Udostępnij teraz w social media:

Netflix sortuje swoje treści na różne kategorie, ale domyślnie nie widać wszystkich kategorii na stronie głównej. Zobaczysz wspólne kategorie, mimo że Netflix ma ich sporo. Te kategorie można przeglądać, jeśli znasz kod jednej z nich i oglądasz Netflix w przeglądarce. Jeśli używasz aplikacji Netflix dla systemu Windows 10 lub aplikacji Netflix na Androida lub iOS, nie ma możliwości wprowadzenia kodu, ponieważ nie ma adresu URL do edycji. Oto, jak możesz używać kodów kategorii w aplikacjach Netflix.

Kody kategorii w serwisie Netflix

Możesz użyć dowolnego kodu kategorii, ale zamierzamy użyć kodu 3719, który jest przeznaczony dla Zombie. Istnieją dwa sposoby używania kodów kategorii w aplikacji Netflix. W obu przypadkach użyjesz paska wyszukiwania, ale różni się to, co umieścisz w pasku wyszukiwania.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować zakładki z Windows 10 do macOS

Aby rozpocząć, wprowadź kod kategorii w pasku wyszukiwania i zobacz, co się pojawi. Jeśli treść jest odpowiednia, kod działa i możesz zaczynać. Jeśli jednak treść nie jest odpowiednia, oznacza to, że wersja aplikacji nie rozpoznaje kategorii na podstawie jej numeru. W takim przypadku musisz użyć nazwy. W pasku wyszukiwania wprowadź pełną nazwę kategorii, np. Zombie.

W wynikach wyszukiwania wyświetlona zostanie powiązana treść. Jeśli zobaczysz nazwę kategorii wyświetloną gdzieś w sekcji „Sugestie”, dotknij / kliknij ją, aby wyświetlić jej zawartość.

Możesz spróbować porównać treści, które otrzymujesz w aplikacji, z tym, co dostajesz w przeglądarce, a tytuły będą się nakładać. Wyniki nigdy nie będą takie same, ponieważ działa tutaj algorytm, który wybiera, co ci pokazać.

Sprawdź -   Jak wpisywać akcenty w systemie Windows 10

Poszukiwania będą również podlegać ograniczeniom geograficznym. Oznacza to, że chociaż możesz przeglądać kategorie treści, które są ukryte, nie zobaczysz treści, które nie są dostępne w Twoim regionie. Jeśli chcesz rozszerzyć swoje wyszukiwanie o treści z innych regionów, będziesz musiał użyć VPN dla Netflix.

Aplikacje Netflix i jego interfejs sieciowy pokazują tylko niewielką część kategorii treści, aw większości przypadków są to tylko popularne. Rzadko są kategorie dostosowane do nawyków użytkownika podczas oglądania, np. Możesz zobaczyć kategorię Dokumentalne, jeśli obejrzałeś kilka filmów dokumentalnych w serwisie Netflix, ale to naprawdę jest tak niszowe, jak zwykle, dlatego kody kategorii są tak popularne.

Sprawdź -   Jak pobrać obraz ISO systemu Windows 10 bez narzędzia do tworzenia multimediów