Jak używać kontrolera PS3 na komputerze z systemem Windows

Udostępnij teraz w social media:

Obsługa kontrolera jest ograniczona na komputerach z systemem Windows. Podczas gdy najnowsza generacja kontrolerów konsoli będzie działać po wyjęciu z pudełka z systemem Windows, nawet gamepady ostatniej generacji, takie jak DualShock 3 na PlayStation 3, wymagają niestandardowych sterowników.

Poprzednia wersja tego artykułu szczegółowo opisywała użycie MotioninJoy do używania kontrolera Sony PS3 jako joysticka na komputerze z systemem Windows. Niestety MotioninJoy był zastrzeżonym oprogramowaniem, które przez lata przekształciło się w złośliwe oprogramowanie. Na szczęście nie musisz infekować komputera, ponieważ istnieje alternatywa typu open source w ScpToolkit. Nie używaj MotioninJoy.

Jak zainstalować ScpToolkit

ScpToolkit musi zmodyfikować niektóre sterowniki systemowe, aby kontroler działał, więc nie jest to najbezpieczniejszy proces instalacji. Postępuj ostrożnie, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami i nie klikaj niczego, czego nie rozumiesz.

  Jak edytować listy znajomych na Facebooku

Pobierz Najnowsze wydanie ScpToolkit ze strony projektu na Github, otwórz program instalacyjny i zaakceptuj Warunki – jeśli je przeczytasz, oczywiście. Zostanie wyświetlone okno dialogowe z listą opcji instalacji:

Prawdopodobnie nie potrzebujesz Gamepad Analyzer i Debug Info Collector, ale powinieneś zainstalować wszystko inne.

Proces instalacji potrwa kilka minut. Poświęć ten czas na znalezienie kontrolera PS3 i podłącz go za pomocą kabla USB. Gdy narzędzie zakończy instalację zestawu narzędzi, poprosi Cię o uruchomienie instalatora sterownika. Kliknij „Uruchom”, a zostanie wyświetlona lista, która powinna teraz zawierać twój kontroler.

Zainicjuj kontrolery

Kliknij przycisk „Zainicjuj wszystkie podłączone urządzenia” (nie przechodź przez następny przycisk), pozwól na instalację, a następnie kliknij „Dalej”. Spowoduje to skonfigurowanie kontrolera tak, aby był rozpoznawany jako kontroler PS3 i zainstalowanie niektórych sterowników.

  Najlepsza sieć VPN do bezpiecznego udostępniania plików P2P - dlaczego go potrzebujesz

Następny ekran dotyczy obsługi Bluetooth, której możesz nie chcieć, ponieważ wymaga dedykowanego klucza Bluetooth, aby „poświęcić”. Słusznie, na tym ekranie znajduje się ogromna etykieta „OSTRZEŻENIE”, ponieważ przypadkowe zainstalowanie jej na kluczu bezprzewodowej myszy spowoduje bardzo zły czas.

Obsługa Bluetooth ScpToolkit

Jeśli naprawdę potrzebujesz obsługi sieci bezprzewodowej, musisz podłączyć klucz sprzętowy, upewnić się, że jest to JEDYNE urządzenie na liście, a następnie kliknąć „Zainicjuj wszystkie podłączone urządzenia”.

W przeciwnym razie możesz kliknąć „Dalej” i pominąć ten proces.

Następnym krokiem jest instalacja sterownika wirtualnego kontrolera Xbox 360, który oszuka system Windows do myślenia, że ​​kontroler PS3 jest kontrolerem Xbox 360. Dzięki temu będzie działać w większej liczbie gier.

  Jak ograniczyć dane w Arkuszach Google za pomocą weryfikacji danych

Zainstaluj sterownik wirtualnego kontrolera 360

Aby zainstalować sterownik, kliknij „Zainstaluj sterownik wirtualnego kontrolera Xbox 360” i kliknij „Dalej”.

Następnie ScpToolkit będzie chciał zainstalować usługę Windows do obsługi komunikacji z kontrolerem.

Zainstaluj usługę Windows

Kliknij „Zainstaluj usługę Windows” i kliknij „Dalej”. Skończyłeś i powinieneś móc używać kontrolera PS3 w dowolnej grze obsługującej kontrolery Xbox 360. To praktycznie każda gra obsługująca kontroler, więc oszaleć. Możesz także zmienić przypisanie przycisków kontrolera, aby działały w innych grach.

x