Udostępnij teraz w social media:

Format GIF jest szeroko obsługiwany przez przeglądarki obrazów stacjonarnych i edytory obrazów online, a także różne serwisy społecznościowe. Popularność zyskała na popularności, ale nadal nie można jej używać nigdzie i gdziekolwiek chcesz. To powiedziawszy, właściwy GIF może być nadal używany wszędzie, o ile obsługiwany jest format obrazu. Google obsługuje format GIF dla zdjęć profilowych. Jeśli masz odpowiedni plik GIF, a właściwie mamy na myśli odpowiedni, możesz użyć go jako zdjęcia profilowego. Oto jak ustawić GIF jako zdjęcie profilowe Google.

GIF jako zdjęcie profilowe Google

Najpierw rzeczy pierwsze; znajdź dobry GIF do użycia. Plik GIF użyty w tym poście nie jest przykładem odpowiedniego pliku GIF. Jest tam tylko w celach instruktażowych. Możesz utworzyć własny plik GIF lub wyszukać go online.

Gdy masz już GIF, odwiedź tę stronę. Jeśli pojawi się monit, zaloguj się przy użyciu konta Google. Twoje zdjęcie profilowe można edytować na tej samej stronie. Kliknij ikonę aparatu na zdjęciu.

Wybierz opcję przesłania obrazu z komputera, a następnie prześlij plik GIF, którego chcesz użyć.

W razie potrzeby dostosuj obraz i kliknij „Ustaw jako zdjęcie profilowe”. To powinno załatwić sprawę, a Twoje zdjęcie profilowe powinno zostać zaktualizowane, jednak nie zawsze jest aktualizowane natychmiast. Możesz poczekać na aktualizację lub wymusić ją.

Sprawdź -   „OK Google” staje się dużo bezpieczniejsze na zablokowanych telefonach

Aby wymusić aktualizację, kliknij przycisk aparatu na zdjęciu profilowym. Jeśli nowy obraz nie pojawił się, nadal zobaczysz stary. Kliknięcie przycisku aparatu spowoduje powrót do tego samego ekranu przesyłania zdjęć. Tym razem przejdź do karty „Twoje zdjęcia” i wybierz folder „Zdjęcia profilowe”. Wewnątrz tego folderu zobaczysz przesłany plik GIF. Wybierz i kliknij przycisk „Ustaw jako zdjęcie profilowe”. Powtarzaj to 2-3 razy, aż do zaktualizowania zdjęcia profilowego.

GIF zostanie wyświetlony jako zdjęcie profilowe po wysłaniu wiadomości e-mail i zostanie odtworzony, dlatego ważne jest, aby mieć coś odpowiedniego i nic, co nie gra zbyt długo.

Możesz zmienić zdjęcie profilowe z powrotem na stare lub na coś innego. Proces jest taki sam, jak w przypadku ustawiania pliku GIF jako zdjęcia profilowego Google. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć innego obrazu, tj. Takiego, który nie jest GIF-em, jeśli masz opcję wyboru obrazu. Spowoduje to zaktualizowanie Twojego zdjęcia profilowego we wszystkich usługach Google, w tym YouTube i Chrome. Jeśli chcesz, możesz ustawić inne zdjęcie profilowe dla Gmaila.