Jak używać iPhone’a jako kamery internetowej

Udostępnij teraz w social media:

Kamery internetowe mogą być teraz drogie i trudne do znalezienia. Co więcej, ich jakość wideo jest prawdopodobnie gorsza niż kamera Twojego iPhone’a. Dlaczego więc nie wykorzystać iPhone’a jako kamery internetowej do spotkań wideo? Oto jak to zrobić.

Najpierw rozważ skorzystanie z aplikacji na iPhone’a

Używanie iPhone’a jako kamery internetowej wymaga zainstalowania aplikacji na iPhonie (która musi być uruchomiona, aby działała) oraz aplikacji towarzyszącej na komputerze z systemem Windows lub Mac. Konfiguracja jest dość prosta, ale istnieje jeszcze prostsza alternatywa: aplikacje natywne.

Jeśli chcesz, aby kamera internetowa nawiązywała połączenia Skype, rozmawiała ze współpracownikami przez Zoom lub Slack lub po prostu rozmawiała ze znajomymi przez WhatsApp, rozważ po prostu pobranie odpowiedniej aplikacji na iPhone’a. Te aplikacje zostały stworzone specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych, więc świetnie działają na małym ekranie.

Jeśli chcesz korzystać z telefonu iPhone bez użycia rąk, zainwestuj w plik tani statyw. Możesz kupić uchwyty statywowe do smartfonów, aby dostosować dowolny posiadany sprzęt fotograficzny. Lub możesz iść na całość na GorillaPod można przyczepić do praktycznie każdej powierzchni.

Główną wadą tej trasy jest to, że będziesz polegać na mikrofonie i głośniku swojego iPhone’a. Bezprzewodowe słuchawki, takie jak AirPods, są najlepszym sposobem obejścia tego. Jakość dźwięku jest zadowalająca, a mikrofon tak blisko twarzy będzie o wiele łatwiejszy do zrozumienia.

Oczywiście czasami trzeba usiąść przy komputerze. W tym celu nic nie zastąpi dedykowanej kamery internetowej. Na szczęście możesz to również stworzyć za pomocą swojego iPhone’a.

  Jak wyłączyć rejestrowanie narażenia na COVID-19 i powiadomienia na iPhonie

Jak używać iPhone’a jako kamery internetowej

Używanie iPhone’a jako kamery internetowej wymaga zainstalowania aplikacji na telefonie i oprogramowania na komputerze. Niestety Twój iPhone nie obsługuje tej funkcji po wyjęciu z pudełka, więc do jej działania wymagane jest oprogramowanie innej firmy.

Po wypróbowaniu kilku aplikacji i przeczytaniu wielu recenzji polecamy dwie: EpocCam (Windows i Mac) oraz iVCam (Tylko Windows). Są to produkty premium z hojnymi darmowymi opcjami, więc możesz wypróbować przed zakupem. Wersje systemu Windows obsługują systemy Windows 10, Windows 8 i Windows 7.

EpocCam na komputery Mac i PC ma trzy dostępne aplikacje na iPhone’a. Plik Darmowa wersja ma ograniczenia, plik wersja o wysokiej rozdzielczości to 7,99 USD, a Wersja 19,99 USD jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy chcą korzystać z wielu kamer. Darmowa wersja jest ograniczona do rozdzielczości 640 x 480 i zawiera znak wodny na obrazie z kamery.

iVCam działa w praktycznie identyczny sposób, ale jest dostępny tylko dla systemu Windows. Plik Aplikacja na iPhone’a i oprogramowanie towarzyszące można pobrać bezpłatnie. Darmowa wersja iVCam obsługuje rozdzielczości HD, ale zawiera również znak wodny na kanale wideo, za którego usunięcie można zapłacić. Możesz kupić iVCam za 9,99 USD na stronie internetowej programisty lub poprzez zakup w aplikacji za 9,99 USD.

Oba umożliwiają korzystanie z połączenia bezprzewodowego lub USB. Możesz wybrać aparat skierowany do przodu lub do tyłu, użyć różnych obiektywów, a nawet włączyć lampę błyskową w urządzeniu, aby lepiej oświetlić scenę. Jeśli zdecydujesz, że lubisz którąś z aplikacji i chcesz odblokować pełną wersję, obie mają doskonałą wartość (poniżej 10 USD) w porównaniu z kamerą internetową.

  Jak ustawić bieganie lub jazdę jako prywatną na Strava

Jest też aplikacja o nazwie iCam (4,99 USD). Niestety nie możesz tego wypróbować przed zakupem. Opiera się również na UPnP dla połączenia bezprzewodowego, które może nie działać dobrze na wszystkich routerach. Innym rozwiązaniem jest Kamera NDI | HX, bezpłatna aplikacja dla producentów wideo. Jednak jest to trochę bardziej skomplikowane, niż by sobie tego życzyła większość ludzi.

Niezależnie od wybranej aplikacji, będziesz musiał pozostawić ją otwartą i uruchomioną na ekranie swojego iPhone’a, używając jej jako kamery internetowej. Po zainstalowaniu aplikacji i skonfigurowaniu iPhone’a należy przejść do ustawień aplikacji do wideokonferencji. Tutaj wybierz wirtualną kamerę internetową jako urządzenie wejściowe kamery internetowej.

Wskazówki dotyczące używania iPhone’a jako kamery internetowej

Połączenie przewodowe zawsze będzie działać lepiej niż bezprzewodowe. Jeśli szukasz najbardziej niezawodnego rozwiązania dla kamery internetowej, zrezygnuj z łączności bezprzewodowej i wybierz połączenie USB. Obie wybrane przez nas aplikacje obsługują solidne połączenie USB. O ile nie chodzisz po domu podczas rozmowy, Wi-Fi nie ma tutaj sensu.

Jeśli chcesz używać swojego iPhone’a jako kamery internetowej, potrzebujesz również sposobu, aby go nie ruszać. Najlepszym rozwiązaniem jest statyw do smartfona lub mocowanie do statywu, jeśli masz już statyw do użycia.

GorillaPods są do tego idealne, ponieważ można je zamontować praktycznie w dowolnym miejscu. Plik Joby GripTight ONE to solidny mały uchwyt na statyw do smartfonów, który mocuje się i odłącza niemal natychmiast. Plik GripTight PRO 2 (pokazany poniżej) jest dostarczany z odpowiednim rozmiarem GorillaPod w pudełku. Jeśli jesteś w potrzebie, możesz również wykonać własny uchwyt do statywu do smartfona za pomocą spinacze do papieru.

Joby GripTight PRO 2.

Obie aplikacje umożliwiają korzystanie z kamery cofania, co zdecydowanie należy zrobić. Nie tylko możesz użyć lampy błyskowej, jeśli jest to wymagane, ale tylne aparaty w iPhonie są znacznie lepsze od kamery do selfie. Jeśli Twój iPhone ma wiele obiektywów, możesz również wybrać jeden z nich. Jednak zalecamy trzymanie się zwykłego szerokiego (nie ultraszerokiego ani teleobiektywu) obiektywu, aby uzyskać bardziej pochlebną ogniskową.

  Jak funkcja „Zresetuj ten komputer” w systemie Windows 10 stała się bardziej wydajna

Możesz używać zarówno EpocCam, jak i iVCam do przechwytywania dźwięku, ale prawdopodobnie nie powinieneś. Słuchawki są w porządku, ale odpowiedni mikrofon biurkowy będzie brzmiał 10 razy lepiej. Możesz także dostosować lampę biurkową, zanim zaczniesz rozmawiać, aby upewnić się, że nie wyglądasz jak zombie.

Używanie iPhone’a jako kamery internetowej powoduje rozładowanie baterii. Jeśli nie korzystasz z połączenia USB (które ładuje telefon podczas czatu), upewnij się, że podłączyłeś je do gniazdka. Jeśli bateria Twojego iPhone’a wyczerpie się podczas rozmowy, to samo dzieje się z Twoim wideo.

W ciągle zmieniającym się świecie, w którym się znajdujemy, łączenie się twarzą w twarz ze współpracownikami, klientami, przyjaciółmi i rodziną może mieć ogromne znaczenie. W celach zawodowych nie zapomnij wypróbować najlepszych bezpłatnych aplikacji do wideokonferencji.

Jeśli częściej rozmawiasz ze znajomymi i rodziną, sprawdź nasze ulubione aplikacje do rozmów wideo.

x