Jak używać zakładek Twittera do zapisywania tweetów na później

Twitter ma nową funkcję zakładek, która umożliwia prywatne zapisywanie tweetów na później. Jeśli używasz funkcji Lubię to jako obejścia do zapisywania tweetów, oto dlaczego powinieneś zacząć tworzyć zakładki.

Dlaczego warto przejść z polubienia na zakładki?

W ciągu ostatnich kilku lat Twitter powoli zmieniał zachowanie przycisku Lubię to (wcześniej znanego jako Ulubione). Kiedyś był to sposób na okazywanie uznania dla postu. Było to również obejściem pozwalającym na zapisywanie tweetów i automatyzację zadań przy użyciu usług takich jak IFTTT.

Teraz funkcja Lubię to jest używana publicznie i ma wpływ na silnik rekomendacji Twittera. Gdy ktoś z Twojego kręgu polubi czyjś tweet, pojawia się to w Twoim kanale. Twitter wyśle ​​nawet powiadomienie do Twoich obserwujących o tweetach, które Ci się podobają.

Jeśli lubisz tweety wyłącznie po to, by zachować je na później, prawdopodobnie nie chcesz tego robić.

Musisz teraz zacząć dodawać tweety do zakładek. Tworzenie zakładek odbywa się prywatnie, a dane nie są nikomu udostępniane. Oddzielna sekcja zakładek Twittera zawiera wszystkie tweety z zakładkami. Oto jak działa funkcja zakładek Twittera w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej.

Jak dodać tweety do zakładek w aplikacji mobilnej

Kiedy przeglądasz swój kanał na Twitterze i natrafisz na tweet lub link, który chcesz zapisać na później, dotknij przycisku „Udostępnij”. Możesz zrobić to samo w rozszerzonym widoku tweeta.

Uwaga: Poniższy obraz przedstawia ikonę udostępniania w telefonie iPhone i iPadzie. Przycisk na urządzeniach z Androidem wygląda jak trzy połączone ze sobą kropki.

Stuknij w przycisk Udostępnij na Tweecie w aplikacji mobilnej Twitter

W wyskakującym okienku kliknij „Dodaj tweet do zakładek”.

Stuknij w Dodaj do zakładek

Tweet został dodany do zakładek.

Znajdźmy go teraz w sekcji Zakładki na Twitterze. Przejdź do ekranu głównego aplikacji Twitter i dotknij ikony „Profil” w lewym górnym rogu (lub przesuń palcem od lewej krawędzi ekranu).

Kliknij swój profil na Twitterze

W tym miejscu kliknij „Zakładki”.

Stuknij w menu Zakładki na pasku bocznym

Tutaj pojawią się wszystkie Twoje zapisane tweety. Najnowszy tweet z zakładkami będzie u góry. Tweet będzie zawierał wszystkie dołączone media. Możesz go dotknąć, aby rozwinąć tweet i wyświetlić odpowiedzi.

Tweety wyświetlane na stronie Zakładki

Jeśli chcesz usunąć tweet z zakładek, kliknij przycisk „Udostępnij”, a następnie wybierz „Usuń z zakładek”.

Stuknij w Usuń z zakładek, aby usunąć tweet ze strony zakładek

Jak dodać tweety do zakładek w witrynie Twittera

Proces jest podobny na Witryna Twittera do których można uzyskać dostęp z dowolnego komputera lub mobilnej przeglądarki internetowej. Otwórz witrynę Twittera i znajdź tweet, który chcesz dodać do zakładek.

Kliknij przycisk „Udostępnij” u dołu tweeta.

Kliknij przycisk Udostępnij w tweecie, aby znaleźć menu zakładek

W menu kliknij „Dodaj tweet do zakładek”. Tweet zostanie dodany do zakładek.

Kliknij, aby dodać tweet do zakładek

Znalezienie sekcji Zakładki jest znacznie łatwiejsze w witrynie na komputery stacjonarne. Zobaczysz przycisk Zakładki na pasku bocznym. (Jeśli używasz laptopa lub mniejszego wyświetlacza, a pasek boczny jest w trybie kompaktowym, zobaczysz tylko ikonę zakładki).

Kliknij przycisk „Zakładki” na pasku bocznym, aby otworzyć tweety z zakładkami.

Kliknij przycisk Zakładki na pasku bocznym, aby otworzyć stronę Zakładki

Możesz teraz przeglądać wszystkie zapisane tweety.

Sekcja zakładek Twittera wyświetlana w witrynie dla komputerów stacjonarnych

Jeśli chcesz usunąć tweet z listy zakładek, kliknij przycisk „Udostępnij” i wybierz „Usuń tweet z zakładek”.

Kliknij Usuń tweet z zakładek, aby usunąć go z sekcji zakładek

Teraz, gdy wiesz, jak używać zakładek Twittera do zapisywania tweetów na później, spróbuj utworzyć listy Twittera, aby wyeliminować hałas i zmniejszyć bałagan na swoim kanale na Twitterze.