Jak używać ChatGPT-4 w sztuce, nauce, finansach itp [+ 8 Examples]

ChatGPT 4 jest już dostępny i robi wrażenie. Ale skąd wiesz, że będzie to dla ciebie huk za pieniądze? Dowiedzmy Się.

Jeśli kilka razy dziennie sprawdzasz swoje profile w mediach społecznościowych (zwłaszcza LinkedIn), być może zauważyłeś, że ludzie śpiewają piosenki o sztucznej inteligencji.

Wszystkie te pogawędki urosły wykładniczo po uruchomieniu ChatGPT. I, jak ze wszystkim, jest wielu przeciwników i zwolenników.

Kilku jest bardzo podekscytowanych posiadaniem tej nowej broni w swoim arsenale, podczas gdy inni głośno płaczą z powodu strachu przed utratą pracy, ponieważ ta nowa fala sztucznej inteligencji może sprawić, że ich umiejętności będą wyglądać na zbyt przyziemne, aby otrzymać przyzwoitą zapłatę lub w ogóle otrzymać zapłatę.

Nie wiem jak inni, ale my newsblog.pl należymy do tej pierwszej kategorii. Poza tym uruchomienie ChatGPT 4 sprawiło, że wykorzystujemy tego chatbota AI na wiele interesujących sposobów.

Chociaż ChatGPT 3.5 nie był poniżej standardów, aktualizacja z łatwością przyćmiewa jego wydajność w prawie wszystkich kategoriach.

Oto dokładne porównanie różnych wersji ChatGPT.

Krótko mówiąc, ChatGPT 4 jest bardziej realistyczny. Pokazuje zdrowy rozsądek i wiele razy czułem się, jakbym rozmawiał z człowiekiem siedzącym po drugiej stronie czatu.

OpenAI, jej firma macierzysta, twierdzi, że ChatGPT 4 znalazł się wśród 10% najlepszych na egzaminie adwokackim. Poza tym ich badania wykazały, że ta aktualizacja ChatGPT może przewyższyć prawie 80% ludzi w przedmiotach takich jak sztuka, matematyka, chemia, fizyka itp.

Jednak nie przyjmiemy tych oświadczeń takimi, jakie są. Zamiast tego sprawdźmy, czy jest warta całego tego szumu.

Tworzenie strony internetowej

Kodowanie strony internetowej to nie bułka z masłem. Mimo to pisanie całego tego kodu, zwłaszcza zaczynanie od zera, jest nudną pracą dla wykwalifikowanych programistów.

Tutaj ChatGPT 4 może odegrać kluczową rolę w napisaniu podstawowego kodu w ciągu kilku sekund. Możesz rzucić okiem na bardzo podstawową stronę główną, którą zaprojektowałem za pomocą tego chatbota:

Oczywiście nie była to praca z pojedynczym monitem.

W rzeczywistości działa bardzo podobnie do asystenta programowania. Poprosiłem go o dostarczenie kodu HTML dla bloga technologicznego i pobieranie fałszywych artykułów z naszej głównej witryny internetowej newsblog.pl.com/.

Następnie zalogowałem się na Liveweave.com, aby sprawdzić kod. Brakowało stylizacji. Więc mój następny monit dotyczył niektórych CSS.

Mimo to CSS nie był doskonały i nie widziałem menu nawigacyjnego. Odbudował kod, ale problem nie został rozwiązany.

Poprosiłem więc o to ponownie, ale tym razem podkreślając rzeczywisty problem.

Takich zachęt było wiele, w tym dodanie wstępu. A kiedy skończył się w połowie, musiałem poprosić go, aby nadal dawał mi resztę przerobionego kodu HTML.

Ogólnie rzecz biorąc, było to przyjemne doświadczenie i dało mi przyzwoitą przewagę przy tworzeniu strony internetowej. Nie jestem programistą i nie mam doświadczenia w kodowaniu stron internetowych.

Jednak będzie to pomocne, jeśli znasz branżę. W ten sposób można sprawdzić błędy i zmodyfikować kilka bez pytania ChatGPT o wszystko.

Czy zauważyłeś, że przez pomyłkę użyłem do tego ChatGPT 3.5? Mimo to dobrze spełniało swoje zadanie. Możesz oczekiwać jeszcze więcej dzięki ChatGPT 4, używanemu w dalszych częściach tego artykułu.

Tworzenie gier

Gry z kodowaniem są dość podobne do kodowania stron internetowych, zwłaszcza jeśli używasz czegoś takiego jak ChatGPT 4.

Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, jak się do tego zabrać. A kodowanie gier wydaje się czymś niszowym.

Zacząłem więc od tego monitu:

Dało mi HTML, CSS i JavaScript. Mimo to JavaScript wydawał się niekompletny, więc poprosiłem go ponownie, aby upewnić się, że tak nie jest:

I miałem wszystkie trzy pliki do gry.

Ale czy nie mówiłem ci, że nie jestem programistą? Wróciłem więc do ChatGPT jak noob i zapytałem, jak użyć tych plików do gry w przeglądarce.

Co więcej, kazałem zaktualizować kod i pokazać tekst „newsblog.pl” w środku w kolorze złamanej bieli.

W końcu mogłem dwukrotnie kliknąć plik HTML na moim laptopie i otworzył się on w mojej przeglądarce, ładując grę.

Pozwy sądowe

Sporządzanie pozwów nigdy nie jest łatwe. Większość ludzi nie może tego zrobić samodzielnie i generalnie ma to duży wpływ na ich standardowy harmonogram, zdrowie psychiczne i budżet.

Więc próbowałem zmusić ChatGPT do napisania go dla mnie. I pamiętaj; bardzo trudno było przekonać tego chatbota, że ​​to tylko informacja.

Ale w końcu opracowałem monit, który popchnął go do podania szablonu pozwu:

Szkic był długi, a proces przerwany w połowie. Mimo to w końcu był gotowy.

Powtarzam, to było tylko w celach informacyjnych, więc można było wiedzieć, jak postępować w prawdziwym życiu.

Tekst na obrazy

Wydobywanie obrazów ze zwykłego tekstu jest na tym etapie trudne. Mimo to mogłem znaleźć dwa sposoby, aby to zrobić.

Metoda 1

Ta metoda jest bardziej innowacyjna i została zasugerowana przez dyrektora generalnego Pollinations AI, pana Thomasa Haferlacha, w subreddicie ChatGPT. Dla kontekstu, Pollinations robią tak wiele, w tym dostosowując istniejące modele AI do każdego indywidualnego przypadku biznesowego.

Oto przykładowy monit:

INPUT = {focus}
OUTPUT = {description} \n ![IMG](https://image.pollinations.ai/prompt/{description})
{description} = {focusDetailed},%20{adjective1},%20{adjective2},%20{visualStyle1},%20{visualStyle2},%20{visualStyle3},%20{artistReference}

INPUT = a flying dog
OUTPUT = a dog flying through the clouds, brown and white, smiling, cloudy, windy, sky

A to jest wyjście:

Aby spróbować samemu, wystarczy skupić się na dolnej części monitu, gdzie wpisy powinny pasować do górnej części.

Na przykład dane wejściowe to temat główny, a dane wyjściowe mają dwa parametry dla przymiotników i trzy dla stylu wizualnego.

Oto kolejny dla większej jasności:

Właściwie próbowałem odtworzyć czarodzieja takiego jak Harry Potter, ale podpowiedź, którą dałem, mogła tylko doprowadzić do tego.

W każdym razie chodzi o to, aby dane wejściowe były krótkie i eksperymentować z danymi wyjściowymi w danym formacie.

Metoda 2

Druga metoda wykorzystuje Visual ChatGPT za pośrednictwem profilu Microsoftu w Hugging Space, platformie do hostowania demonstracyjnych aplikacji uczenia maszynowego.

Jak wskazano na obrazku, przed kontynuowaniem wprowadź klucz API OpenAI. Możesz znaleźć swoje w sekcji konta OpenAI.

Po wklejeniu jednego takiego klucza w Visual ChatGPT możesz zacząć od monitów.

Poza tym możesz także spróbować zmodyfikować obraz. Na przykład poprosiłem go o usunięcie różdżki z powyższego obrazu i wklejenie go z powrotem.

Mimo to jego możliwości wydają się teraz ograniczone, a czasami proces ucina się w połowie.

Na koniec możesz także spróbować hostować Visual GPT na komputerze lokalnym, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Powiązane: Sprawdź kilka potężnych monitów ChatGPT, aby załatwić sprawy.

Podsumowanie i weryfikacja

Jest to bardzo elementarne użycie ChatGPT. Możesz jednak użyć tego do tworzenia podsumowań treści o różnej długości.

Kliknij prawym przyciskiem myszy i otwórz obrazy w nowej karcie, aby zobaczyć wyraźnie.

Podobnie świetnie sprawdza się w sprawdzaniu wszelkich dokumentów pod kątem czegoś niezwykłego. Na przykład stworzyłem próbną umowę o pracę i zawarłem kilka rzeczy, które nie miały żadnego sensu.

Następnie wrzuciłem go do ChatGPT, aby sprawdzić potencjalne problemy, o których powinienem wiedzieć, i zidentyfikował je wszystkie. Oto odpowiedź:

W skrócie, możesz postawić na ChatGPT, aby uzyskać drugą parę oczu, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z oczekiwaniami.

Swatanie

Dlaczego matchmakers nie użyją ChatGPT, jeśli prawie każdy profesjonalista próbuje swoich sił, aby wykonać swoją pracę w mgnieniu oka?

Więc spróbowałem sprawdzić, czy ChatGPT ma tę umiejętność w swoim CV.

Najpierw poprosiłem ChatGPT o utworzenie dwóch profili, a następnie powiedziałem mu, aby znalazł ich zgodność z małżeństwem. Ponadto poprosiłem go o przypisanie wyniku zgodności i utworzenie osobnej tabeli pokazującej, czym się różnią.

Możesz jednak poprosić go o podsumowanie profilu opisowego w tabeli, która może pomóc w analizie. Poza tym możesz porównać dwa profile opisowe z podobnymi monitami.

Sprawdzanie transakcji

Chociaż najlepiej jest to zrobić w odpowiednich bankach, można użyć ChatGPT, aby pobrać kilka szczegółów, takich jak nazwa sprzedawcy, lokalizacja itp.

Ponieważ jednak ChatGPT nie korzysta z internetu, może odpowiadać tylko zarejestrowanym sprzedawcom przed odcięciem danych we wrześniu 2021 r.

Nie może więc odpowiadać na zapytania dotyczące transakcji należących do żadnego sprzedawcy, który powstał później, lub jeśli firma zmieniła adres itp.

W związku z tym należy dołożyć należytej staranności, zanim polega się wyłącznie na ChatGPT.

Sztuka

Jest to jedno z takich terytoriów, które do tej pory było postrzegane jako wyraźnie zarezerwowane dla żyjących.

Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, śmiało wypróbuj poetyckie zdolności ChatGPT. Generalnie w moim odczuciu radzi sobie całkiem nieźle.

Jednak poprosiłem go o napisanie piosenki i oto, co wymyślił:

Oto pełne teksty:

(Verse 1)
In a world of magic and mystery,
A boy with dreams, just like you and me.
He longs for a wand and a flying broom,
To soar through the sky, and chase the moon.

(Chorus)
Oh, a wizard's life is what he seeks,
To cast his spells and find what he needs.
With friends by his side, they'll conquer it all,
In a world of wonder, where magic calls.

(Verse 2)
He'll visit his friends in the dead of night,
On his broomstick, they'll take to the skies.
They'll laugh and they'll learn, in this magical world,
Together they'll face the challenges unfurled.

(Chorus)
Oh, a wizard's life is what he seeks,
To cast his spells and find what he needs.
With friends by his side, they'll conquer it all,
In a world of wonder, where magic calls.

(Bridge)
Through battles and trials, they'll stand as one,
With courage and love, they'll never be undone.
In the footsteps of heroes, they'll make their stand,
With their wands in hand, they'll protect their magical land.

(Verse 3)
In the halls of Hogwarts, their home away from home,
They'll learn from the wise, the secrets they'll come to know.
Through the pages of Rowling's enchanting tale,
This boy and his friends, their dreams set sail.

(Chorus)
Oh, a wizard's life is what he seeks,
To cast his spells and find what he needs.
With friends by his side, they'll conquer it all,
In a world of wonder, where magic calls.

(Outro)
In this magical realm, where dreams come alive,
A boy and his friends, together they'll thrive.
On a flying broom and with a wand in his hand,
He'll live the life of a wizard, just as he planned.

Dla mojego zerowego doświadczenia w pisaniu piosenek i poezji wydaje się, że to solidne 3,5-4 na pięć.

Następnie poszedłem dalej i zachęciłem ChatGPT do skomponowania muzyki do tej piosenki.

Korzystając z innego skrótu, poprosiłem go o wygenerowanie kodu, który mógłbym wprowadzić do Sonic-Pi w celu tworzenia muzyki.

Początkowo była to ultra-podstawowa melodia. Ale ponieważ nie mam żadnego przyzwoitego doświadczenia z Sonic PI, trudno było dostosować muzykę na lepsze.

W każdym razie próbowałem dać mu jeszcze kilka wskazówek, a oto dzieło:

Chociaż efekt końcowy nie jest godny podziwu, można to uznać za niezły początek AI (lub oznaczyć jako moją słabą umiejętność korzystania z Sonic Pi.😀)

Nie ma końca!

Ludzie próbują ChatGPT na wiele interesujących sposobów, a kilka z nich zostało wymienionych w tym artykule. Jego pełny potencjał jest wciąż nieznany, a ta aktualizacja, ChatGPT 4, to tylko mały przebłysk przyszłości.

Dodając do listy, użyłem również ChatGPT do sprawdzania arkuszy kalkulacyjnych i wyciągania wniosków lub znajdowania nieprawidłowości i działało to doskonale.

Mimo to pierwszą rzeczą, którą ma poprawić, jest sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do Internetu. W tym celu mamy najlepsze rozszerzenia ChatGPT do Chrome, na które możesz spojrzeć.