Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Amazon

Amazon, największy na świecie eCommerce, zbudował imperium na całym świecie. Firma zrewolucjonizowała kupno i sprzedaż produktów dzięki swoim internetowym usługom detalicznym. Wszyscy korzystają z usług Amazon, od małego rolnika po biznesmena, kupując lub sprzedając produkty online. W ogromie biznesu eCommerce nie jest zaskoczeniem, gdy chwytliwe schematy trafiają do biznesu. Jednym z takich schematów jest Amazon Prime. Jest to płatna subskrypcja, która daje użytkownikom Amazon dostęp do korzyści, takich jak bezpłatna dostawa, Prime Video, Prime Reading, Prime Gaming itp. Pakiety te przyciągają miliony subskrybentów na całym świecie. Jeśli masz trwającą subskrypcję Amazon Prime, ale szukasz sposobu na anulowanie subskrypcji i uzyskanie zwrotu pieniędzy od Amazon, ten artykuł z pewnością Ci w tym pomoże. Przedstawiamy Ci ten szczegółowy przewodnik, który nauczy Cię, jak uzyskać zwrot pieniędzy na Amazon i odpowiedzieć na więcej pytań na ten temat.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Amazon

Możesz otrzymać zwrot pieniędzy na Amazon po anulowaniu wypożyczonego filmu na stronie Zakupy i wypożyczenia. Czytaj dalej, aby poznać szczegółowe kroki wyjaśniające to samo w dalszej części tego artykułu.

Czy mogę anulować Amazon Prime i otrzymać zwrot pieniędzy?

Tak, Warunki korzystania z usługi Amazon Prime pozwalają anulować członkostwo Amazon Prime i otrzymać za nie zwrot pieniędzy. Obowiązuje jednak kilka warunków, które wymieniono poniżej:

  • W przypadku rocznego członkostwa Prime: Jeśli subskrypcja zostanie anulowana w ciągu 3 dni roboczych od aktywacji, przysługuje Ci pełny zwrot pieniędzy. Ale Amazon może odjąć wartość korzyści Prime, z których skorzystałeś w ciągu tych 3 dni. Jeśli anulujesz członkostwo po 3 dniach od rejestracji, pełny zwrot pieniędzy będzie możliwy tylko wtedy, gdy od aktywacji nie wykorzystałeś żadnych korzyści Prime.

  • W przypadku miesięcznego członkostwa Prime: Po anulowaniu miesięcznego członkostwa Prime, będziesz uprawniony do pełnego zwrotu pieniędzy tylko wtedy, gdy jakiekolwiek korzyści Prime nie zostały przez Ciebie wykorzystane od czasu ostatniej opłaty za członkostwo Prime. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać zwrot pieniędzy w Amazon Prime, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czy mogę zatrzymać Amazon Prime w dowolnym momencie?

Tak, możesz anulować członkostwo Amazon Prime w dowolnym momencie.

Czy Amazon zwraca pieniądze?

Tak, Amazon zapewnia zwrot pieniędzy klientom, którzy anulują członkostwo Amazon Prime tylko w określonych okolicznościach. Aby kwalifikować się do zwrotu kosztów członkostwa Amazon Prime, brane są pod uwagę następujące warunki:

  • Dla właścicieli miesięcznych członkostwa Prime: W przypadku anulowania miesięcznego członkostwa Prime, pełny zwrot kosztów zostanie przyznany tylko wtedy, gdy żadna z korzyści Prime nie została przez Ciebie wykorzystana od czasu ostatniej opłaty za członkostwo w Amazon Prime.

  • Dla posiadaczy rocznego członkostwa Prime: Jeśli zakończysz subskrypcję w ciągu 3 dni roboczych od rejestracji, będziesz mieć prawo do pełnego zwrotu pieniędzy, pod warunkiem, że Amazon może wstrzymać zwrot wartości korzyści Prime, z których skorzystałeś w ciągu 3 dni roboczych . Jeśli zdecydujesz się anulować członkostwo Amazon Prime w dowolnym innym momencie, pełny zwrot pieniędzy będzie możliwy tylko wtedy, gdy żadne korzyści nie zostały przez Ciebie wykorzystane od momentu aktywacji członkostwa.

Co się stanie, jeśli wcześniej anuluję moje członkostwo Prime?

Jeśli zakończysz członkostwo Amazon Prime bez skorzystania z żadnej z korzyści Prime, Amazon zwróci Ci pełną opłatę członkowską Prime.

Czy otrzymam pełny zwrot pieniędzy od Amazon?

TAk. Będziesz uprawniony do pełnego zwrotu kosztów, jeśli anulujesz swoje roczne członkostwo Prime w ciągu trzech dni roboczych od rejestracji. Ale Amazon ma prawo do odliczenia od zwrotu kosztów wszelkich funkcji Prime, z których korzystałeś w tym okresie. Będziesz uprawniony do pełnego zwrotu pieniędzy, jeśli zdecydujesz się anulować miesięczną subskrypcję Prime tylko wtedy, gdy nie wykorzystałeś żadnej z korzyści Prime od ostatniego odnowienia.

Ile czasu zajmuje Amazonowi zwrot środków za Prime?

Amazon twierdzi, że przetwarza zwroty za anulowanie członkostwa Prime w ciągu trzech do pięciu dni roboczych od daty dezaktywacji.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy za filmy Amazon Prime?

Jeśli przypadkowo kupiłeś film Prime Video i chcesz anulować subskrypcję i otrzymać zwrot pieniędzy od Amazon, wykonaj czynności wymienione poniżej, aby poprosić o zwrot pieniędzy za przypadkowy zakup:

Uwaga: Aby poniższa metoda się powiodła, przed anulowaniem zakupu nie próbowałeś obejrzeć filmu, za który chcesz otrzymać zwrot pieniędzy.

1. Udaj się na stronę Amazon Prime Video.

2. Wprowadź swój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego i hasło, a następnie kliknij Zaloguj się, jak pokazano poniżej.

3. Kliknij Moje rzeczy u góry ekranu.

4. Kliknij podświetloną kartę Zakupy i wypożyczenia.

5. Wybierz żądany tytuł, który celowo kupiłeś lub wypożyczyłeś. Załaduje się strona informacyjna tytułu.

6. Teraz kliknij Anuluj zamówienie.

7. Teraz kliknij opcję menu rozwijanego Powód anulowania (wymagany).

8. Z listy wybierz żądany powód anulowania.

9. Na koniec kliknij Anuluj zamówienie.

Po anulowaniu nastąpi zwrot środków na metodę płatności użytą do tego zakupu. Zwrot pieniędzy dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych, jak podaje Amazon.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy na Amazon, który nie został otrzymany?

Szokująco, wiele razy Amazon obiecuje zwrot pieniędzy w ciągu trzech do pięciu dni roboczych, ale zwrot nigdy nie zostanie zaksięgowany na Twoim koncie. Jeśli jesteś ofiarą fałszywych obietnic Amazon, to niestety nie masz innego wyjścia, jak skontaktować się z obsługą klienta Amazon. Aby połączyć się z działem obsługi klienta Amazon, wykonaj następujące czynności:

1. Odwiedź stronę Amazon Sign-In w przeglądarce na komputerze i zaloguj się przy użyciu odpowiednich danych uwierzytelniających.

2. Kliknij opcję Obsługa klienta, jak pokazano poniżej.

3. Kliknij Coś innego z listy.

4. Kliknij Potrzebuję dodatkowej pomocy.

5. Możesz połączyć się przez połączenie, klikając Poproś o połączenie teraz, lub czat, wybierając Rozpocznij czat teraz.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się dowiedzieć, jak uzyskać zwrot pieniędzy na Amazon i anulować subskrypcję oraz otrzymać zwrot pieniędzy od Amazon za wypożyczone filmy. Daj nam znać, która metoda zadziałała najlepiej. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy poniżej.