Jak używać Face ID na iPhonie podczas noszenia maski

„Face ID został zaprojektowany tak, aby działał z widocznymi oczami, nosem i ustami” – twierdzi jabłko. Jeśli nosisz maskę w sklepie spożywczym i innych miejscach publicznych, to jest problem. Oto, co musisz wiedzieć o odblokowywaniu iPhone’a za pomocą Face ID podczas noszenia maski.

Pomocna będzie aktualizacja Apple iOS 13.5

Aktualizacja: iOS 13.5 z wykrywaniem maski jest już dostępny.

Wkrótce Twój iPhone będzie lepiej rozpoznawał zakrycia twarzy. Gdy Face ID zauważy, że nosisz maskę, szybko poprosi o podanie kodu PIN lub hasła. Nie będziesz musiał tam stać i czekać, aż Face ID spróbuje i nie uda się wykryć Twojej twarzy. To będzie duża poprawa.

Jest to część aktualizacji iOS 13.5, która obejmuje również nową funkcję cyfrowego śledzenia kontaktów. Apple wydało czwarta wersja beta dewelopera na to 6 maja 2020 roku. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie dostępne dla wszystkich jako stabilne oprogramowanie.

Jak wskazał @ Sonikku_a2, jeśli nosisz maskę, iOS 13.5 przechodzi bezpośrednio do ekranu kodu dostępu, jeśli spróbujesz odblokować za pomocą Face ID (klawiatura nie jest wyświetlana, ponieważ iOS ukrywa ją w nagraniach ekranu) pic.twitter.com/bQCzu5u20p

– Guilherme Rambo (@_inside) 29 kwietnia 2020 r

Czy możesz ustawić identyfikator twarzy za pomocą maski?

Chociaż Face ID zwykle nie będzie w stanie rozpoznać Twojej twarzy podczas noszenia maski, niektórzy proponują alternatywę: ustawienie „nowego wyglądu” podczas noszenia maski.

Twój iPhone pozwoli Ci „ustawić alternatywny wygląd” i odblokuje się dla Twojego podstawowego lub drugorzędnego wyglądu. Tej funkcji można na przykład użyć do ustawienia wyglądu członka rodziny, a zarówno Ty, jak i ten członek rodziny będziecie mogli odblokować iPhone’a.

Teoretycznie możesz założyć maskę, przejść do Ustawienia> Identyfikator twarzy i hasło> Ustaw alternatywny wygląd i ustaw swój wygląd podczas noszenia maski.

Większość ludzi zgłosiła jednak, że to nie działa w ich przypadku. Rozpoznawanie twarzy iPhone’a zostało zaprojektowane tak, aby patrzeć na Twój nos i usta. Czasami może działać dla niektórych osób, ale nie jest przeznaczony do pracy. Nie liczylibyśmy na to.

Konfigurowanie alternatywnego wyglądu na iPhonie

Jak zacząć szybciej wpisywać kod PIN

Jeśli odblokowujesz iPhone’a podczas noszenia maski, zwykle będziesz musiał poczekać, aż Face ID się nie powiedzie, zanim będziesz mógł wpisać kod PIN. Istnieje szybki sposób obejścia tego opóźnienia.

Gdy Face ID próbuje zeskanować twoją twarz, stuknij słowa „Face ID” na środku ekranu. Pojawi się monit o wprowadzenie kodu PIN lub hasła i możesz szybko wpisać kod. Nie musisz czekać, aż Face ID się nie powiedzie i zaproponować Ci hasło.

Pomijanie monitu o Face ID na iPhonie

Jak wyłączyć Face ID dla Apple Pay

Jeśli masz iPhone’a z Face ID, prawdopodobnie chcesz go zostawić włączony. Gdy jesteś w domu i nie nosisz maski, Face ID to szybki sposób na odblokowanie iPhone’a bez wpisywania kodu PIN.

W niektórych sytuacjach możesz jednak chcieć wyłączyć Face ID. Na przykład, jeśli płacisz Apple Pay w sklepie i chcesz szybko wpisać kod PIN, zamiast czekać na Face ID, możesz wyłączyć Face ID dla Apple Pay.

Aby to zrobić, wybierz Ustawienia> Face ID i kod dostępu i wyłącz „Apple Pay” w sekcji „Użyj Face ID dla”.

Konfigurowanie ustawień Face ID na iPhonie

Po dwukrotnym naciśnięciu bocznego przycisku iPhone’a, aby zacząć płacić za pomocą Apple Pay, możesz natychmiast kliknąć „Zapłać kodem” i wpisać kod, zamiast czekać, aż Face ID zakończy się niepowodzeniem.

Możesz także wyłączyć funkcję Face ID do odblokowywania iPhone’a na ekranie Ustawienia> Identyfikator twarzy i hasło. Po prostu wyłącz funkcję „Odblokuj iPhone’a”, a Face ID nie będzie używany do odblokowywania iPhone’a. Możesz zacząć wpisywać hasło natychmiast po wybudzeniu iPhone’a ze snu. Możesz go wyłączyć, zanim wyruszysz z maską i na przykład włączyć go, gdy wrócisz do domu.

Jak rzadziej odblokowywać iPhone’a

Dzięki Face ID odblokowanie iPhone’a jest dość szybkie. Z hasłem musisz wpisywać kod za każdym razem, gdy wyciągasz telefon z kieszeni.

Tak przynajmniej wygląda układ domyślny. Jeśli chcesz spędzać mniej czasu na publicznym wpisywaniu hasła i odblokowywaniu iPhone’a, rozważ zmianę ustawienia automatycznej blokady.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Wyświetlacz i jasność> Automatyczna blokada i wybierz czas opóźnienia. Na przykład, jeśli ustawisz iPhone’a na automatyczne blokowanie „Nigdy”, możesz go odblokować raz i pozostawić włączony ekran, gdy włożysz go do kieszeni. Za każdym razem, gdy wyciągniesz telefon z kieszeni, ekran będzie włączony i możesz od razu zacząć go używać – do momentu wyłączenia iPhone’a przyciskiem zasilania.

Wybieranie, kiedy iPhone automatycznie się blokuje

Wyłączenie automatycznej blokady – lub zmniejszenie jej częstotliwości – w oczywisty sposób spowoduje większe zużycie baterii niż zwykłe pozwolenie iPhone’owi na usypianie. Jeśli jednak planujesz używać iPhone’a w sklepie spożywczym lub innym miejscu publicznym, możesz go po prostu odblokować raz, powiedzieć mu, aby nie blokował się automatycznie, i nie będziesz musiał wpisywać hasła, dopóki go nie wyłączysz. To może być warte wymiany baterii podczas zakupów.

Jeśli to zrobisz, rozważ wyłączenie automatycznej blokady, gdy wychodzisz publicznie, i ponowne włączenie jej, gdy wrócisz do domu. Lepiej, aby bateria Twojego iPhone’a była włączona przez większość czasu.

Kiedy już to zrobisz, pamiętaj, aby zdezynfekować iPhone’a po publicznym użyciu. Apple mówi teraz, że możesz używać chusteczek dezynfekujących na swoim iPhonie.