Jak używać GIF-a do zdjęcia profilowego Google

Format GIF jest szeroko obsługiwany przez przeglądarki obrazów na komputery stacjonarne i internetowe edytory obrazów, a także różne serwisy społecznościowe. Jego popularność znacznie wzrosła, ale nadal nie możesz jej używać nigdzie i wszędzie, gdzie chcesz. To powiedziawszy, właściwego GIF-a można nadal używać w dowolnym miejscu, o ile obsługiwany jest format obrazu. Google obsługuje format GIF dla zdjęć profilowych. Jeśli masz odpowiedni GIF, a mamy na myśli odpowiedni, możesz użyć go jako swojego zdjęcia profilowego. Oto, jak ustawić GIF jako zdjęcie profilowe Google.

GIF jako zdjęcie profilowe Google

Po pierwsze; znajdź dobry GIF do użycia. GIF używany w tym poście nie jest przykładem odpowiedniego pliku GIF. Jest dostępny tylko w celach instruktażowych. Możesz stworzyć swój własny GIF lub poszukać go w Internecie.

Gdy masz GIF, odwiedź tę stronę. Jeśli pojawi się monit, zaloguj się na swoje konto Google. Twoje zdjęcie profilowe można edytować na tej samej stronie. Kliknij ikonę aparatu na zdjęciu.

Wybierz opcję przesłania obrazu z komputera, a następnie prześlij plik GIF, którego chcesz użyć.

W razie potrzeby dostosuj obraz i kliknij opcję „Ustaw jako zdjęcie profilowe”. To powinno załatwić sprawę, a Twoje zdjęcie profilowe powinno zostać zaktualizowane, jednak nie zawsze jest aktualizowane natychmiast. Możesz poczekać, aż aktualizacja w końcu się wydarzy, lub możesz ją wymusić.

Aby wymusić aktualizację, kliknij przycisk aparatu na zdjęciu profilowym. Jeśli nowy obraz się nie pojawił, nadal będziesz widzieć stary. Kliknięcie przycisku aparatu spowoduje powrót do tego samego ekranu przesyłania zdjęć. Tym razem przejdź do zakładki „Twoje zdjęcia” i wybierz folder „Zdjęcia profilowe”. Wewnątrz tego folderu zobaczysz przesłany plik GIF. Wybierz je i kliknij przycisk „Ustaw jako zdjęcie profilowe”. Powtarzaj to 2-3 razy, aż do aktualizacji zdjęcia profilowego.

GIF pojawi się jako zdjęcie profilowe, gdy wyślesz wiadomość e-mail i będzie odtwarzany, dlatego ważne jest, aby mieć coś odpowiedniego i nic, co będzie odtwarzane zbyt długo.

Możesz zmienić zdjęcie profilowe z powrotem na stare lub na coś innego. Proces jest taki sam, jak w przypadku ustawiania GIF-a jako zdjęcia profilowego Google. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć innego obrazu, tj. Takiego, który nie jest plikiem GIF, gdy masz możliwość wyboru obrazu. Spowoduje to zaktualizowanie zdjęcia profilowego we wszystkich usługach Google, w tym w YouTube i Chrome. Jeśli chcesz, możesz ustawić inne zdjęcie profilowe dla Gmaila.

x