutną wszechobecność „wymiany twarzy”, użytkownicy Snapchata stale przyzwyczajali się do korzystania z filtrów AR.

  Snapchat zna zapotrzebowanie i popularność takich ulepszeń VR. Tak jak widzieliśmy powyżej w przypadku standardowych filtrów, Snapchat oferuje użytkownikom „sponsorowane” filtry dla każdego produktu, od napojów i filmów po centra handlowe – wszystko w oparciu o produkt, który jest promowany w określonym czasie.

  Jeśli jesteś nowy w Snapchacie, filtry AR mogą wydawać się poza twoją ligą lub niemożliwe do nauczenia, ale tak nie jest. AR jest niezwykle łatwy do nauczenia się korzystania z niego i tak jak widzieliśmy ze standardowymi filtrami powyżej, istnieje mnóstwo opcji, z którymi możemy się pobawić.

  Aktywacja filtra AR jest tak samo łatwa jak użycie standardowych filtrów, ale istnieją dwie duże różnice: filtry AR są nakładane przed wykonaniem zdjęcia, a nie po, i zamiast przewijać opcje, stukasz w wyświetlacz aparatu, aby aktywować tryb AR. Gdy to zrobisz, zobaczysz wiele różnych opcji. Aby wyświetlić podgląd filtrów AR i ich używać, przesuń palcem między opcjami u dołu ekranu, przy czym każdy filtr jest reprezentowany przez ikonę koła.

  Większość filtrów korzysta z kamery skierowanej do przodu, ale istnieje kilka alternatywnych wersji. Rzućmy okiem na kilka przykładów filtrów. Ponieważ Snapchat codziennie dodaje i usuwa nowe filtry, wymienimy kilka przykładowych filtrów zamiast skupiać się wyłącznie na wyglądzie każdego z nich.

  Filtry sponsorowane nie zawsze się pojawiają, ale kiedy już się pojawią, zwykle będą jednymi z pierwszych filtrów, które zobaczysz w aplikacji po aktywacji trybu AR. Pomimo ich sponsorowania, te filtry mogą być trochę zabawne do zabawy w Snapchacie. Na przykład film 47 metrów w dół wykorzystał sponsorowany filtr pokazujący obszar wokół ciebie, który został zaatakowany przez pływające rekiny.

  Filtry zwierząt zawierają nowe zwierzęta, które obejmują zmianę nosa, zabawne zwierzęce uszy, a nawet wirtualne okulary. Te filtry są urocze, ale Twój przebieg może się różnić w zależności od odmiany wybranej w aplikacji w określonym czasie.

  Filtr Modyfikatory twarzy robi więcej niż filtr zwierzęcy. Wiele filtrów AR modyfikuje wygląd Twojej twarzy, ale niektóre z nich mogą zrobić wiele. Klasycznym przykładem jest filtr dużych ust, który powiększa usta, więc zajmuje ponad połowę twarzy. Niezależnie od tego istnieje wiele innych opcji, które włączają się i wyłączają podczas korzystania z aplikacji.

  Filtry Friend wspierają dwie osoby w ujęciu naraz. I różnią się od filtrów zwierzęcych po modyfikatory twarzy. Filtry te mogą czasami być używane również solo, ale zdecydowanie fajniejsze są z kumplem. Więc złap przyjaciela i wypróbuj go.

  Filtry akcji wymagają wykonania jakiejś formy ruchu, aby aktywować akcję w filtrze. Zazwyczaj reakcja polega na otwarciu ust, uniesieniu brwi lub mrugnięciu. Może to wywołać wszystko, od języka psa liżącego ekran na psim filtrze po magiczne karty latające wszędzie, gdy jesteś owinięty w szalik inspirowany Harrym Potterem. To mnóstwo zabawy, ale będziesz chciał nagrać filtr zamiast robić proste zdjęcie do wysłania innym.

  Filtry The World są budowane i działają nieco inaczej niż większość filtrów AR. Zamiast używać kamery skierowanej do przodu, wykorzystują otaczający cię świat, aby umieścić postacie z kreskówek oraz inne słowa i kreatywne frazy w tle, podobnie jak działa Pokemon w Pokemon Go. Możesz przesuwać i zmieniać rozmiar tych znaków, co ułatwia modyfikowanie i zmienianie wyglądu przyciągania bezpośrednio z poziomu aplikacji.

  Obiektywy 3D Bitmoji wymagają zsynchronizowanego awatara Bitmoji z kontem Snapchat. Twoja aplikacja utworzy wersję 3D standardowego Bitmoji, tworząc wirtualnego „ty”, które możesz umieścić w dowolnym miejscu na świecie. Zazwyczaj dostępne są dwie lub trzy różne animacje na raz i można je znaleźć w tym samym menu filtrów AR, co reszta treści. Ikony okręgów są zwykle podświetlone na niebiesko lub zielono, aby oznaczyć filtr 3D Bitmoji i działają one stosunkowo tak samo, jak wspomniane powyżej filtry Świata.

  Warto zauważyć, że niektóre filtry zazwyczaj pełnią funkcję drugorzędną, jeśli przejdziesz z kamery przedniej do kamery tylnej. Jednak efekty zazwyczaj nakładają pasujący wzór na otaczające cię środowisko.

  Wreszcie, standardowe wytyczne dotyczące tych obiektywów: większość telefonów z systemem Android 4.3 lub nowszym powinna je obsługiwać. W przypadku urządzeń z systemem iOS obiektywy są obsługiwane na urządzeniach iPhone 4S i nowszych, iPodach 5. generacji, iPadach 2. generacji i nowszych oraz oryginalnych urządzeniach iPad Mini lub nowszych.

  Niestandardowe geofiltry Snapchata

  Ci, którzy polują na nowe filtry na Snapchacie, są prawdopodobnie nieco poza zasięgiem większości użytkowników, ale uważamy, że niektórzy naprawdę je pokochają. Poleganie Snapchata na reklamodawcach umieszczających reklamy w Snapchacie jest z pewnością prawdziwe. Istnieje jednak inna ścieżka do zarabiania pieniędzy dla Snapchata, i to poprzez niestandardowe geofiltry.

  Te filtry na żądanie pozwalają tworzyć własne dla ograniczonego obszaru na imprezy, wesela, firmy, ogłoszenia i nie tylko. To fascynujący pomysł i tak długo, jak rozsądnie myślisz o tym, gdzie trzymasz filtr, jest to również dość przystępne.

  Istnieją dwa oddzielne sposoby korzystania z niestandardowych geofiltrów i zależy to od tego, ile energii i czasu chcesz włożyć w projektowanie i tworzenie własnych. Jeśli dużo wiesz o projektowaniu graficznym lub chcesz zająć się sednem projektowania filtra, lepiej skorzystaj z drugiej opcji. W przypadku większości użytkowników postępuj zgodnie z pierwszą wskazówką, aby szybko i łatwo utworzyć niestandardowy filtr, którego Twoi znajomi i rodzina będą mogli używać podczas wydarzenia lub wykorzystać go do rozreklamowania swojej firmy.

  Zacznij od przejścia do menu ustawień w Snapchacie. Znajdź „Niestandardowe geofiltry” w menu ustawień i dotknij opcji, a następnie dotknij „Kontynuuj”. Snapchat zapewni Ci wiele różnych opcji związanych z okazją, którą chcesz zaprojektować.

  Opcje wahają się od zawsze obecnych opcji, takich jak śluby i urodziny, po święta oparte na czasie, takie jak 4 lipca i ukończenie szkoły. Wybierz kategorię, aby załadować listę standardowych szablonów geofiltrów. Stuknięcie w opcję daje przykładowe zdjęcie za pomocą filtra i możesz z niego zrobić jedną z trzech rzeczy: wrócić do menu opcji, wybrać geofiltr lub dostosować go własnym tekstem i rysunkami.

  Po zaprojektowaniu filtra kliknij zielony znacznik wyboru w rogu, aby przejść dalej. Musisz nazwać swój filtr i wybrać między filtrem osobistym a biznesowym. Dotknij opcji Kontynuuj, aby wyświetlić opcje aktywowania filtra.

  Domyślnie ten filtr zapewnia około sześciogodzinne okno; wydłużenie go spowoduje, że filtr będzie kosztował więcej, a zmniejszenie go będzie kosztować mniej. Po wybraniu następnej ikony Snapchat załaduje się do interfejsu mapy, w którym możesz wpisać adres i przeciągnąć kształt wokół obszaru, który chcesz objąć.

  Twój filtr może być tylko tak duży, więc jeśli ustawisz zbyt duży, otrzymasz ostrzeżenie, aby zmniejszyć filtr. Chociaż standardowe ceny zaczynają się od około 5,99 USD, powiększenie obszaru może kosztować nawet 169 USD.

  Po wybraniu obszaru kliknij „Kontynuuj”, a będziesz mógł przejrzeć swoje zamówienie. Stąd klikasz Prześlij, a następnie przechodzisz do opcji płatności. Większość filtrów o rozsądnej powierzchni domu i podwórka nie powinna kosztować więcej niż 10 do 15 USD, co czyni je idealnymi na imprezy, zjazdy i wakacje.

  Wszystkie powyższe opcje filtrów Snapchata można łatwo wykonać bezpośrednio z telefonu. Jeśli masz pomysł, aby dostosować swój filtr za pomocą własnej grafiki lub chcesz mieć swobodę i użyteczność projektowania filtra za pomocą klawiatury i myszy, zwróć się do Snapchata własna strona z geofiltrem na żądanie tutaj.

  Witryna internetowa umożliwia projektowanie filtrów podobnych do tych, które są dostępne w aplikacji mobilnej, ale możesz przesyłać swoje projekty z programu Photoshop lub Illustrator. Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeśli korzystasz ze „standardowych” zalecanych projektów, aplikacja internetowa na komputery zapewnia znacznie większą swobodę w dostosowywaniu obrazu za pomocą różnych kolorów i innych projektów.

  Podczas projektowania geofiltra należy przestrzegać kilku wskazówek, a my szybko omówimy tutaj motyw dla tych użytkowników, którzy chcą zaprojektować własny filtr w aplikacji lub na komputerze:

  • Osobiste geofiltry nie wykorzystują żadnych znaków firmowych ani materiałów promocyjnych. Geofiltry biznesowe wykorzystują branding i oba mają osobne wytyczne dotyczące reguł, które można znaleźć bardziej szczegółowo tutaj.
  • Nie możesz używać hashtagów, zdjęć osób, numerów telefonów, adresów e-mail i innych podobnych informacji. Powyższy link zawiera pełną listę nakazów i zakazów.
  • Jeśli chcesz zaprojektować niestandardowy filtr w programie Photoshop lub Illustrator, zapoznaj się z następującymi wytycznymi projektowymi: pliki powinny mieć rozmiar 1080×1920, rozmiar poniżej 300 KB i należy uważać, aby nie zajmować zbyt dużo miejsca na ekran. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zostaniesz odrzucony za swój projekt.

  Ogólnie rzecz biorąc, projektowanie i przesyłanie filtra jest łatwiejsze podczas korzystania z telefonu. Każdy filtr ma gwarancję akceptacji i jest akceptowany przez Snapchat. Jednak internetowy projektant pozwala na większą swobodę twórczą, a jeśli chcesz zainteresować się, powinieneś przesłać swój projekt geofiltra za pośrednictwem klienta Snapchata. Jest to elegancka funkcja, która nie jest wystarczająco wykorzystywana, a w przypadku większości wydarzeń jest stosunkowo przystępna cenowo.

  Lens Studio: niestandardowe obiektywy z całego świata

  W grudniu 2017 r. Snapchat po cichu ogłosił jedną z największych zmian na swojej platformie. Obiektyw Studio to nowe oprogramowanie firmy, które pozwala każdemu, kto ma wolny czas i komputer, na pobranie programu i tworzenie filtrów AR. Projektuj filtry dla swoich znajomych i nieznajomych z całego świata.

  Dodanie obiektywów Lens Studio do konta Snapchat jest tak proste, jak dodanie znajomego za pomocą Snapcode; wszystko, czego wymaga, to link do istniejącego obiektywu AR i telefonu z najnowszą wersją Snapchata. Obecne niestandardowe soczewki ograniczają się do tych, które zmieniają otaczający Cię świat, zamiast soczewek do twarzy, które zmieniają Twój wygląd.

  Mimo to dobrą wiadomością jest to, że nie musisz nawet samodzielnie instalować Lens Studio, aby korzystać z obiektywów, chyba że jesteś zainteresowany tworzeniem własnych. Zamiast tego musisz wiedzieć, jak uzyskać dostęp do tych linków online, jak odkrywać nowe i jak udostępniać je znajomym. Spójrzmy.

  Znajdowanie nowych niestandardowych soczewek

  Ponieważ wyeksportowanie obiektywu wymaga jedynie kodu Snapcode, który można udostępnić światu, dość łatwo jest znaleźć osoby, które cały czas dzielą się swoimi dziełami. Jeśli szukasz niestandardowych soczewek do wypróbowania, oto cztery źródła niestandardowych soczewek.

  #1: Zakładka soczewek społeczności Snapchata

  Karta Soczewki społecznościowe Snapchata daje Ci własną kartę bezpośrednio w aplikacji.

  Jeśli chcesz szybko obejrzeć swoją historię lub wysłać zabawny Snap znajomym, karta Społeczność to świetne miejsce na rozpoczęcie. Aby uzyskać dostęp do zakładki, dotknij swojej twarzy w wizjerze aparatu, aby załadować standardowy ekran obiektywu, a następnie dotknij ikony w prawym dolnym rogu aplikacji, obok przycisku „X”.

  #2: SnapLenses Subreddit

  ten SnapLenses Subreddit jest fantastycznym źródłem treści z crowdsourcingu w Internecie, a to jest podwójne, jeśli chodzi o znalezienie nowych niestandardowych obiektywów wykonanych w Lens Studio.

  SnapLenses to subreddit, który rozpoczął się po wydaniu Lens Studio, aby umożliwić użytkownikom przesyłanie Snapcodes dla wszystkich swoich ulubionych niestandardowych obiektywów. Społeczność publikuje mnóstwo memów i innych filmów niezwiązanych z nowymi obiektywami. Mimo to, korzystając z opcji filtrów po prawej stronie, możesz przejść do soczewek 2D i 3D przesłanych przez społeczność. Możesz także wyszukiwać konkretne odniesienia za pomocą paska wyszukiwania po prawej stronie, który pozwala znaleźć konkretnie nazwaną treść.

  #3: SnapLenses na Twitterze

  Blakeb056formalnie znany jako Obiektywy zatrzaskowe, to konto na Twitterze połączone z wcześniej wspomnianym subredditem. Strona na Twitterze przecina wszystkie bzdury ze strony subreddit i po prostu udostępnia opisy soczewek ze Snapcode, który możesz dodać do swoich zdjęć Snapchat.

  Subreddit może być przyjemnym miejscem, w którym użytkownicy mogą zobaczyć soczewki w akcji, ale jeśli wolisz po prostu dodać treść do swojej strony, możesz to zrobić po prostu za pomocą konta na Twitterze.

  Jeśli chcesz wyświetlić archiwa znalezione w dawnych obiektywach Snap Lenses na Twitterze (zmienione na „Archiwum Snap Lenses”), kliknij kartę „Media” i przejrzyj wszystkie starsze niestandardowe obiektywy. W przeciwnym razie przejdź do Blakeb056 na Twitterze. Wyszukaj „@SnapLenses”, aby znaleźć Blakeb056. Wyszukiwanie wyświetli również inne źródła na Twitterze dotyczące niestandardowych obiektywów Snapchat. Wystarczy kliknąć zakładkę „Osoby”, aby je zobaczyć.

  Na koniec warto również zauważyć, że historia lub zdjęcie od znajomych za pomocą specjalnych niestandardowych soczewek może również zawierać opcję wyświetlenia większej ilości kontekstu, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu. Jeśli Twoi znajomi opublikowali Historię, używając dziwnego, nieznanego obiektywu, sprawdź na dole ekranu, czy pojawia się słowo „Więcej”. Przesunięcie w górę na tych zatrzaskach pozwoli Ci dodać zawartość bezpośrednio do urządzenia z ich zatrzasków lub Stories bez konieczności ręcznego dodawania linku.

  Korzystanie z niestandardowych soczewek

  Po znalezieniu obiektywu, który chcesz dodać do urządzenia, otwórz Snapchat w telefonie i przygotuj się do zeskanowania Snapcode. Snapkody były tradycyjnie używane do łatwego dodawania znajomych do konta, ale teraz możesz użyć tych niestandardowych kodów QR, aby dodać zawartość Snap do swojego urządzenia. Przy otwartym interfejsie aparatu zrób zdjęcie ekranu komputera z kodem Snapcode wypełniającym tyle ekranu telefonu, ile tylko możesz. Mniejsze kody Snapcode mogą nie skanować poprawnie na Twoim urządzeniu, więc zbliż się do ekranu tak blisko, jak to tylko możliwe, utrzymując ostrość kodu. Następnie po prostu zrób zdjęcie za pomocą przycisku migawki na dole ekranu. Twoje urządzenie zacznie wibrować, a wyskakujący komunikat wyświetli nazwę obiektywu, twórcę obiektywu, ikonę udostępniania w prawym górnym rogu, przycisk do odblokowania obiektywu oraz opcję wysłania do znajomych .

  Możesz zauważyć, że po dodaniu obiektywu przycisk mówi „Odblokuj przez 24 godziny”. Soczewki nie są stałymi dodatkami do twoich kont Snapchat; możesz raczej trzymać określony obiektyw do 24 godzin, zanim zniknie z Twojego konta. Pomaga to w zarządzaniu jednorazowym użyciem soczewek z soczewkami, których możesz chcieć używać więcej, i zapobiega przeciążaniu aplikacji dodatkami, które uniemożliwiają przewijanie listy użytecznych soczewek. Możesz także w dowolnym momencie zgłosić nieodpowiedni obiektyw Snapchata, który dodałeś do swojego konta, dotykając ikony Informacje i ikony flagi w lewym górnym rogu.

  Jeśli znajdziesz obiektyw, który naprawdę Ci się spodoba, stracisz go po pełnych 24 godzinach (widzieliśmy też, że filtry znikały znacznie wcześniej, ale nie jest jasne, czy jest to związane z błędem w wersji beta aplikacji, której używamy na naszym urządzeniu testowym). Jednak dobrą wiadomością jest to, że niezwykle łatwo jest dodać z powrotem obiektyw po jego zniknięciu. Nie ma ograniczeń co do tego, jak często możesz dodawać niestandardowe soczewki z Lens Studio z powrotem do swojego konta, więc nie musisz się martwić o utratę ulubionych treści na dłuższą metę.

  Aby użyć obiektywu, otwórz interfejs aparatu i upewnij się, że aplikacja korzysta z tylnego aparatu. Niektóre obiektywy współpracują z przednim aparatem, ale w większości są przeznaczone do użytku z aparatem z tyłu urządzenia. Dotknij środka interfejsu aparatu, aby ustawić ostrość obiektywu i otworzyć filtry AR i obiektywy w urządzeniu. Spowoduje to załadowanie standardowej listy odpowiednich filtrów i soczewek.

  Nic dziwnego, że Snapchat najpierw umieszcza co najmniej jeden sponsorowany obiektyw, ale po tym dodany obiektyw będzie dostępny na Twoim urządzeniu z ikoną, którą widziałeś podczas dodawania go do swojego konta. Wybierz ten obiektyw tak jak każdy inny, a zobaczysz słowo „Stuknij!” pojawiają się na ekranie. Większość obiektywów jest powiązana z filmem, więc zacznij nagrywać wideo, a następnie dotknij ekranu drugą ręką, aby aktywować obiektyw (nie zapomnij o nagrywaniu lub zatrzymaj efekt, zanim się skończy!).

  Udostępnianie niestandardowych soczewek znajomym

  Nieuchronnie, gdy zaczniesz używać niestandardowych soczewek, Twoi znajomi i obserwatorzy zaczną się zastanawiać, jak udało Ci się stworzyć te treści. Możesz otrzymać kilka dociekliwych wiadomości lub odpowiedzi Snappy z pytaniem, jak to zrobiłeś, lub użytkowników próbujących odtworzyć magię Snap bez posiadania obiektywu wymaganego do uzyskania efektu. Na szczęście Snapchat wymyślił i ułatwił udostępnianie tych niestandardowych soczewek komukolwiek na Twoim koncie, nawet jeśli nie byłeś osobą, która stworzyła soczewki na początku.

  Aby udostępnić znajomym na Snapchacie, po prostu dotknij małej ikony informacji, o której wspomnieliśmy powyżej, i dotknij „Wyślij znajomym”. Spowoduje to otwarcie opcji wysłania go jako opcji czatu, co pozwala wysłać go do dowolnej liczby znajomych na platformie jako link URL, który automatycznie dodaje się do ich aplikacji, eliminując potrzebę dodawania Snapcode na ekranie . Możesz także użyć ikony udostępniania systemu, aby wysyłać linki poza Snapchat, ale pamiętaj, że Twoi znajomi muszą mieć zainstalowany Snapchat na swoich urządzeniach, aby prawidłowo korzystać z linku. Na koniec pamiętaj, że Twoi znajomi mogą dodać soczewki, których używasz w swoich zatrzaskach, przesuwając w górę z Więcej na dole wyświetlacza.

  Ekskluzywne obiektywy do iPhone’a

  W 2017 roku Apple na nowo odkrył iPhone’a z iPhonem X, usuwając przycisk Home i duże ramki wzdłuż ramy urządzenia, aby zapewnić użytkownikom większy wyświetlacz w mniejszej obudowie. Od tego czasu widzieliśmy, jak Apple odświeża projekt w 2018 i 2019 roku, jednocześnie zachowując tę ​​samą technologię skierowaną do przodu. Jak zwykle w przypadku Apple, wszystkie urządzenia sprzedały się dobrze i przyczyniły się do wszelkiego rodzaju wyborów projektowych w branży, od przyjęcia wycięcia po sterowanie gestami Jeśli udało ci się zebrać gotówkę na zakup nowego iPhone’a, wiesz, że urządzenie jest doskonałym smartfonem, wspaniałym sprzętem połączonym z ewolucją iOS, aby stworzyć przeprojektowanie iPhone’a, którego nie widziano od czasów iPhone’a 4.

  Jeśli jest jedna rzecz, która jest szczególnie imponująca w konstrukcji iPhone’a X, to przedni aparat, który można znaleźć ukryty w niesławnym wycięciu u góry ekranu. Technologia aparatu w przednim aparacie iPhone’a X jest dość zaawansowana technologicznie. Śledzi ruchy twarzy za pomocą niewidzialnych laserów, tworząc w pełni trójwymiarową siatkę twarzy w czasie rzeczywistym. W ten sposób telefon może śledzić twarz w celu odblokowania telefonu i jak może tworzyć Animoji w czasie rzeczywistym, aby wysłać je znajomym. A dzięki partnerstwu ze Snapchat, może teraz tworzyć niektóre filtry przeznaczone wyłącznie dla iPhone’a X (X-clusive?).

  Po raz pierwszy ogłoszone we wrześniu 2017 r. Apple i Snapchat zajęły do ​​kwietnia 2018 r. Wdrożenie filtrów, siedem miesięcy po tym, jak zostały szczegółowo opisane na scenie w Steve Jobs Theater. Podczas gdy typowe filtry AR oparte na twarzy za pośrednictwem Snapchata modyfikują twoją twarz w pewnym kształcie i formie, te ekskluzywne filtry dla iPhone’a X są nieco bardziej szczegółowe. Najlepszym przykładem tego, co te filtry mogą zrobić z technologią iPhone X i technologią AR zbudowaną za pomocą ARKit firmy Apple, jest budowanie realistycznej maski, która idealnie przylega do twarzy, jednocześnie umożliwiając zmiany oświetlenia. To imponujące rzeczy, chociaż ekskluzywność oznacza, że ​​większość ludzi nie zobaczy tego rodzaju rzeczy na Snapchacie przez długi czas.

  Jeśli szukasz więcej informacji na temat tych soczewek w przyszłości, zwróć szczególną uwagę na nazwę „True-Depth”, technologię stojącą za tymi nowymi soczewkami. Snapchat jest tylko pierwszą aplikacją innej firmy, która z tego korzysta, i spodziewamy się, że w przyszłości będzie to robić więcej aplikacji.

  ***

  Snapchat to jedna z tych aplikacji, które mają mnóstwo ukrytych funkcji, zwłaszcza jeśli chodzi o filtry i obiektywy z obsługą AR. Od prostych funkcji, takich jak możliwość włączania wielu filtrów i soczewek jednocześnie, po dodawanie dodatkowych filtrów pogody, czasu i prędkości w Snapchacie, aplikacja wykonuje dobrą robotę, ukrywając niektóre ze swoich najlepszych funkcji przed użytkownikami. Obiektywy i filtry AR to świetny sposób na dostosowanie zdjęć na Snapchacie, a niektóre z nich zawierają nawet ukrytą funkcjonalność po przełączeniu się na tylną kamerę w telefonie.

  I chociaż niestandardowe geofiltry były świetnym sposobem na marnowanie czasu, musimy powiedzieć, że nowy dodatek niestandardowych soczewek stworzonych przez ludzi z całego świata jest do tej pory jedną z naszych ulubionych funkcji aplikacji. Snapchat to aplikacja, która utrzymuje Cię na palcach, zawsze dodając nowe funkcje bez większego wyjaśnienia. Mam nadzieję, że ten przewodnik — i przyszłe aktualizacje — pomogą Ci w pełni wykorzystać filtry i soczewki Snapchata.

  x