Jak używać trybu obrazu w trybie obrazu do filmów na Facebooku


Facebook to drugie pod względem popularności miejsce, w którym ludzie oglądają filmy. Pierwsze miejsce zajmuje YouTube. Jest to fakt, o którym Facebook doskonale zdaje sobie sprawę i nieustannie przekazuje użytkownikom treści wideo. Filmy są automatycznie odtwarzane na Facebooku, a od zeszłego roku możesz także przesyłać wideo do Chromecasta i innych urządzeń telewizyjnych. Facebook powoli wprowadza teraz nową funkcję, dzięki której filmy będą automatycznie odtwarzane z dźwiękiem. Istnieje również zgrabny obraz w trybie obrazu dla filmów na Facebooku, który pozwala „zminimalizować” wideo do małego rogu ekranu i kontynuować przewijanie kanału. Film będzie nadal odtwarzany z dźwiękiem. YouTube ma dokładnie to samo. Oto, jak możesz włączyć tryb obrazu w trybie obrazu dla filmów na Facebooku.

Poszukaj filmu, który chcesz obejrzeć; może znajdować się we własnym kanale wiadomości, na osi czasu znajomego lub na stronie. Dotknij, aby go odtworzyć; musisz wejść do odtwarzacza wideo. Nie możesz wprowadzić obrazu w trybie obrazu ze swojego źródła wiadomości.

W lewym górnym rogu zobaczysz przycisk z kwadratem w kwadracie. Dotknij go, a wideo zostanie zminimalizowane w prawym dolnym rogu ekranu. Będzie nadal grać. Aby go zmaksymalizować, dotknij wideo. Jeśli chcesz zatrzymać wideo bez uprzedniego maksymalizowania go, przesuń palcem w lewo na małym odtwarzaczu miniatur.

Jeśli nie podoba Ci się film w prawym dolnym rogu, możesz przyciągnąć go do innego rogu, przeciągając mały odtwarzacz. Możesz zatrzasnąć go w jednym z czterech rogów ekranu, ale nie możesz go przyciągnąć do żadnej z boków.

Oprócz trybu obrazu w obrazie dla filmów na Facebooku, użytkownicy Androida mogą kontynuować odtwarzanie wideo po wyjściu z aplikacji. Aplikacja na iOS nie ma tej funkcji, ani nigdy jej nie będzie ze względu na sposób budowy iOS.