Jak używać zestawu słuchawkowego do odtwarzania muzyki z YouTube'a na pulpicie Linux

YouTube codziennie ładuje do niej dużo muzyki i można jej słuchać bezpłatnie. Niestety w systemie Linux nie ma oficjalnej aplikacji YouTube Music, takiej jak na urządzenia mobilne, która umożliwia korzystanie z niej jako odtwarzacza muzyki.

Ponieważ nie ma oficjalnej aplikacji YouTube Music dla systemu Linux, społeczność podjęła się tego i udostępniła doskonałe aplikacje do słuchania piosenek z YouTube na komputerze.

W przeszłości rozmawialiśmy o magnezie; to świetna aplikacja, która może odtwarzać listy odtwarzania YouTube w systemie Linux. W tym przewodniku będziemy mówić o zestawie słuchawkowym, innym wyjątkowym narzędziu dla systemu Linux, które przenosi muzykę z YouTube'a na pulpit systemu Linux. Oto jak to skonfigurować w swoim systemie.

Instalowanie zestawu słuchawkowego w systemie Linux

Aplikacja zestawu słuchawkowego musi zostać zainstalowana na komputerze z systemem Linux, abyśmy mogli zademonstrować, jak go używać do słuchania muzyki na komputerze. Na szczęście aplikacja obsługuje wiele różnych systemów operacyjnych Linux, więc jej konfiguracja nie jest trudna.

Oficjalnie zestaw słuchawkowy obsługuje Ubuntu, Debian, Fedora i OpenSUSE. Jednak dzięki repozytorium użytkowników Arch Linux można również zainstalować zestaw słuchawkowy w Arch Linux.

Aby rozpocząć proces instalacji zestawu słuchawkowego na komputerze z systemem Linux, uruchom okno terminala. Możesz uruchomić okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi operacyjnemu.

Ubuntu

W systemie Ubuntu aplikacja zestawu słuchawkowego jest łatwa do zainstalowania, ponieważ programista udostępnił pakiet DEB do pobrania. Aby zdobyć DEB, użyj wget polecenie poniżej.

wget https://github.com/headsetapp/headset-electron/releases/download/v3.1.0/headset_3.1.0_amd64.deb

Po pobraniu najnowszego pakietu DEB zestawu słuchawkowego na komputer z systemem Linux skorzystaj z następujących opcji Trafny polecenie w oknie terminala, aby wszystko działało.

sudo apt install ./headset_3.1.0_amd64.deb

Debian

Na Debianie można zainstalować zestaw słuchawkowy, ponieważ programista udostępnia pakiet DEB na swojej stronie internetowej. Ten DEB jest najprawdopodobniej skierowany do użytkowników Ubuntu, ale Debian jest podobny, więc nie ma problemu z jego uruchomieniem.

Aby zdobyć DEB, przejdź do terminalu i użyj wget narzędzie do pobrania najnowszego pakietu DEB zestawu słuchawkowego na komputer z systemem Linux.

wget https://github.com/headsetapp/headset-electron/releases/download/v3.1.0/headset_3.1.0_amd64.deb

Po zakończeniu pobierania pakietu DEB na komputer z systemem Linux użyj dpkg polecenie załadowania.

sudo dpkg -i headset_3.1.0_amd64.deb

Na koniec popraw wszelkie brakujące zależności, które mogły wystąpić podczas instalacji, uruchamiając apt-get install -f polecenie poniżej.

Uwaga: aby uzyskać więcej informacji o błędach zależności w Debianie, skorzystaj z tego przewodnika tutaj.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Zestaw słuchawkowy można zainstalować w Arch Linux dzięki AUR. Aby rozpocząć instalację, użyj Pacman polecenie i zainstaluj pakiety „Git” i „Base-devel” w terminalu.

sudo pacman -S git base-devel

Po zainstalowaniu „Git” i „Base-devel” użyj klon gita narzędzie do pobrania pomocnika Trizen AUR. Trizen znacznie ułatwi instalację zestawu słuchawkowego, ponieważ robi wszystko automatycznie.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Następnie zainstaluj Trizen z makepkg.

sudo makepkg -sri

Na koniec zainstaluj zestaw słuchawkowy z Trizen.

trizen -S headset-bin

Fedora

Aby zestaw słuchawkowy działał w systemie Fedora Linux, musisz pobrać i zainstalować plik pakietu RPM. Na szczęście, jak Dnf menedżer pakietów obsługuje instalację bezpośrednio ze źródeł online, możliwe jest uruchomienie zestawu słuchawkowego za pomocą jednego polecenia.

sudo dnf install https://github.com/headsetapp/headset-electron/releases/download/v3.1.0/headset-3.1.0-1.x86_64.rpm

OpenSUSE

Jeśli używasz OpenSUSE Linux, musisz pobrać plik pakietu RPM, aby móc korzystać z aplikacji Zestaw słuchawkowy. Aby uzyskać RPM, skorzystaj z następujących opcji wget polecenie w oknie terminala.

wget https://github.com/headsetapp/headset-electron/releases/download/v3.1.0/headset-3.1.0-1.x86_64.rpm

Po pobraniu RPM zainstaluj go w systemie za pomocą:

sudo zypper install headset-3.1.0-1.x86_64.rpm

Odtwarzaj muzykę z YouTube'a na pulpicie Linux

Aby odtwarzać muzykę na pulpicie systemu Linux za pomocą zestawu słuchawkowego, zacznij od uruchomienia aplikacji z menu programu. Alternatywnie uruchom aplikację zestawu słuchawkowego, naciskając Alt + F2, a następnie wpisując poniższe polecenie.

headset %U

Po otwarciu aplikacji zestawu słuchawkowego postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak odtwarzać ulubioną muzykę z YouTube'a na pulpicie systemu Linux.

Krok 1: Znajdź ikonę profilu w prawym górnym rogu i kliknij ją myszą, aby wyświetlić stronę logowania. Stamtąd utwórz nowe konto dla zestawu słuchawkowego. Kliknij niebieski pasek u dołu, aby zweryfikować swój adres e-mail.

Krok 2: Kliknij pole wyszukiwania u góry za pomocą myszy. Następnie wpisz nazwę swojej ulubionej piosenki, zespołu lub albumu.

Krok 3: Przejrzyj wyniki wyszukiwania i kliknij utwór, którego chcesz posłuchać. Powinieneś natychmiast zacząć grać.

Krok 4: Jeśli podoba ci się utwór, kliknij ikonę serca. Lub kliknij ikonę listy odtwarzania poniżej, aby dodać utwór do swoich kolekcji.