iOS

Jak uzyskać wskazówki dojazdu na ekranie blokady w Mapach Google [iOS]

Udostępnij teraz w social media:

iOS obsługuje widżety na ekranie blokady. Twórcy aplikacji mogą dodawać widżety do swoich aplikacji, a użytkownicy iOS mogą je włączać. Widżety zapewniają dostęp do szybkich czynności, takich jak przeglądanie notatki na ekranie blokady. Mapy Google otrzymały aktualizację, która dodała widżet towarzyszący aplikacji. Ten widżet umożliwia uzyskiwanie wskazówek dojazdu na ekranie blokady. Możesz go używać w trybie nawigacji i automatycznie przewija wskazówki. Jeśli nie jesteś w trybie nawigacji, możesz ręcznie przewijać wskazówki.

Zaktualizuj aplikację Mapy Google do wersji 4.30.0. Przesuń w prawo i przejdź do ekranu wyszukiwania. Naciśnij przycisk „Edytuj” i dodaj widżet Google Maps. Widżet pojawia się zarówno na ekranie blokady, jak i na ekranie wyszukiwania.

  Jak zalogować się i wylogować z Game Center w iOS 10

Teraz otwórz Mapy Google i wprowadź lokalizację, do której chcesz się dostać.

Zablokuj urządzenie i przesuń palcem w prawo, aby przejść do ekranu widżetów. Jeśli nie rozpocząłeś nawigacji w aplikacji Google Maps, zobaczysz po prostu wskazówki do celu w widżecie Google Maps.

Jeśli rozpoczniesz nawigację, wskazówki dojazdu na widżecie ekranu blokady będą się przewijać podczas jazdy. U góry zobaczysz również niebieski pasek, który wskazuje, że aplikacja korzysta z Twojej lokalizacji.

Prawdopodobnie spowoduje to szybsze wyczerpanie baterii niż normalnie, ale nie wyczerpuje jej bardziej, niż gdybyś używał aplikacji zamiast widżetu. Jeśli chcesz zobaczyć więcej wskazówek, dotknij przycisku „Pokaż więcej” u góry, aby uzyskać więcej niż jedną linię wskazówek. Będziesz mógł zobaczyć następne dwie tury.

  Jak ukryć aplikacje iMessage, których nie używasz w iOS 11

Realistycznie możesz uzyskać wskazówki dojazdu na ekranie blokady za pośrednictwem Apple Maps. Pytanie tylko, czy chcesz korzystać z Apple Maps? Przyznane Apple Maps poprawiły się znacznie od czasu ich premiery. Nie prowadzi już ludzi w sam środek niczego, ale nadal nie obsługuje wskazówek dojazdu tak dobrze jak Mapy Google.

Widżet jest doskonałym dodatkiem do niesamowitej aplikacji Mapy Google. Pozwala użytkownikom uzyskiwać wskazówki na ekranie blokady bez konieczności zbytniej interakcji z urządzeniem. Jest to również świetne, jeśli potrzebujesz tylko wskazówek tekstowych, a nie szczegółowych wskazówek na mapie, które same w sobie mogą być dość rozpraszające.

Oczywiście nie każdy jest fanem widżetów iOS. Jeśli nie lubisz okresu widżetów, możesz je ukryć na ekranie blokady.

  Jak ustawić ostrość i dostosować ekspozycję w aplikacji aparatu iOS 8

x