Jak używać aparatu cyfrowego jako kamery internetowej

Udostępnij teraz w social media:

Znalezienie dobrej kamery internetowej może być trudne. Na szczęście wielu aparatów cyfrowych można używać jako prowizorycznych kamer internetowych. Jeśli masz wysokiej klasy bezlusterkowiec lub Aparat DSLR, uzyskasz nawet duży wzrost jakości wideo podczas spotkań online.

Używanie aparatu jako kamery internetowej

Możliwość używania aparatu jako kamery internetowej w dużej mierze zależy od posiadanego aparatu. Niektóre kompaktowe kamery typu „wskaż i strzelaj” są dostarczane w pakiecie z oprogramowaniem i sterownikami innej firmy, które umożliwiają używanie ich jako kamer internetowych.

Niestety, obecnie wydaje się, że jest to mniej powszechna cecha. Jednak pojawiło się oprogramowanie innych firm, które pozwala na używanie do tego celu wielu aparatów Nikon i Canon. Jak można się jednak domyślić, to oprogramowanie nie jest darmowe.

Nowoczesne aparaty bezlusterkowe i lustrzanki cyfrowe, które zapewniają czyste wyjście HDMI (co oznacza brak nakładek na ekranie), zapewnią najlepsze wyniki. Będziesz do tego potrzebować dodatkowego sprzętu, ale powinien on działać również z wszelkimi przyszłymi aktualizacjami aparatu.

Akcesoria, których będziesz potrzebować

Jeśli zamierzasz używać aparatu jako kamery internetowej, będziesz potrzebować czegoś do zamontowania, np. Statywu. Będziesz także potrzebował sposobu na zasilenie aparatu, zakładając, że zasilanie przez USB nie jest opcją. W przypadku wielu aparatów bezlusterkowych i lustrzanek cyfrowych oznacza to zakup „atrapy baterii”. Atrapa baterii znajduje się w komorze baterii, ale podłącza się ją do ściany.

Wszystkie te metody wymagają kabla micro-USB-to-USB (takiego jak ten dołączony do aparatu) lub kabla mini HDMI- / HDMI-do-HDMI. W przypadku naszego ostatniego (i najbardziej efektywnego) rozwiązania potrzebujesz również urządzenia do przechwytywania.

Metoda 1: Użyj oprogramowania aparatu

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy twój aparat obsługuje tę funkcję natywnie za pomocą oprogramowania lub sterowników producenta. Najlepszym sposobem na to jest przejrzenie instrukcji i dołączonego oprogramowania. Oprogramowanie do pobrania dla konkretnego modelu można również znaleźć w witrynie internetowej producenta aparatu.

  Jak uzyskać dostęp do zakładek Chrome z panelu bocznego

Pobieżne wyszukanie w Internecie modelu aparatu i kamery internetowej (na przykład „Kamera internetowa GoPro hero 3”) powinno dostarczyć niezbędnych informacji. Jeśli samouczki zaczną zalecać karty przechwytywania i adaptery HDMI, jest mało prawdopodobne, że kamera może być używana jako kamera internetowa przez zwykły stary USB.

Aktualizacja: Canon oferuje teraz „EOS Webcam Utility”, Co pozwala„ wybranym aparatom z wymiennymi obiektywami EOS (ILC) i aparatom PowerShot ”działać jako kamery internetowe w 64-bitowych systemach Windows 10.

Po pobraniu i zainstalowaniu sterowników aparat powinien zostać rozpoznany jako urządzenie do przechwytywania przez komputer z systemem Windows lub Mac. Następnie możesz wybrać go jako urządzenie wejściowe w dowolnych aplikacjach, których chcesz używać, w tym Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Slack, Skype, Discord lub FaceTime.

Jeśli Twój aparat nie obsługuje trybu kamery internetowej, nie martw się. Niektóre kamery sportowe i kompaktowe aparaty typu „point-and-shoot” obsługują tę funkcję, ale większość aparatów bezlusterkowych i lustrzanek cyfrowych nie. Masz inne możliwości.

Metoda 2: użyj aplikacji innej firmy

Jeśli Twój aparat jest obsługiwany, możesz użyć aplikacji innej firmy, aby zmienić lustrzankę cyfrową, aparat prosumencki lub kompaktowy w kamerę internetową. Tylko Windows Sparkocam współpracuje z wieloma aparatami Canon i niewielką liczbą aparatów Nikon.

Niestety Sparkocam ma swoje problemy. Jeden redditor odnotowany „Jest nieporęczny i pełen bloatware”. Inny zauważył, że „nie może usunąć wersji demo sparko cam (sic)” z komputera. Inne udostępniony że „próbował używać eos i Sparkocam, ale nie jestem zadowolony z tego, jak opóźnione jest to wideo”.

Z naszych badań wynika, że ​​obecnie nie ma alternatywy dla Sparkocam i jest drogie. Istnieją oddzielne wersje dla Canon i Nikon, jedna, która obsługuje oba, a druga koncentruje się na innych funkcjach aplikacji, takich jak zielony ekran i filtry. Licencja dla jednego użytkownika na wybrany system kosztuje 50 USD (70 USD, jeśli chcesz używać zarówno systemów Nikon, jak i Canon).

  Jak wyświetlić zapisane hasła na komputerze Mac

Trudno jest polecić Sparkocam, ale dla niektórych może nie być alternatywy. Tak więc, jeśli znajdziesz się na tej łodzi, używasz systemu Windows i nie masz innej alternatywy, Sparkocam jest najlepszym rozwiązaniem. Zanim jednak kupisz aplikację, możesz przeczytać dalej i rozważyć trasę HDMI.

Metoda 3: Użyj adaptera HDMI-na-USB

W przypadku poważnej konfiguracji nie można pokonać przechwytywania HDMI. Ta technika pobiera nieprzetworzony, nieskompresowany sygnał wideo z aparatu bezlusterkowego lub lustrzanki cyfrowej i zamienia go w źródło z kamery internetowej USB. Jakość jest bezkonkurencyjna, ale będziesz potrzebować kilku dodatkowych elementów sprzętu, aby działał.

Najpierw upewnij się, że Twój aparat jest zgodny z wybranym urządzeniem do przechwytywania. Wiele aparatów oferuje czyste wyjście HDMI do użytku z zewnętrznymi rejestratorami, co oznacza, że ​​na ekranie nie widać nakładki ani ustawień aparatu.

Jeśli twój aparat ma port wyjściowy HDMI (lub wyjście mini-HDMI), jesteś w połowie drogi. Aby to sprawdzić, podłącz aparat do zwykłego telewizora lub monitora i spróbuj znaleźć „czysty” tryb wyjścia. Jeśli nadal nie masz pewności, poszukaj w Internecie swojego modelu i zobacz, co znaleźli inni.

Aby przechwycić wideo, potrzebujesz urządzenia przechwytującego, które konwertuje wejście HDMI na USB. Najbardziej znanym z tych urządzeń jest Elgato Cam Link 4K. Ten mały klucz sprzętowy działa z komputerami Mac i Windows i kosztuje około 130 USD. Po podłączeniu kamera pojawi się jako urządzenie do przechwytywania i możesz jej używać jako kamery internetowej w swoich ulubionych aplikacjach.

Zanim kupisz, upewnij się, że masz kamerę Elgato lista obsługiwanych kamer. Możesz również przeszukać internet pod kątem marki i modelu, aby sprawdzić, czy innym się udało. Cam Link 4K obsługuje rozdzielczość do 4K lub 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Możesz użyć do tego prawie każdego urządzenia przechwytującego HDMI, ale Cam Link 4K jest specjalnie zbudowany (i tańszy).

  Jak transmitować na żywo Zimowe Igrzyska Olimpijskie w dowolnym miejscu w 2022 roku?

Elgato nie jest jedyną firmą produkującą urządzenia przechwytujące z HDMI na USB. Na Amazon można znaleźć wszelkiego rodzaju tanie podróbki (np ten); po prostu wyszukaj „Przechwytywanie wideo HDMI na USB” lub coś podobnego. Niestety, te tańsze urządzenia nie mają wsparcia i polerowania, które dostajesz od firmy takiej jak Elgato. Mogą być zawodne i mieć słabe wsparcie dla sterowników, więc upewnij się, że przeczytałeś recenzje przed rozstaniem się z gotówką.

Jeśli możesz sobie pozwolić na sprzęt, najlepsze wyniki uzyskasz dzięki konfiguracji przechwytywania HDMI. Ponieważ używasz lustrzanki bezlusterkowej lub cyfrowej, masz również swobodę wyboru pochlebnego obiektywu.

Nie zapomnij o mikrofonie

Mikrofony w aparacie są tylko nieznacznie lepsze niż brak dźwięku. Są cienkie, źle ustawione, zbyt ciche i często wychwytują dodatkowy dźwięk z mechanizmu ustawiania ostrości obiektywu. Zrób sobie przysługę i kup mikrofon na swoim biurku.

Jeśli to za dużo, użyj pary słuchawek lub słuchawek z podłączonym mikrofonem. Zły mikrofon, który znajduje się blisko Twojej twarzy, będzie brzmiał lepiej niż ten zamontowany nad monitorem. Niektóre komputery, takie jak Mac, są wyposażone w zadowalające mikrofony, które również mogą działać. Jednak inne komputery mają dość kiepskie wbudowane mikrofony o słabej jakości dźwięku.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zainwestuj w mikrofon XLR. Alternatywnie, mikrofon USB też dobrze wykona pracę.

x