Jak w prosty sposób zmienić port drukarki w systemie Windows 10

Może nadejść czas, kiedy drukarka przestanie działać znikąd i będziesz być zaskoczonym tym. Nie dlatego, że te rzeczy są powszechne w systemie Windows 10, aw większości przypadków sama drukarka jest w porządku. Głównym problemem jest zwykłe oprogramowanie lub port, a aspekt portu jest tym, o czym dzisiaj będziemy dyskutować.

Nie tak dawno temu kilka osób skarżyło się na konieczność zmiany portu drukarki. Czasami drukarka jest w trybie offline i możesz zastanawiać się, co zrobić, drapiąc włosy. Nie martw się, ponieważ naprawienie tego problemu jest bardzo łatwe, pod warunkiem, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, nie odstępując, chyba że masz pojęcie Jesteś robić.

Musimy powiedzieć, że rynek drukarek osobistych dobiega końca. Wkrótce tylko firmy i korporacje będą właścicielami drukarek dzięki usługom prezentacji i przechowywania online. Byli nie będę dużo o tym rozmawiać, ale pomyśl tylko, kiedy masz szansę.

Skąd mam wiedzieć, do którego portu podłączona jest moja drukarka?

Otwórz ControlPanel> sekcja Sprzęt i dźwięk> Wyświetl urządzenia i drukarki. Kliknij drukarkę prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Otwórz kartę Porty, aby ją zobaczyć.

Jak zmienić port drukarki w systemie Windows 10

Zmiana portu drukarki nie jest trudna, więc jeśli masz problem, to aby zmienić port drukarki w systemie Windows 10, musisz to zrobić:

  1. Otwórz urządzenia i drukarki
  2. Zmień port drukarki
  3. Skonfiguruj funkcję drukarki sieciowej.

1) Otwórz urządzenia i drukarki

Aby przejść do tej sekcji w systemie Windows 10, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę Menu Start, a następnie wybrać Panel sterowania z listy opcji. Następnie przejdź do sekcji Widok według i zmień kategorię na Duże lub Małe ikony.

Następnym krokiem jest kliknięcie na Urządzenia i drukarki, gdzie to jest będziesz znajdź swoją drukarkę, jeśli została już zainstalowana w systemie komputerowym.

2) Zmień port drukarki

Jak zmienić port drukarki w systemie Windows 10

Teraz, po zlokalizowaniu drukarki, kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Właściwości drukarki z menu pojawiającego się na ekranie. Od razu powinieneś zobaczyć nowe okno z kilkoma zakładkami.

Stąd będziesz chciał kliknąć opcję Porty. Właśnie tam powinieneś natknąć się na kilka portów zaprojektowanych do pracy z drukarką. Teraz musimy zaznaczyć, że jeśli tyre za pomocą drukarki USB porty COM są bezużyteczne.

To samo dotyczy portów LPT, więc pamiętaj o tym, zanim wybierzesz port dla swojej ukochanej drukarki.

3) Skonfiguruj funkcję drukarki sieciowej

Kolejną rzeczą, o której powinniśmy teraz porozmawiać, jest networking. Małe firmy, a nawet użytkownicy domowi, mogą chcieć skorzystać z funkcji drukarki sieciowej. Jeśli to twoja sprawa, to kliknij Wirtualny port drukarki, a następnie wybierz Dodaj port.

Z wyskakującego okna wybierz Standardowy port TCP / IP, a następnie kliknij New Port. Powinieneś teraz zobaczyć kreatora, po prostu kliknij Dalej.

W następnej sekcji dodaj serwer DNS lub adres IP, który już zaprogramowałeś w drukarce. Kliknij przycisk Dalej po dodaniu i poczekaj, aż drukarka połączy się z siecią.

Po zakończeniu procesu kliknij Zastosuj i to wszystko, Jesteś gotowe i gotowe.