Jak używać Siri do tworzenia notatek w Evernote

W systemie iOS 10 firma Apple udostępniła programistom dostęp zarówno do Siri, jak i aplikacji Telefon. Oznacza to, że możesz poprosić Siri o wysłanie wiadomości przez Whatsapp. Podobnie, gdy otrzymasz połączenie z Whatsapp, nie będzie to już tylko ostrzegać za pomocą małego powiadomienia. Połączenie przychodzi przez aplikację telefonu, chociaż nadal jest to połączenie Whatsapp. Większość programistów szybko skorzystała z dostępu do aplikacji na telefon, ale nie można tego powiedzieć o dostępie Siri. Niewiele aplikacji z niego korzystało, a szkoda. Ostatnim jednak, który pojawił się na pokładzie, jest Evernote. Możesz teraz poprosić Siri o utworzenie notatki w Evernote. Jest to nowa funkcja w aplikacji Evernote, więc będziesz musiał ją zaktualizować.

Evernote Siri Access

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Siri & Search. Przewiń listę aplikacji w dół i dotknij Evernote. Włącz opcję „Użyj z Siri”.

Po włączeniu dotknij i przytrzymaj przycisk Początek lub dotknij AirPod, aby aktywować Siri. Powiedz jej, żeby zanotowała w Evernote. Siri zapyta Cię, co chcesz dodać do notatki. Śmiało i dyktuj jej to.

Ograniczenia

Funkcjonalność jest oczywiście ograniczona. Wszystko, co możesz zrobić, to poprosić Siri o dodanie notatki, a ona to zrobi. Nie możesz wybrać notatnika, do którego zostanie dodana notatka, nie możesz dodać nowego notesu ani edytować tytułu notatki. W przypadku czegokolwiek innego niż dodanie treści notatki będziesz musiał przejść przez aplikację Evernote.

Jest rzeczą oczywistą, że Siri jest bardzo jednowymiarowa, nawet jeśli używa Evernote, a nie aplikacji Notatki. Nasuwa się pytanie, czy jest to ograniczenie Siri, czy też Evernote nie pomyślał o dodaniu szerokiego wsparcia.

Być może Apple nie pozwala użytkownikom uczyć Siri nowych sztuczek. To by wyjaśniało, dlaczego tak wielu z nich powstrzymało się od dodania poparcia dla niego. Aplikacje innych firm, szczególnie te, które ludzie zdecydowanie wolą od aplikacji Stock na iOS, są bogate w funkcje. Jeśli wszystko, co programista może zrobić, w odniesieniu do możliwości Siri, to pozwolić mu uruchomić jedno proste polecenie, niż nie jest tego warte.

Użytkownicy i programiści chcą mieć możliwość korzystania z Siri do interakcji z aplikacjami, które nie są dostępne w magazynie. Możliwe, że niektórzy ludzie nawet jailbreakują swoje urządzenia, aby spróbować dodać więcej funkcji do Siri. To zdecydowanie funkcja, którą Apple powinien otworzyć bardziej i być bardziej elastycznym.