Jak używać Instagram Stories

Instagram należący do Facebooka miał skromne początki, zanim stał się potęgą mediów społecznościowych / fotografii, jakim jest dzisiaj, a ostatnio przeszedł szereg zmian, w tym odświeżony interfejs użytkownika i logo, a ostatnio wprowadzenie Instagram Stories. Ale czekaj, czy to nie jest podobne do historii Snapchata? Tutaj wyjaśniamy, co Instagram Stories jest, a także jak tworzyć własne i oglądać innych.

Jak używać Instagram Stories: Co jest Instagram Stories?

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, jak używać Instagram Stories, pomyśleliśmy, że wyjaśnimy, co to jest i skąd się wzięło. Dlaczego „skąd się to wzięło?” – wielu twierdzi, że Instagram Stories to dokładnie to samo, co niezwykle popularne historie Snapchata, z wyjątkiem filtrów rzeczywistości rozszerzonej, które sprawiają, że konkurencyjna usługa Instagrama jest tak popularna. Ale to wykracza poza to – sposób, w jaki wchodzisz z nim w interakcję i interfejs użytkownika, są bardzo podobne do historii Snapchata, co prowadzi wielu do przekonania, że ​​został on zasadniczo „skradziony” ze Snapchata.

Chociaż nie oskarżamy Instagrama należącego do Facebooka o kradzież usługi, podobieństwa między nimi po prostu nie można zignorować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Snapchacie i prawdopodobnie lepszych historiach Snapchata, spójrz na to: Jak korzystać ze Snapchata (filtry, historia i więcej)

W każdym razie robimy dygresję. Instagram Stories umożliwia użytkownikom tworzenie „historii” obrazów i filmów, które są automatycznie usuwane po 24 godzinach. Użytkownicy mogą rysować na zdjęciach i filmach, dodawać tekst, a nawet filtry, aby urozmaicić je przed opublikowaniem. Dzięki temu użytkownicy mogą dokumentować i udostępniać zdjęcia i filmy z ich codziennego życia (zwykle bez żadnych wydarzeń, dlatego usunięcie po 24 godzinach nie stanowi problemu) bez zapychania głównego kanału Instagrama – dla wielu osób to faux pas w mediach społecznościowych. Użytkownicy Instagrama.

Tutaj pokażemy Ci, jak tworzyć i przeglądać Instagram Stories, wraz z kilkoma wskazówkami, które zebraliśmy z biegiem czasu.

Jak używać Instagram Stories: Jak stworzyć Instagram Story

Jak więc bierzesz udział w szumie i tworzysz Instagram Story? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie aplikacji Instagram i zarejestrowanie się w usłudze – jest ona dostępna na iOS i Androida. Po zalogowaniu się i skonfigurowaniu następnym krokiem jest przesunięcie w prawo z głównego kanału na Instagramie, aby uzyskać dostęp do aparatu Story. Użytkownicy mogą również dotknąć ikony koła w lewym górnym rogu, ale przesuwanie palcem jest zwykle łatwiejszą opcją.

Stamtąd masz dwie opcje – możesz zrobić zdjęcie za pomocą przedniego lub tylnego aparatu smartfona lub przesunąć palcem w dół od góry ekranu, aby wybrać zdjęcie lub film zrobione w ciągu ostatnich 24 godzin.

Po zrobieniu/wybraniu zdjęcia lub filmu możesz na nim rysować, dodawać tekst lub emotikony, a nawet zmieniać filtr przed opublikowaniem go na swoim Instagram Story. Stuknij ikonę pióra i wybierz kolor oraz jeden z trzech stylów pióra do rysowania na zdjęciu. Stuknij ikonę A, aby dodać tekst i emotikony do zdjęcia – po zakończeniu wpisywania tekst można przesuwać i obracać dwoma palcami. Możesz także przesuwać palcem w lewo i w prawo, aby dodać różne filtry, chociaż te dostępne nie są tak dobre, jak wybór oferowany przez Snapchat.

Gdy będziesz zadowolony ze swojego dzieła, po prostu dotknij haczyka na dole ekranu, aby opublikować je, aby wszyscy obserwujący mogli je zobaczyć. Nic nie jest warte tego, że możesz przejść do menu Ustawienia na Instagramie (dostępnego na stronie Profil), aby zmienić prywatność swojej historii, pozwalając na przykład tylko tym, którzy Cię obserwują, zobaczyć ją zamiast kogokolwiek. Możesz także dotknąć swojej historii, aby ją ponownie obejrzeć, i przesunąć palcem w górę od dowolnego posta, aby zobaczyć, kto go widział / obejrzał.

Jak używać Instagram Stories: Jak przeglądać i Instagram Story

Teraz wiesz, jak tworzyć własne Instagram Story, jak oglądasz historie innych ludzi? To naprawdę proste: każdy, kto opublikował historię w ciągu ostatnich 24 godzin, pojawi się na górze Twojego kanału na Instagramie, otoczony różowo-żółtym kółkiem w odcieniu podobnym do logo Instagrama. Osoby z kolorowym kółkiem opublikowały historie, których jeszcze nie widziałeś, a po prostu je dotknij, aby je obejrzeć.

Stukanie w historię nie tylko pokaże Ci jedną historię – pokaże Ci wszystkie niewidziane historie na Twoim kanale, jedna po drugiej. Możesz dotknąć, aby pominąć zdjęcia lub filmy, na których Ci naprawdę nie zależy, lub dotknąć i przytrzymać ekran, aby wstrzymać go dla tych, które robisz. Jeśli chcesz wyjść wcześniej, po prostu przesuń palcem w dół po ekranie, aby go zamknąć.

Możesz także przeglądać historie osób, których nie obserwujesz, jeśli pozwalają na to ich ustawienia prywatności. Po prostu przejdź do strony profilu osoby, a jeśli ma Instagram Story dostępne, zdjęcie profilowe zostanie otoczone tym samym różowo-żółtym kółkiem, co te na Twoim kanale na Instagramie. Dotknij go, aby go zobaczyć – to takie proste.