Jak używać iPada lub iPhone’a jako telepromptera

Udostępnij teraz w social media:

Teleprompter nie jest czymś, co można kupić w lokalnym sklepie. Prawdopodobnie możesz znaleźć aplikację internetową, która może wyświetlać tekst jak teleprompter i używać jej z monitorem, aby uzyskać teleprompter do zmiany, ale nie możesz zabrać monitora wszędzie ze sobą. Bardziej rozsądną i znacznie bardziej przenośną opcją jest użycie iPada lub iPhone’a jako telepromptera.

Prawdopodobnie w App Store dostępnych jest sporo aplikacji, które pozwalają używać iPada lub iPhone’a jako telepromptera, ale wybieramy bezpłatne rozwiązanie w postaci aplikacji Pages. Aplikacja Pages jest bezpłatna i biorąc pod uwagę, że jest to aplikacja Apple, jest całkiem dobra.

  Jak sprawdzić, czy witryna wykorzystuje kryptowalutę

iPad lub iPhone jako teleprompter

Jeśli nie masz zainstalowanych aplikacji Pages na swoim iPhonie, śmiało i zainstaluj go teraz. Utwórz nowy dokument w aplikacji Pages i wklej (lub wpisz) tekst, który ma wyświetlać Twój teleprompter.

Po wprowadzeniu tekstu, który chcesz wyświetlić, dotknij przycisku więcej opcji w prawym górnym rogu. Spowoduje to otwarcie nowego ekranu z kilkoma opcjami, z których jedną jest tryb prezentera. Dotknij go.

Spowoduje to umieszczenie dokumentu Pages w trybie pełnoekranowym, w którym tekst jest jedyną rzeczą, którą widzisz i jest wyświetlany w znacznie większym rozmiarze niż podczas jego tworzenia. Następnie musisz ustawić automatyczne przewijanie. Stuknij przycisk Aa w prawym górnym rogu w trybie prezentera iw małym menu, które się otworzy, włącz automatyczne przewijanie. Możesz dostosować szybkość przewijania za pomocą suwaka poniżej przełącznika Auto Scroll; przesuń go w stronę żółwia, aby go spowolnić, i przesuń go w stronę zająca, aby przyspieszyć.

  Jak dostosować przyciski myszy na iPadzie

W tym samym menu możesz także zmienić schemat kolorów, w którym wyświetlany jest tekst. Jeśli nie podoba Ci się jasnoszary na czarnym tekście, możesz wybrać biały, jasnobrązowy lub ciemnoszary.

Dokument przewinie się automatycznie i wystarczy dotknąć ekranu, aby rozpocząć lub zatrzymać przewijanie. Jeśli masz prezentację, do której musisz się przygotować, jest to dość łatwy sposób na próbę, kiedy tylko chcesz. W rzeczywistości, jeśli używasz go w telefonie, możesz nawet zabrać go ze sobą podczas prezentacji jako pomocną pomoc, aby nie stracić miejsca lub zapomnieć o czymś ważnym.

x