Jak używać Google Duo

Udostępnij teraz w social media:

Firma Google wydała niedawno nową aplikację do rozmów wideo Duo, która oferuje Facetime, Skype, Facebook Messenger, Viber i wiele innych. Co zatem wnosi Duo do stołu i czy jest łatwy w użyciu? Przeprowadzimy Cię przez różne funkcje aplikacji i błyskawicznie porozmawiasz ze znajomymi z całego świata. Oto jak używać Google Duo.

Dlaczego warto używać Google Duo?

To prawda, że ​​możesz już nawiązywać bezpłatne wideorozmowy Google Hangouts, ale Duo to zoptymalizowana, prostsza usługa, w której podstawą konta jest numer telefonu komórkowego, a nie adres Gmail. Podobnie jak Hangouts, jest to również platforma wieloplatformowa, co oznacza, że ​​możesz dzwonić do znajomych korzystających z urządzeń z Androidem lub iOS, a Google twierdzi, że usługa korzysta z szyfrowania typu end-to-end, więc Twoje połączenia powinny pozostać prywatne.

Być może najbardziej niezwykłą i unikalną funkcją Duo jest funkcja Puk, puk, która umożliwia osobie, do której dzwonisz (obecnie tylko na telefonach z Androidem), obejrzenie Twojego materiału wideo, zanim odpowie. Chociaż może to potencjalnie prowadzić do pewnych kłopotliwych momentów, jeśli zapomnisz, że kanał jest na żywo, stwarza to również możliwość upewnienia się, że ludzie odbiorą Twój telefon, gdy zobaczą te bilety na koncerty, pierścionki zaręczynowe lub inne ważne atrakcje, którymi musisz się podzielić.

  Jak uzyskać więcej filtrów na Snapchacie?

Jak używać Google Duo: Pobierz aplikację

W zależności od wybranej platformy musisz odwiedzić Apple App Store lub Google Play Store, aby pobrać Duo. Po zainstalowaniu i uruchomieniu po raz pierwszy zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru telefonu. Spowoduje to wygenerowanie wiadomości tekstowej z kodem, którego użyjesz do potwierdzenia swojej tożsamości. Aplikacja wymaga również różnych uprawnień do korzystania z funkcji, takich jak kamera, kontakty i dźwięk, dzięki czemu może wykonywać i odbierać połączenia. Przyznaj je wszystkie i możesz zacząć korzystać z Duo.

Jak używać Google Duo

Gdy teraz uruchomisz Duo, zobaczysz swój obraz na żywo zajmujący dwie trzecie ekranu, któremu towarzyszy duży przycisk rozmowy wideo w dolnej części ekranu. Jedynym innym godnym uwagi wyborem jest ikona z trzema kropkami w prawym górnym rogu, która zapewnia dostęp do menu Ustawienia. Tutaj masz niewielką ilość rzeczy, które możesz zmienić (Google wydaje się celowo upraszczać i to dobrze). Obejmują one, czy funkcja Knock Knock jest aktywna, czy nie, możliwość ograniczenia wykorzystania danych mobilnych, opcja wyrejestrowania numeru telefonu oraz lista numerów innych osób, które zostały przez Ciebie zablokowane.

  Oto jak oglądać play-offy NBA bez kabla

Nawiązanie połączenia polega na dotknięciu przycisku Połączenie wideo na ekranie głównym, a następnie wybraniu kogoś z listy kontaktów. Każdy, kto ma zainstalowany Duo, pojawia się na górze listy, podczas gdy wszyscy pozostali mają przycisk Zaproś po prawej stronie swojego numeru. Gdy znajdziesz kogoś, kto pasuje do rachunku, dotknij jego numeru, a połączenie się rozpocznie. Twój film wideo jest teraz widoczny dla odbiornika, o czym przypomni Ci komunikat „Uśmiechnij się, puk, puk jest włączony!”.

Po odebraniu połączenia dostępnych jest kilka opcji. W lewym dolnym rogu ekranu zobaczysz swój obraz wideo na żywo. Dotknięcie tego spowoduje, że Twój film będzie pełnoekranowy, podczas gdy osoba, do której dzwonisz, zostanie zamieniona w małe kółko. Stuknij ponownie, aby powrócić do normalności. Jeśli przesuniesz się od lewej strony, pojawi się kilka innych przycisków. Pierwsza z nich wycisza dźwięk, a druga pozwala zamiast tego przełączyć się z przedniej kamery na tylną, co jest przydatne, jeśli chcesz pokazać osobie, do której dzwonisz, coś, na co patrzysz.

  Jak wysłać dowolną aplikację Linux na tacę systemową

Poza tym jedynym innym przyciskiem jest duże czerwone kółko, które zakończy połączenie. Pamiętaj, że aplikacja działa zarówno w trybie poziomym, jak i pionowym, co jest przydatne, ponieważ krajobraz zapewnia więcej miejsca na zdjęciu, jeśli masz przy sobie kilku znajomych.

Otóż ​​to. Google Duo w skrócie. Jak powiedzieliśmy, Google zachowało prostotę w tej aplikacji, co oznacza, że ​​możesz rozmawiać, a mniej dotykać i przesuwać. Jeśli nadal nie możesz się zdecydować, z której bezpłatnej aplikacji do rozmów wideo skorzystać, pamiętaj, aby sprawdzić naszą Google Duo vs Facetime vs Skype vs Messenger, aby zobaczyć, która naszym zdaniem jest najlepsza.

x