Jak używać Apple HomePod jako domofonu

Siri umożliwia korzystanie z plików HomePod lub HomePod mini wysyłać wiadomości do innych osób w domu, pod warunkiem, że znajdują się w zasięgu słuchu inteligentnego głośnika. Ta funkcja nazywa się Intercom i można jej używać z dowolnego urządzenia obsługującego asystenta głosowego Apple.

Chociaż funkcja interkomu jest przeznaczona głównie do użytku domowego, działa również z iPhone’em, iPadem, iPodem Touch, Apple Watch i CarPlay.

Co to jest domofon?

Interkom umożliwia wysyłanie nagranych wcześniej wiadomości głosowych do urządzeń Apple, podobnie jak krótkie klipy głosowe, które Apple wbudował w swoją aplikację Wiadomości. Ta funkcja jest przeznaczona głównie do użytku z inteligentnymi głośnikami HomePod i HomePod mini, umożliwiając jednoczesne wysyłanie wiadomości do każdego głośnika w domu.

Wiadomość domofonowa w Siri.

Możesz także wysyłać wiadomości do niektórych pokoi, pod warunkiem, że skonfigurujesz inteligentne głośniki tak, aby odzwierciedlały układ Twojego domu. Jeśli masz iPhone’a, iPada i / lub Apple Watch, możesz również zdecydować się na otrzymywanie wiadomości interkomowych na swoich urządzeniach.

Domofon jest przeznaczony do użytku w domu, chociaż urządzenia takie jak iPhone mogą odbierać wiadomości wysyłane do domu, nawet gdy Cię nie ma. Możesz zrezygnować z otrzymywania tych wiadomości na swoim urządzeniu osobistym lub otrzymywać je tylko wtedy, gdy jesteś w domu.

Aby korzystać z interkomu, musisz go włączyć w aplikacji Dom. Na szczęście nie wszyscy muszą być objęci planem Family Sharing. Możesz także autoryzować nierodzinne konta Apple do wysyłania wiadomości interkomowych w Twoim domu, co jest idealne do domów współdzielonych lub domów studenckich.

Słuchaj interkomu na iPhonie

Kiedy wysyłasz wiadomość interkomową, nagranie jest odtwarzane na dowolnym urządzeniu docelowym. Nie ma mowy na tekst Siri, więc upewnij się, że mówisz głośno i wyraźnie.

Jak korzystać z interkomu z HomePod i nie tylko

Aby korzystać z interkomu, musisz najpierw włączyć go na HomePod i wszystkich urządzeniach osobistych, na których chcesz odbierać wiadomości. Aby to zrobić, uruchom aplikację Dom, a następnie dotknij „Strona główna” w lewym górnym rogu. W wyświetlonym menu stuknij kolejno pozycje Ustawienia domowe> Domofon.

Włącz głośniki HomePods i konta wszystkich osób, które chcą mieć dostęp do funkcji interkomu.

Następnie możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać powiadomienia na urządzeniach (innych niż HomePods) w sekcji „Otrzymuj powiadomienia, kiedy”. Upewnij się, że włączyłeś wszystkie głośniki HomePod wymienione u dołu menu, a także wszystkie osoby w domu, które chcesz mieć dostęp do funkcji interkomu. Jeśli chcesz wykluczyć konkretny HomePod, po prostu go wyłącz.

Otrzymuj powiadomienia z domofonu na iPhone'a

Po włączeniu interkomu na dowolnych głośnikach, które posiadasz, czas przetestować go za pomocą iPhone’a, iPada, Apple Watch lub silnika podłączonego do CarPlay.

Możesz korzystać z Interkomu na następujące sposoby:

„Hej, Siri. Domofon Będę późno w domu ”.
„Hej, Siri, powiedz wszystkim, że wrócę późno do domu”.
„Hej, Siri. Pokój dzienny z domofonem, czy gra się rozpoczęła? ”

Niezależnie od tego, jak uruchomisz tę funkcję, zawsze będzie odtwarzać wszystko, co usłyszy Twój mikrofon po „interkomie” lub „powiedz wszystkim”.

Informacje: Aby korzystać z interkomu, musisz mieć system iOS 14.2 lub nowszy na urządzeniu (iPhone lub iPad), z którego wysyłasz wiadomość. Jeśli Twoje urządzenie HomePod lub Apple nie jest aktualne, możesz napotkać błąd informujący o konieczności włączenia tej funkcji, nawet jeśli już ją masz.

Jeśli napotkasz błąd podczas próby wysłania wiadomości, zaktualizuj iPhone’a do najnowszej wersji iOS, a następnie ponownie uruchom aplikację Home. Dotknij i przytrzymaj ikonę HomePod, a następnie przewiń w dół i dotknij koła zębatego Ustawienia. Uruchom wszelkie aktualizacje oprogramowania wymienione jako zaległe; jeśli ich nie widzisz, Twój HomePod jest aktualny.

Pozwól innym używać interkomu, dodając ich do domu

Możesz zezwolić innym na korzystanie z interkomu, dodając je do aplikacji Dom, a następnie włączając funkcję interkomu. Jednak każdy, kogo dodasz, będzie potrzebował iPhone’a lub iPada, aby naprawdę skorzystać z tej funkcji.

Aby to zrobić, uruchom aplikację Dom, a następnie dotknij „Strona główna” w lewym górnym rogu. W wyświetlonym menu kliknij „Ustawienia domu”.

W sekcji „Osoby” kliknij „Zaproś osoby”, a następnie zacznij wpisywać imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu osoby, którą chcesz dodać. Wybierz „Wyślij zaproszenie”, a ta osoba otrzyma zaproszenie na swoje urządzenie. Po zaakceptowaniu pojawią się w sekcji „Osoby”.

Plik

W „Ustawieniach domu” dotknij „Domofon”, aby włączyć tę funkcję obok osoby, którą właśnie dodałeś. Będą teraz mogli używać tych samych poleceń do wysyłania nagranych wiadomości w całym domu.

Więcej wskazówek dla właścicieli HomePod

Zastanawiasz się nad złapaniem HomePod mini lub dwóch, aby uzyskać pełny zasięg Siri w domu? Najnowszy (i najmniejszy) inteligentny głośnik Apple ma atrakcyjną cenę, ale jest kilka rzeczy, które warto najpierw rozważyć.

Jeśli masz już HomePod lub dwa i zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić z inteligentnym głośnikiem Apple, sprawdź nasze najlepsze porady i wskazówki dotyczące HomePod.