Jak używać KDE Connect do synchronizacji telefonu z systemem Android z komputerem z systemem Windows

Udostępnij teraz w social media:

Podczas codziennej pracy na komputerze pierwszą rzeczą, która będzie krążyć w naszych głowach, jest wykorzystanie większej liczby naszych telefonów do przesyłania danych i plików do komputera.

Te rzeczy będą używane w naszych e-mailach i innych elementach związanych z pracą. Jeśli masz komputer z systemem Windows, od czasu do czasu przychodzi ci do głowy myśl o podłączeniu telefonu komórkowego do komputera z systemem Windows.

„Twój telefon” firmy Microsoft to świetna aplikacja zawierająca nazwy telefonów komórkowych, dzięki której można połączyć telefon komórkowy z platformą Windows. Jednak wiele funkcji nie jest dostępnych w tej aplikacji. Dlatego sugeruje się, że KDE Connect jest najlepszą alternatywą połączenia telefonu z Androidem z komputerem z systemem Windows.

Czym jest projekt KDE Connect?

Połącz z KDE .Comment oprogramowanie przeznaczone jest dla użytkowników systemu operacyjnego Linux. Ma różne zalety, które możesz mieć podczas podłączania telefonu do komputera. Możesz mieć powiadomienia telefoniczne na urządzeniu stacjonarnym. Możesz również sprawdzić procent baterii telefonu za pomocą oprogramowania i wykonywać różne inne czynności. Wiele firm nie używa powszechnie systemu operacyjnego Linux. Ostatnio KDE Connect został wprowadzony na komputery z systemem Windows i jest dostępny w wersji beta w sklepie Microsoft.

  Jak znaleźć przycisk uśpienia na laptopie w systemie Windows 10

KDE Connect to oprogramowanie ratujące życie, jeśli stale pracujesz w podróży. KDE Connect Windows pomaga użytkownikom udostępniać pliki, odpowiadać na wiadomości, sprawdzać poziom naładowania baterii telefonu, synchronizować powiadomienia i wykonywać wiele innych zadań bezpośrednio z komputera. Wszystko to można zrobić, korzystając z laptopa i nie marnując czasu na wielokrotne sprawdzanie telefonu.

Korzystając z KDE Connect, nie ograniczasz się tylko do tych usług, ale możesz także zarządzać swoim komputerem z systemem Windows, uruchamiając zdalnie niektóre niestandardowe polecenia za pomocą telefonu z Androidem. Jak możemy zapomnieć o muzyce, aby mieć uduchowiony dzień pracy? To oprogramowanie pomaga również kontrolować muzykę odtwarzaną na komputerze. Za pomocą telefonu możesz odtwarzać, wstrzymywać, a nawet pomijać muzykę.

Jak pobrać i zainstalować aplikację KDE Connect?

Dla Windowsa

Platforma Windows wprowadziła aplikację KDE Connect w swoim sklepie Microsoft. Wszystko, co musisz zrobić, to przeszukać sklep Microsoft za pomocą KDE Connect. W prawym górnym rogu ekranu kliknij „POBIERZ”, aby zainstalować KDE Connect na platformie Windows.

Po zainstalowaniu oprogramowania Windows KDE Connect na laptopie możesz mieć różne opcje, jak pokazano na poniższym obrazku.

  Napraw błąd zespołu caa7000a w systemie Windows 10

Dla Android

Użytkownicy Androida muszą przejść do Sklepu Play na swoich telefonach komórkowych, wyszukaj Połącz z KDE .Commenti kliknij przycisk instalacji.

Aby połączyć telefon z systemem Android z komputerem z systemem Windows, musisz połączyć urządzenia przez tę samą sieć bezprzewodową. Wtedy najlepiej byłoby sparować swój telefon z Androidem z systemem Windows również za pomocą Bluetooth, aby mieć pełną funkcjonalność w oprogramowaniu KDE Connect.

Ponieważ będziesz korzystać z oprogramowania, poznasz niektóre ważne funkcje oprogramowania KDE Connect Windows, które pomogą ci w ten czy inny sposób.

Gdy telefon z Androidem i komputer z systemem Windows są połączone za pomocą KDE Connect, możesz wykonywać różne funkcje, takie jak:

  • Udostępnianie plików i linków między obydwoma urządzeniami
  • Wysyłanie wiadomości przez pulpit
  • Obserwuj poziom naładowania baterii telefonu
  • Kontroluj swój pulpit zdalnie za pomocą telefonu
  • Otrzymuj powiadomienia na pulpicie i odpowiadaj na nie tylko za pomocą komputera.
  • Możesz także zadzwonić na swój telefon i znaleźć go na biurku, jeśli go zgubiłeś.

Alternatywna opcja synchronizacji telefonu z systemem Android z komputerem z systemem Windows

Istnieją różne opcje synchronizacji telefonu z systemem Android z komputerem z systemem Windows, takie jak:

  • Łączność przez Bluetooth
  • Łączność na podczerwień telefonów z systemem Android z komputerem z systemem Windows
  • Łączność przewodowa telefonu z systemem Android z komputerem z systemem Windows w celu udostępniania plików
  10 najlepszych aplikacji Watchfaces WearOS (Android Wear) do użytku w 2022 r.

Te alternatywne opcje synchronizacji telefonu Android z komputerem z systemem Windows różnią się od KDE Connect. KDE Connect pomaga uzyskać wszystkie szanowane funkcje pod jednym dachem, podczas gdy inne metody wymagają zainstalowania wielu aplikacji lub narzędzi do wykonywania różnych zadań. To tutaj KDE Connect kradnie interes.

Wniosek 💻📲

Jeśli chcesz mieć najlepszą przepustowość swojego dnia, musisz zainstalować oprogramowanie Windows KDE Connect w swoim systemie. Zaoszczędzi to dużo czasu podczas przesyłania plików z telefonu z Androidem na laptopa. Ponadto usunie potrzebę instalacji różnego rodzaju oprogramowania do procedur roboczych.

Więc na co czekasz? Pobierz KDE Connect swobodnie i ułatw sobie pracę teraz i posortuj swoje codzienne życie zawodowe z różnymi funkcjami w jednym miejscu.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x