Jak walczyć z innymi graczami w Pokèmon Go

Od czasu premiery Pokèmon Go gracze chcieli jednej ważnej funkcji; możliwość walki z innymi graczami. Celem gry nie jest tylko łapanie i ewolucja Pokémonów. To także wygrywanie bitew. Wraz z ewolucją gry, dodano do niej aspekty bitew. Bitwy i naloty na siłowni były popularne i teraz możesz wreszcie walczyć z innymi graczami w Pokèmon Go.

To nowa funkcja dodana w ramach aktualizacji aplikacji. Jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida.

Wymagania trenera

Trenerzy muszą mieć co najmniej poziom 10, aby walczyć z innymi trenerami. Jeśli twój poziom trenera jest poniżej 10, musisz osiągnąć 10, zanim będziesz mógł walczyć lub wyzwać kogokolwiek do bitwy. Aby sprawdzić poziom trenera, otwórz aplikację Pokèmon Go i na ekranie głównym spójrz na lewy dolny róg. Pod awatarem swojego profilu zobaczysz liczbę informującą o Twoim obecnym poziomie.

Walcz z innymi graczami

Zakładając, że masz co najmniej 10 poziom, dotknij pobliskiej opcji Pokèmon Go na głównym ekranie aplikacji. Funkcja W pobliżu nie tylko wyświetla listę Pokémonów, które są w pobliżu, ale także trenerów, którzy są fizycznie blisko ciebie. Jak blisko? Musisz być w stanie zeskanować kod QR trenera, aby rzucić mu wyzwanie na bitwę. Oznacza to, że przed rozpoczęciem bitwy musisz zdobyć ich kod.

Będzie to wymagało rozmowy z nieznajomymi, więc bądź ostrożny.

Możesz także wyzwać znajomych do bitwy iw tym przypadku nie musisz znajdować się w tym samym obszarze, aby walczyć. Kluczem jest znowu kod QR, ale dla znajomych masz już ich kody.

Format bitwy

Kiedy walczysz z innymi graczami w Pokèmon Go, musisz najpierw wybrać ligę. Liga wyznacza górny limit CP Pokémona, którego możesz użyć w bitwie. Po wybraniu ligi musisz wybrać, którego Pokémona chcesz użyć w bitwie. Jeśli chcesz, możesz też walczyć z oficjalnymi trenerami.

Po rozpoczęciu bitwy będzie przebiegać według tego samego schematu, co bitwa na siłowni. Zmierzą się ze sobą dwa Pokémony, po jednym od każdego trenera. Musisz dotknąć ekranu, aby zaatakować inne Pokémony i przesunąć w bok, aby uniknąć ataków. Po naładowaniu Pokémony będą mogły używać swoich specjalnych ataków. Pokonaj wszystkie trzy Pokémony, które trener przeciwnika umieści w bitwie, a wygrasz.