Jak używać kodów QR dla kont na Twitterze

Twitter wypuścił kody QR, bo czemu nie? Aplikacja Messenger na Facebooku je ma. Kody QR na Twitterze umożliwiają zeskanowanie kodu i automatyczne rozpoczęcie śledzenia konta, do którego należy. Podobnie możesz uzyskać kod QR do swojego profilu na Twitterze i udostępniać go w dowolnym miejscu. Kody QR są dostępne dla wszystkich typów kont, tj. Zweryfikowanych i niezweryfikowanych. Ponieważ skanowanie lub udostępnianie kodu QR z interfejsu internetowego Twittera jest niepraktyczne, nie można uzyskać z niego dostępu. Kod QR można kopiować i udostępniać tylko z oficjalnych aplikacji mobilnych Twittera. Oto jak działają.

Znajdowanie kodu QR

Aby znaleźć kod QR dla swojego konta na Twitterze w iOS, przejdź do zakładki „Ja” w aplikacji Twitter. Poszukaj przycisku ustawień, który jest ikoną koła zębatego, i dotknij go. W wyświetlonym menu dotknij Kod QR.

ios-twitter-QR-codeios-twitter-QR-code.save

W systemie Android dotknij swojego zdjęcia profilowego u góry, aby otworzyć szufladę nawigacji. U dołu zobaczysz zakładkę „QR Code”. Stuknij w to. W systemie Android kod QR otwiera się domyślnie na skanerze. Kliknij przycisk „Mój kod QR”, aby uzyskać kod QR dla swojego profilu.

kod-twitter-android-qrtwitter-android-qr-code-get

Możesz zapisać kod QR jako obraz w rolce z aparatu lub udostępnić go za pomocą wielu opcji udostępniania dostępnych na odpowiednim urządzeniu.

Skanowanie kodu QR

Aplikacja Twittera jest wyposażona w skaner kodów QR, dzięki czemu możesz skanować te kody, gdy je zobaczysz. W systemie iOS przejdź do karty Ja i dotknij ikony koła zębatego. W wyświetlonym menu dotknij Kod QR, a następnie dotknij „Skaner QR” u dołu, aby przejść do skanera.

W systemie Android otwiera się domyślnie na skanerze QR. Po prostu dotknij swojego zdjęcia profilowego, a następnie w szufladzie aplikacji, która się otworzy, dotknij Kod QR.

Domyślny widok otwieranego kodu QR jest inny w systemach iOS i Android. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że na Twitterze nie ma spójności. Wygląda na to, że możesz uzyskać kod QR tylko dla głównego konta skonfigurowanego w aplikacji Twitter. Kody QR dla dodatkowych kont, które mogły zostać dodane, nie są dostępne.

Zmiana adresu Twittera lub jego prywatności nie spowoduje zmiany kodu QR. Jeśli zmienisz swoje zdjęcie profilowe, kod QR zaktualizuje samo zdjęcie. Starsze kody QR będą nadal działać jak wcześniej.