Jak używać przycisków echa do sterowania urządzeniami Smarthome

Przyciski Echo istnieją już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno Amazon dodał możliwość używania ich do sterowania urządzeniami smarthome. Ta nowa funkcja pozwoli Ci przypisać procedury do przycisków Echo, zasadniczo umożliwiając sterowanie wieloma urządzeniami smarthome jednocześnie za jednym naciśnięciem przycisku. Oto jak to wszystko skonfigurować.

Zanim zaczniesz, w tym przewodniku założono, że przyciski Echo są już uruchomione. Jeśli nie są jeszcze sparowane z Twoim Echo, mamy przewodnik, który przeprowadzi Cię przez ten proces.

Aby przypisać przycisk Echo do zadania smarthome, musisz utworzyć procedurę Alexa. Jeśli nie znasz procedur, mamy przydatny przewodnik, jak je skonfigurować. Będziesz postępować zgodnie z tymi samymi instrukcjami podczas integracji przycisku Echo, ale z niewielką różnicą.

Na ekranie głównym aplikacji Alexa zacznij od dotknięcia przycisku menu w lewym górnym rogu ekranu.

Wybierz „Procedury” z listy opcji.

Kliknij przycisk „+” w prawym górnym rogu, aby utworzyć nową rutynę. Niestety, nie możesz edytować istniejącej procedury, aby dodać przycisk Echo.

Wybierz „Kiedy to się stanie” u góry.

Kliknij opcję „Przycisk Echo”.

Naciśnij przycisk Echo, a następnie dotknij „Dodaj” u dołu aplikacji.

Następnie wybierzesz, co się stanie, gdy naciśniesz przycisk Echo. Wybierz opcję „Dodaj akcję”.

Możesz kontrolować różne rzeczy za pomocą przycisku Echo, nawet zadań innych niż smarthome. W tym przewodniku skupimy się na smarthome, więc wybierz „Inteligentny dom” na liście opcji.

Możesz kontrolować jedno urządzenie, wiele urządzeń naraz lub określoną scenę, którą skonfigurowałeś.

Chcę mieć możliwość wyłączenia całego systemu rozrywki za pomocą przycisku Echo, więc wybiorę scenę „TV”, którą utworzyłem za pomocą mojego Logitech Harmony Hub.

Wybierz, co chcesz, aby przycisk Echo robił po naciśnięciu. W takim przypadku chcę, aby wyłączył mój system rozrywki. Więc stuknę, aby wybrać „Wył.” Na przełączniku.

Następnie mogę dodać kolejną akcję, jeśli chcę, ale jestem z tego zadowolony. Po zakończeniu konfiguracji dotknij „Utwórz” u dołu.

Twoja nowa procedura Alexa sterowana przyciskiem Echo pojawi się teraz na liście istniejących procedur i jest gotowa do pracy!