Jak używać starego telefonu jako zwierzaka lub elektronicznej niani

Stare telefony, które nadal działają, ale nie są wystarczająco dobre lub wystarczająco szybkie do codziennego użytku, mogą być wykorzystywane do różnych celów. Jeśli stary telefon, który leżysz w pobliżu, ma aparat i nadal może łączyć się z siecią Wi-Fi, możesz użyć go ponownie jako zwierzaka lub elektronicznej niani. Aby używać starego telefonu jako zwierzaka lub elektronicznej niani, potrzebujesz sposobu na przesyłanie obrazu z kamery na żywo z telefonu oraz możliwości oglądania go z dowolnego miejsca. ChewCam to usługa internetowa, która właśnie to robi. Jest skierowany do właścicieli zwierząt domowych, ale usługa działa równie dobrze dla rodziców, ponieważ obraz z kamery obejmuje również dźwięk.

ChewCam ma darmowy plan, który pozwala na dodanie jednej kamery za darmo. Jeśli chcesz używać więcej niż jednej kamery, będziesz musiał kupić subskrypcję za 5 USD / miesiąc. Usługa jest obecnie w fazie beta, więc umożliwia użytkownikom pełny dostęp podczas usuwania problemów. Oto jak to działa.

Masz przestarzały telefon? Sprawdź 5 rzeczy, do których nadal możesz go używać.

Zmień stary telefon w narzędzie do monitorowania

Odwiedź ChewCam i załóż darmowe konto. Odwiedź witrynę internetową w telefonie komórkowym, z której chcesz otrzymywać obraz z kamery na żywo. Upewnij się, że korzystasz z przeglądarki, która ma dostęp do aparatu w urządzeniu.

Stuknij w Dodaj kamerę, zezwól aplikacji internetowej na dostęp do kamery i wybierz, której (przedniej lub tylnej) chcesz użyć. Nadaj pokojowi nazwę, a aplikacja automatycznie rozpocznie przesyłanie strumieniowe z kamery. Umieść telefon w miejscu, z którego będziesz mieć dobry widok na pokój, a jeśli używasz go dla zwierząt domowych, upewnij się, że umieściłeś go w miejscu, w którym nie można go przewrócić ani zranić zwierzęcia.

Jeśli chodzi o monitorowanie transmisji z kamery, zaloguj się do ChewCam i wybierz „pokój”, który chcesz obejrzeć. Możesz oglądać strumień ze smartfona i z komputera. Kanał będzie transmitowany na żywo i będzie zawierał zarówno wideo, jak i audio.

ChewCam może również dodawać zwykłe kamery internetowe, które są zintegrowane z laptopem i zewnętrznymi kamerami internetowymi.

Jednak jedno słowo przestrogi; telefony mają tendencję do nagrzewania się, gdy aparat jest używany. Nie wszystkie telefony, ale niektóre z nich tak, upewnij się, że Twój telefon tego nie robi. Jeśli tak się stanie, może się wyłączyć, jeśli się przegrzeje lub może się zapalić. Zachowaj ostrożność, ponieważ używasz go w przypadku zwierząt domowych i / lub dzieci, z których żadne nie może ugasić ognia.

x